Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна маховик, съединител и т.н.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна маховик, съединител и т.н.

    Здравейте,в началото на декември ми се наложи да оправям голямата Точка, та да споделя малко опит и мат’рЯли От известно време се чуваше едно потропване отпред при студен мотор, което изчезваше, когато колата загрее. Мислех, че е от скоростната кутия, но с времето симптомите отиваха към маховик :D Та карах си аз така в продължение на 10 000км и проблемът започна да се поувеличава, докато един ден просто ми потъна окончателно педала и си останах на булеварда :D Лагер-помпата ме предаде. Освен това се оказаха за смяна маховик, съединител, притискател и лагер-помпа. Цялото удоволствие - 1500лв, но важното е, че Фиатчето вече е като ново! Клипчето по-долу е на маховика ми, който се оказа брутално разбит и се учудвам, че като загрееше колата този шум изчезваше (явно вибрациите на мотора са много леки при загрял двигател и маховикът не поема почти никакви вибрации и затова не тропа). Колата, според прочитането с помощта на колегата Pesho, реално е на 220 000км. PS: Сега вече мога да помисля и за чип https://docs.google.com/file/d/0BxNW...нимките се оказа, че са ми в телефона, довечера ще ги кача и тях
    - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -
Working...
X