Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Казус със съсед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Казус със съсед

    Нямаше да пиша, ако днес нещата почти не бяха излезли от контрол. Става дума за съседа отдолу, който купи апартамента преди 2-3 години. В началото дойде, представи се, каза, че ще прави ремонт - похвално! Аз му показах как вървят тръби, инсталации и пр. Засега всичко точно. Човекът ходи по планини, с две деца като нас. Преди почти година, на рождения ден на малкия, цъфва вечерта, в 23 часа, на вратата, и казва, че сме му вдигали много шум. А децата вече бяха си легнали. Няколко дни преди това беше срещал жената и ѝ казал, че у нас е Бейрут, много сме хлопали, търкали се постоянно столове. Аз отначало не взех насериозно тези подмятания, имайки предвид още първото впечатление на уж печен съсед. Но впоследствие нещата се усложниха. През няколко дни прави забележки, жената се опитва да говори с него - той си е наумил, че вдигаме шум и толкова. А децата ни не са такива, че да скачат безконтролно и да тропат, защото съм ставал свидетел на къде-къде по-драматични случаи. Те дори от рождения ден се страхуват от него и по всякакъв начин се опитват да пазят тишина. Аз също почнах да си променям навиците, макар че съм роден в този блок и никога не ми е правело впечатление тътренето на столове от дядото над мен. Но в името на добросъседските отношения се опитвам и аз да се променя . След време му протече мръсният канал, който идва от нашата баня - пак звънене, щели сме да ги наводним и т.н. Извиках каналджия, отидохме у тях и майсторът каза, че заради преправянето на тръбите, което съседът е направил, се е събрала мръсотия в една муфа и е запушила канала. Тоест, вината си е негова - моята тръба от комшията на горния етаж никога не се е запушвала по този начин. Както и да е - платих на майстора, защото нали уж ние сме му запушили тръбата. Преди няколко дни започнах ремонт на една стая - да използвам, че жената и децата са на ваканция и отсъстват. Междувременно съседът отгоре прави генерален ремонт и кърти и блъска, без да се съобразява с часове. Моят ремонт включваше само разбиването на старите мебели, защото нямаше как да се изкарат нацяло, но това беше около 17,30 - съвсем приемливо време. Сега само шпакловам открилите се зад мебелите стени, никакво къртене, никакво блъскане. Спазвам си тишина от 14 до 16. Дори днес с кума ми, който ми помага, в 14 часа седнахме да обядваме, а майсторите над нас си продължиха. Та излизам към 15,30 и изведнъж вратата на асансьора ми се отваря, малко преди да се затвори - комшията отдолу дебнел да изляза - и почва да ми крещи. "Не разбрахте ли, че отдолу под вас има хора, само ти и този над теб вдигате шум" и пр. Аз тръгнах да му обяснявам, че си спазвам часовете, той не иска да чуе, както и при опитите за разговори от страна на жена ми. Накрая ми хлопна вратата на асансьора под носа и това е. Чак сега да кажа, че човекът е полицай, може би е изнервен от работата си, работи на смени, но поведението му почва да излиза извън всякакви граници. Аз, понеже съм възпитан, досега приемах леко на шега изпълненията му, но вече трябва да се вземат мерки. Мисля да се консултирам с адвокат какво може да се предприеме. Какво мислите и вие по този въпрос?
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    #2
    Адвокат едва ли ще помогне .
    трябва с него да се разбереш и повече с жена му ако е свястна
    Наскоро ходих да правя една врата че тропала с автомат ама тя строшена алуминиева и накрая дедото се скара с тоя където ни викна че това не може да се опарви че самата врата е каразнебитена та тоя сигурно живее на първия етаж и това му пречи- хлопването на вратата а не беше силно .
    Една баба на едно място чуваше хладилника и не можела да спи -а долу имахме магазин та се беше оплакала в съвета-.
    сложи на столовете подложки или килими
    и аз чувам младата комшийка от горе като ходи с токчета ама какво да е правя
    Една нова година и казах че ще и купя меки пантофки -..
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Трябваше да почнеш с това, че е полЮцай.
      Според мен организирай му среща ама с тебе не с жена ти, че те тея са малко сексисти доколкото имам наблюдение (разбира се винаги има изключения) и си изговорете проблемите. Ако не стане тогава може да се съдите да не идва до вас, че плаши децата и каквото друго се сетиш, но все си мисля, че би трябвало да се разберете като големи хора.

