Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дюзи без дифтунги на Браво 1.9JTDM 120кс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    дюзи без дифтунги на Браво 1.9JTDM 120кс

    здравеите колеги и честита коледа,интересувам се за въпросното Браво има ли дифтунки на дюзите или не, защото при мен няма а гледам в АХМ ги продават за тоя модел

    #2
    никои ли не е свалял дюзи на тоя модел,питането ми е защото колата гасне в движение или влиза в авариен режим когато си поиска и записва като грешка ниско налягане на горивото
    Сменил съм регулатора с нов бош,датчика за налягане на реила,помпата в резервоара,датчика на колянов вал и последно свалях дюзите и на стенда казаха че са ок,но като ги свалях видях че нямат дифтунги

    Коментар


      #3
      Аз досега не съм видял дюзи без дифтунги на common-rail .Виж да не са останали или на инжекторите или в самите легла на главата. На диагностика в движение има ли пад на налягането на горивото на живи данни? Може да звучи тъпо ама сменихте ли горивния филтър?
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Да сменен е.А за живи данни незнам защото колата я оставих в Вентура сервиз и там един пич я кара с лаптопа,два дни колата беше при тях и казаха че за тях е регулатора,купих си нов и го монтирах ама пак си гасне

        Коментар


          #5
          genko1982 написа: Преглед на мнението
          Да сменен е.А за живи данни незнам защото колата я оставих в Вентура сервиз и там един пич я кара с лаптопа,два дни колата беше при тях и казаха че за тях е регулатора,купих си нов и го монтирах ама пак си гасне
          освен да си купя и дифтунки да сложа

          Коментар


            #6
            Е като са казали регулатор - да го сменят -като не е това да си върнат стария. Как така се навиваш на смяна без те да са сигурни в диагнозата. Без дифтунги няма как да е -виж къде са старите , да не се окаже че са така зацапани в леглата на инжекторите че не си личи че ги има там.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Е за регулатора и аз съм си виновен защото си взех колата без да го сменят,тоест взеха ми 80 кинта за диагностика и диагноза,а след месец аз си купих сам регулатора и си го сложих
              Няма ги и в леглата дифтунгите,то и аз си помислих че сигурно са в леглата на инжекторите и с тел и отверка рових евентуално да не са запекли ама не
              Може ли от там да пада налягането и да гасне

              Коментар


                #8
                Сигурен ли си че ги няма тези дифтунги почисти и огледай добре според мен неможе да няма дифтунги без тях би трябвало осезаемо да излиза от компресията и да се чува.
                колкото до проблема с гасненето ако наистина е дало ниско налягане то проблема може да е от запушен или некачествен филтър някъде запушване по горивната система, проблемни дюзи или да взема въздух от някъде.

                Коментар


                  #9
                  няма ги,с отверка и с тел рових да не са запекли с фенерче светих за да съм сигурен,в началото и аз реших да не е от филтъра и за проба си върнах стария но нямаше никаква промяна
                  Цялата дилема започна някъде един месец след закупуването и,иначе още щом я взех смених всичко както пише по книгите ремък,ролки,водна помпа и всички филтри

                  Коментар


                    #10
                    ти всичките ли дюзи свали да не са се залепили за самите дюзи?
                    Аз не че съм свалял много дюзи ама чак не ми се вярва да има такива без дифтунги.
                    Иначе по-това което си описал че е направено по колата и продължава да прави проблем остав да взема въздух от някъде или помпа.

                    Коментар


                      #11
                      Всичките ги свалях и няма и точно затова ми беше въпроса за дифтунгите дали трябва да има, утре ще сложа да пробвам ще има ли разлика ако не явно отиваме на помпата

                      Коментар


                        #12
                        Със сигурност има дифтунги.
                        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                        Коментар


                          #13
                          Привет,
                          Доста двигатели съм разглобявал през живота си, но дюза без дифтунга не съм срещал. Купи си медни дифтунги нагрей ги преди да ги сложиш и тогава търси нататък /ако се наложи/
                          Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                          Коментар


                            #14
                            Здравейте и за много години,оня ден купих дифтунги и реших да ги слагам ама греда.две от дюзите въобще не помръднаха да ги извадя като преди това напръсках обилно със спрей подобен на WD,тоест на 1 и 2 цилиндър,другите две ги сложих но ефект с гасненето няма,освен че ми се стори една идея по тихо да работи мотора
                            Дайте идея как да ги извадя

                            Коментар


                              #15
                              Дифтунги има! Имах същите проблеми със същата кола, аки имаш време пиши на лично.

                              Коментар

                              Working...
                              X