Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Фреемонт- липсва лампа за масло и заряд на акумулатора.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Фреемонт- липсва лампа за масло и заряд на акумулатора.

    Здравейте, от седмица имам Фреемонт, 2,0Д, 140к.с. и забелязах, че на таблото, когато се даде на контакт, липсва лампа за наляганее на маслото и лампа за заряда на алтернатора. Как се разбира, че всичко работи добре? Друг въпрос ми е, на колко ще ми препоръчате реално да сменям маслото. В предписанието дават много дълъг пробег, според мен.

    #2
    Най-вероятно е паднала буксата на датчика за маслото понеже и двете лампи взимат маса от него
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Аз не намирам такива лампи да съществуват на таблото, въобще. Четох и упътването, там също не са показани да има.

      Коментар


        #4
        Най вероятно няма такива лампи. На Алфа 159 също нямаше лампа за акумулатора. Ако възникне проблем ще ти изпише на дисплея.
        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

        Коментар


          #5
          Вярно е това “angels”, благодря! Изтеглих и четох упътването и наистина така пише, че изписва, ако има проблем с налягането на маслото. За смяна на маслото обаче, пише че или на 12 месеца или когато ти изпише на дисплея за смяна. Никъде не са указани на колко изминати километри. Някой има ли представа за този двигател, на колко километра препоръчват смяна на масло. Това с изписването на дисплея не ми допада много.

          Коментар


            #6
            Кунчо написа: Преглед на мнението
            Вярно е това “angels”, благодря! Изтеглих и четох упътването и наистина така пише, че изписва, ако има проблем с налягането на маслото. За смяна на маслото обаче, пише че или на 12 месеца или когато ти изпише на дисплея за смяна. Никъде не са указани на колко изминати километри. Някой има ли представа за този двигател, на колко километра препоръчват смяна на масло. Това с изписването на дисплея не ми допада много.

            За мен маслото се сменява на 7-8 хиляди, без значение от модела. 10 макс.

            Коментар


              #7
              Чак пък толкова, ако се кара с пълна синтетика 5W30 или 5W40 е напълно нормално да го сменяш на 15 000 км.

              Коментар

              Working...
              X