Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат браво 98г. бензин 1.4 12v моно проблеми с оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат браво 98г. бензин 1.4 12v моно проблеми с оборотите

    Здравейте с бровото имам проблеми с оборотите играят много и на газ и на бензин дори някои път гасне .Сменени са много неща нова ламда сонда,нов стъпков мотор ,температурен датчик нови кабели и свещи шлаиф на глава и нова гарнитура.В по студени дни палиш и държи около 4000об.за 1-2минути и после сама се оправя.МОЛЯ помагайте идими да се самоубия

    #2
    Ако моторетките за газта са от тези, дето не се настройват, то газовата си играе кючеци с оборотите, особено при инерция с над 50.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Свещи кабели почистване на пеперудата в моното и проверка на гарнинурата под него
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Свещи и кабели са нови . На кое се вика пеперуда в моното?

        Коментар


          #5
          клапата вътре
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Газовата е с изпарител е ловато и ламда емулатор и емулатор на дюзата в една кутия. Но проблема го има и на бензин форсираш и пускаш газта оборотите падат на около 600 и после се дигат на 900 на празен ход същото е като пускаш по енерция.

            Коментар


              #7
              Забравих да спомена двг. обслежен ремаци ролки масло филтри газов филтър. въздушен филтър.маслен . бензинов.Колата я купихме с този проблем беше стояла в гаража около година.

              Коментар


                #8
                Темпрата ми имаше тези автоматични емулатори на газовата и когато си поиска държеше 1400 оборота по инерция, като спра на светофар, падаха задължително на 900. Понякога не ги правеше магариите, когато си поиска, това и на газ и на бензин!
                Извода ми беше, че те са причинили на компютъра необратими травми, примирих се и така си я карах.
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Колеги ново развитие почна да светка и гасне лампата на маслото и оборотите леко падат но се връщат пак на 900 об. ПОМОЩЩЩЩ

                  Коментар


                    #10
                    Измери налягането на маслото. Ама щом не е затегнал мотора, сиг е в норма. Смени датчика за маслото.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #11
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Колеги ново развитие почна да светка и гасне лампата на маслото и оборотите леко падат но се връщат пак на 900 об. ПОМОЩЩЩЩ
                        Лампата свети заради падашите обороти, нормално е. Оправи си притоща на въздух, нещо от нещата щойто посказах беше ли проверено?
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          лампата светва и тогава оборотите падат до 600 и следващият момент пак се дигат до 900-1000 след известно време историята се повтаря

                          Коментар


                            #14
                            Не съм чистил клапата още но съм свалял цялата инжекция и съм мазал със силикон не мисля че губи вакум някъде.

                            Коментар

                            Working...
                            X