Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.6/16v Голям разход, пуши, хвърля сажди от ауспуха?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    тези сажди са по-скоро свързани с проблем в мап сензора или неговото маркуче(спукано ,извадено и тн)

    Коментар


      #17
      teo2 написа:
      S_BANKOV написа:
      Що не хванеш да си налееш още поне 10л пресен бензин и не со почистиш дюзите, дето са стояли без работа с месеци? - тогава сигурно ще спадне разхода и саждите.
      dudulia написа:
      И ресет на ЕКУ с Екзаминер! Явно сместа на газ ти е бедна и е изместила бензиновата карта кам много богата смес.
      Това са следващите неща който ще направя само да се постопли малко.Междувременно измерих с електронен волтметър показанията на ламбда сондата на черния кабел и установих че при загрял двигател подава 1v ток към компютъра без изменения. Винаги съм си мислил че трябва да показва различни стойности колебаещи се между 0v и 1v.Това че показва постоянни 0.95- 1v признак на повредена ламбда сонда ли е?
      Не, по скоро показва че работи на много богата смес.Пробвай я и на газ и ще си покаже.Откачи маркучето за вакуум от регулатора и виж дали не тече бензин,за всеки случай измери и мапа
      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

      Коментар


        #18
        Замерванията на ламбда сондата на бензин и газ са еднакви... при загрял двигател показва над 1.0v без да колебаят стойностите, това ме кара да си мисля че не работи коректно.Прегледах маркуча на Мап сензора не е скъсан не изпуска - показва стойности 1.35v - 1.45v на празен ход на бензин и при форсиране на двигателя се увеличават. На газ показва по ниски стойности 0.75v - 0.85v.

        Коментар


          #19
          С каква уредба си на газ? ГИ или конвенционална? Не би трябвало да има разлика в показанията на МАП, когато си на бензин и газ. Направи следният опит, ако изпарителя ( редуктора) е вакуумен. Извади маркуча за вакуум, който отива в изпарителя и го затапи с нещо, така че да не смуче въздух. Запали и виж какви ще са ти стойностите на ниски обороти на бензин и газ.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар

          Working...
          X