      Коментар


        #4
        Аз през цялото време съм имал добрата воля да се разбера с него, макар че по принцип съм малко темерут. Първа жената на няколко пъти го пресреща и се опитва да си изясни недоразуменията, но той си е наумил, че ние вдигаме шум, макар че днес очевидно ние нищо не правехме по това време, защото обядвахме, както и на рождения ден децата си бяха легнали. Блокът иначе е монолитен, не е чак толкова драматично положението с шумовете от съседите. На шурея в блока в Стара Загора при малко по-силно стъпване се тресе целият етаж. Този, ако беше в подобен блок, щеше да се побърка досега, а и как може да се възмущаваш, че деца правели шум, при положение че имаш също две деца, които пък съвсем не са цвете за мирисане.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Има часове, когато се пази тишина. През останалото време- проблема е изцяло негов. Това,че е милиционер не му дава право да Ви тормози. Прочети и Закона за Етажната собственост.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            Аз въобще не се впечатлявам от това, че е полицай. По принцип, уважавам всички професии, дори до днес се опитвах някак да му влизам в положението и да се опитвам да пазя дори повече тишина, отколкото е приемливо. Но да ме преследва по стълбите и в асансьора, да ми крещи и да ми затръшва врати в лицето, ми идва някак в повече на добросъседските отношения, които днес приключиха. Да не ме кара да се сетя, че съм рокаджия и в хола ми "дреме" усилвател от 150 вата, който още не съм демонстрирал в този апартамент
            Последна редакция от sugarboy; 27.12.2019, 21:04.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Събуждаш в 16:05 усилвателя и го приспиваш в 21:55. А като не му изнася- да си купи къща- тогава няма да му тропат.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                Аз съм в подобна ситуацията ,само че на комшията ти. Отгоре живеят Олигофрени ,няколко пъти говорих с тях,тропат кът коне по всяко време на денонощието с изключение на сутрин,тогава спят. Хем с този отгоре сме съученици и е доктор.Въобще не се съобразяват с нищо.Пуска музика в 14ч(през почивните дни) и децата скачат и танцуват,луда работа .Последно в 23.00ч думката по стените и хвърляха по пода някакви неща които дрънчат като поцинкована кофа. Говорих с кварталния преди време,той каза да се обаждаме на 112, друго неможело да се направи.
                Последна редакция от VIT; 28.12.2019, 10:14.

                Коментар


                  #9
                  Живееш си нормално без да си товариш децата ,жената и себе си,като се съобразяваш с правилника.Ако нещата ескалират почваш да си викаш редовно полиция и да се оплакваш от тормоз Аз бях в обратната ситуация,тормозеха ме редовно и помогна единствено това че редовно си виках полиция. Насвяткаха им няколко акта след 100 пъти викане на полиция и сега цепят секундата. А в разрешените часове пускаш 150 те си вата докрай и с жената и децата отивате на сладкарница. След някой друг ден ще е благодарен че само столове се тътрят.
                  Последна редакция от kiriluz1; 28.12.2019, 18:33.

                  Коментар


                    #10
                    Не прави нищо. Остави го и ще му мине скоро. Живей си както си го правил и преди. Разбирам, че си разумен човек.
                    Ние като се преместихме в "новия" стар блок също имахме проблеми. Отгоре все едно ходеше слон. Постоянно тътрузене на мебели. Всеки уикенд нещо се къртеше. Тръскане на цигари по прането и т.н.
                    Просто тези над нас бяха свикнали доста години никой да не живее под тях. И аз така ходих да им правя забележки. Почнаха да се съобразяват. Кажи му, че децата ти са деца и докато не пораснат ще е така.
                    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                    Коментар


                      #11
                      На мен пък ми е приятно, комшията отгоре като емне жена си. Чува се, все едно я мандръса у нас
                      Само дето една вечер се сетиха за тая работа към 4 сутринта, та ме събудиха...
                      Като се нанеса за постоянно ще видя как е положението. Но в блок си се чува.
                      Почти цял живот, от 18-тата ми година насам съм живял в различни блокове, не съм имал никъде проблеми със съседи.
                      Само в една квартира една баба съседка си беше наумила, че заради моя климатик на нея в гардероба ѝ се навлажнявали дрехите... ама не ѝ обръщах внимание.

                      Коментар


                        #12
                        Персонажът описан от колегата sugarboy е от уязвима категория лице, което може да му се намекне. Една жалба в полицията срещу него като начало ще свърши работа. Един наш съсед след 50 години (откакто е построен и населен блока) се сетил, че на неговия нотариален акт пишело "мазе №1", понеже той е в апартамент №1 и подал жалба срещу нас, че неправомерно му ползваме мазето... А редът на мазетата не е установен - на някои от тях има номера, на други не. За жалост на нашето имаше с блажна боя 1, което не съм сигурен дали значи мазе №1, а освен това неговия апартамент е от другата страна на входа (от дясно, а нашето мазе е от ляво). След въпросната жалба (до прокуратурата), идваха полицаи да разпитват съседи, кое какво е, показвахме им мазетата, разпитвали са съседите за нас какви хора сме, създаваме ли проблеми и пр.
                        Та мисълта ми е - една жалбичка и ще почнат едни разпити, едни чудесии и е вероятно, ако човекът е малко от малко усетлив и държи на работата си, да се вземе в ръце и да престане. Проблемът е, че голяма част от полицаите имат психопатна деформация на психиката и не подлежат на коригиране. Дано съседът да не е от тях.
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          #13
                          Щом е полицай, тактично му кажете, че ако продължава да ви създава проблеми, ще пуснете жалба.
                          Това нещо много сериозно може да му се отрази на кариерата, не го правете, просто тактично да ходи да си гледа работата.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            Проблемът е, че човекът е и двуличен. Понеже малко след случката имахме събрание на входа, където бях намислил да обърна внимание на съседите върху претенциите за шум. Те пък взеха, че ме избраха за домоуправител. Така, като още по-отговорен гражданин, бях решил след събранието да го извикам, да говорим, дори да го питам кога не си е вкъщи, че да си довърша ремонта, но той се изниза. Методично отбягва всякакъв разговор. А дори и гласува за мен за домоуправител. Аз никога не бих гласувал за него, въпреки че не съм злоблив, но не съм и двуличен.
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              #15
                              Може пък да е дошъл от село, дай му време да свикне с особеностите на етажната собственост
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X