Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Желаещи за групова поръчка на масло от Германия ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Руснаците са го тествали тоя равенол 2013г, ето анализа http://g.io.ua/img_aa/large/3156/00/31560066.jpg

    Аз за скоростите заложих на MOTUL 300 GEAR 75W90 - водят го естерна състезателна синтетика и покрива API GL-4 и GL-5, скоростите лято и зима влизат перфектно и съм много доволен от него, мисля че от Бисер тук от форума може да се намери на около 30лв/л., интересно руснаците са го тествали и него и излиза, че е крекинг - http://g.io.ua/img_aa/large/3098/88/30988886.jpg
    punto HGT

    Коментар


      #92
      Дават го 15-20% ПАО и 5% естери. И това по химичен анализ от руснаците, а не рекламни писаници в брошури. Тази марка все повече ми се издига в очите.
      Последна редакция от DJPOPA; 24.11.2016, 22:33.
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        #93
        Германеца си е германец - първи в света пуснаха масло 0W-16
        punto HGT

        Коментар


          #94
          Колега,
          Задължително ли трябва да поръчаш само масло за скоростни кутии? Аз искам 8л. (5+3x1) RAVENOL VollSynth Turbo VST SAE 5W-40
          Няма ли възможност да направим комбинация.
          Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
          Chevrolet Aveo

          Коментар


            #95
            Принципно може, колега. Ама идеята беше да вземем 10бр литровки бутилки с Равенол за скорости, че така излизаше по 11,60 евро литъра. Ама днес е свършило маслото вече и не се предлага такова количество. Има само единични бройки по 14 евро литъра. Което идва скъпо вече. Ще те имам предвид, ако измисля нещо.
            Dacia Duster 1.6 4WD

            Коментар


              #96
              Аз бих се включил с 5 литра RAVENOL Super Synthetik Öl SSL SAE 0W-40.
              Все още важи (ако е тази година де ).
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #97
                Колеги, има ли навити за RAVENOL VSI 5W40 ? Днес поръчах и евентуално 4 туби (по 5 литра) ще са свободни, които ще мога да дам на желаещи. Който иска, нека да пише тука в темата. После ще ги разпределям по реда на заявките, пък додето стигнат. Цена не мога да кажа сега с точност, но трябва да бъде до около 55лв (вероятно ще дойде по-евтино, но казвам най-лошия вариант) тубата от 5л, което си е много прилично, предвид цената на вносителя.
                Последна редакция от DJPOPA; 08.06.2017, 03:29. Причина: доуточнение
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #98
                  Бих взел 5 л. Изпрати ми телефон на ЛС и кога да ти звънна, за да уточним плащане, доставка и пр.
                  FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #99
                    Добре, колега, запазвам ти едната туба. Няма проблем аз да ти звънна като дойде пратката от Германия, остави ми координати на ЛС.

                    За момента се очертава да дойде доста по-евтино маслото, но ще кажа с точност колко ще е цената на туба след 3-4дни, като излезе цялата информация с всички такси. Но очаквам да е около 51лв на туба. Все пак да изчакаме и ще видим с точност.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      Click image for larger version

Name:	IMG_20170616_150835.jpg
Views:	1
Size:	228,7 KB
ID:	2094739Click image for larger version

Name:	IMG_20170616_150810.jpg
Views:	1
Size:	260,6 KB
ID:	2094738
                      Колеги, днес пристигна маслото от Германия. Интересно, но на предния етикет пише 4 литра, а на задния етикет си пише 5 литра. Отстрани по нивомера показва 5 литра. Тубата е същата като от старата поръчка, снимал съм ги и двете-лявата е старата (на нея си пише 5 литра), дясната е новата с надпис 4 литра. Не зная защо ги правят така вече, може би защото предлагат и 4 литрови разфасовки. Но това няма значение, реално са си 5 литрови тубите. Маслото е съвсем прясно, произведено е преди по-малко от месец - 18.05.2017г (вижда се датата на тубата). Поради "огромния" интерес към поръчката тук, пуснах тема и във форума на Нисан, там се появиха повече желаещи. За момента имам само 1 останала свободна туба, ако някой я иска, да се обади. Повече поръчки за Равенол тая година няма да правя.

                      Забравих да кажа, цената е 50,40лв за туба, куриерската услуга до офис на Еконт е 5,58лв (с 10% отстъпка).
                      Последна редакция от DJPOPA; 16.06.2017, 15:42.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        Да ви се чуди човек, пуснал съм тема в общия раздел за доставка от Германия на оригинален RAVENOL VSI 5W40 и то без лев печалба за мен. Само един колега изяви желание и нулев интерес от останалите. А вие ходите да купувате смотани турски и румънски масла от магазините или пък давате луди пари. И това при факта, че Равенола вече е изпробван и се представя страхотно. Направо не мога да ви разбера.

                        Това и следващите 19 мнения са преместени тук от друга тема.
                        Моля спазвайте правилата на форума: пишете в подходящите раздели и теми, без лични нападки и квалификации!
                        В противен случай следват санкции, а писанията ще отидат в коша.
                        Модераторски екип на fiatforum.bg
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          Да ви се чуди човек, пуснал съм тема в общия раздел за доставка от Германия на оригинален RAVENOL VSI 5W40 и то без лев печалба за мен. Само един колега изяви желание и нулев интерес от останалите. А вие ходите да купувате смотани турски и румънски масла от магазините или пък давате луди пари. И това при факта, че Равенола вече е изпробван и се представя страхотно. Направо не мога да ви разбера.
                          Рядко пиша по теми и не искам да се приема нито лично,нито като някакво заяждане,но ми стана интересно:
                          1.Как и по какъв начин лично ти можеш да бъдеш сигурен и твърдиш че дадено нещо е оригинално-дошло то от Германия,Англия,Занзибар или...от някъде си?
                          2.Един "оригинален" доставчик,производител или продукт НИКОГА не би си позволил да сбърка/сгреши етикети,опаковки и прочие-май последно така се случи...
                          Аз лично при една такава "грешка" бих се замислил точно в тази насока- до колко е оригинално това нещо!
                          Не ме разбирайте погрешно- никога не съм афиширал масла,марки и не съм предлагал тук в някаква насока - т.е не търсете в думите ми някакъв скрит смисъл!
                          Просто тези въпроси изникват от само себе си
                          LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                          LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                          LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                          Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                          Grande Punto 1.2 LPG

                          Коментар


                            Прав си, колега, ментета са ! Майната им на скреч-кодовете по тубите !
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              Прав си, колега, ментета са ! Майната им на скреч-кодовете по тубите !
                              Това е последното нещо което да не може да се направи - от където пожелаеш/като страна/ от там ще ти го изработят...
                              Сигурно вярваш и в Дядо Коледа
                              LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                              LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                              LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                              Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                              Grande Punto 1.2 LPG

                              Коментар


                                Колега, личи си, че нямаш дори елементарно понятие как работи системата с кодовете на Равенол. Защото ако имаше дори и най-малка представа, нямаше да пишеш глупости на търкалета.
                                Dacia Duster 1.6 4WD

                                Коментар

                                Working...
                                X