Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резонанс при отнемане на газта м/у 2000-1500 оборота

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Резонанс при отнемане на газта м/у 2000-1500 оборота

    Колеги имам едно ръмжене, което го отдавах на проблем с едното каре. Карето го смених ( то и си щракаше на завой). Но звука остана. Усещам го само при ускорение на първа и втора като отнема газта. При преминаване на 2000 оборота до към 1600 се чува това бучене. Гледахме гърнето. Не е от него. Все си мисля, че е нещо свързано или със входящия въздух (въздучен филтър) или изходящата система. Вчера ми направи впечатление, че и на мяссто има някакво жужене. Гледах при двама майстори изпускателната система. Те немогат да намерят проблем. Като допълнение ще кажа, че някой ми е свалил катализатора в Италия и е сложил проста тръба там.
    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

    #2
    А като ти казах да видиш шпилките на изпускателния колектор, направи ли го или само сондираш мнения ?Карал съм тоз мотор без каталист и няма описания от теб дефект.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      А като ти казах да видиш шпилките на изпускателния колектор, направи ли го или само сондираш мнения ?Карал съм тоз мотор без каталист и няма описания от теб дефект.
      Много студ . Иначе ще се заиграя. Проблема е или от там или от предпазната ламарина над изпускателните тръби.
      Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

      Коментар


        #4
        А може когато е заварявано и да има стърчащи телове вътре в тръбата и от там да идва проблема. Това е при положение, че е заварявано с "телоподаващо" виждал съм подобни дрънканици точно от телове в тръбата.

        Коментар

        Working...
        X