Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзнала нафта, как да обезвъздуша и запаля?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замръзнала нафта, как да обезвъздуша и запаля?

    Здравейте колеги.Днес хвана студа във Варна и ми замръзна нфтата при-10с.Колата си запали без проблем изгоря каквото имаше във филтъра и толкова.Като се затопли и се размрази горивото,Каква е процедурата за Обезвъздушаване на горивото и запалването на Автомобила,и Какво се слага против замръзване на горивото.Благодаря за отговора.Колата е Брава 100 тд.Редактирано заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    Каква е тая нафта, която си сложил, че е замръзнала при -10 ?

    Коментар


      #3
      Гледал е Нова телевизия и им е повярвал. Единственото място където евентуално би имало проблем с нафтата е горивния филтър - ако е отделил водата и тя е замръзнала - може да не му минава постъпващата нафта през него.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        Смени горивния филтър и всичко е ок.
        5 пъти мери после режи

        Коментар


          #5
          Провери конзолата за филтъра в горната си част дали има нагревател.Ако е така забрави за замръзване на горивото дори при -30 градуса.Е зависи все пак какво си наливал в резервоара.Имах Мареа с този двигател и имаше такова подгряване което се включва около -3 градуса.Направих си индикация на таблото и знаех кога подгрява.Този двигател както всеки дизел много го бърка въздуха в системата.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            jenshen73 написа:
            Гледал е Нова телевизия и им е повярвал. Единственото място където евентуално би имало проблем с нафтата е горивния филтър - ако е отделил водата и тя е замръзнала - може да не му минава постъпващата нафта през него.
            Кво речи Yellow_Flash_Colorz_PDT_37Би трябвало да имаш круша за помпане и от някъде трябва да се развие нещо за да излезе въздуха. Тръби на дюзите не знам дали трябва да се развиват. Продават се разни добавки по бензиностанциите против замръзване.

            Коментар


              #7
              на 1 резервоар нафта 1 литър спирт за горене през зимата и нямаш проблеми (изпитано и сега действа) :D

              Коментар


                #8
                лики - моли 28 кинта за 1 тон нафта, точно от Варна си купих, карфур го има сега в Русе

                Коментар


                  #9
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...въздуши и запали.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    ivan v ivanov написа:
                    на 1 резервоар нафта 1 литър спирт за горене през зимата и нямаш проблеми (изпитано и сега действа) :D
                    За какво е изпитано Обосноби се ако оби4аш......Имам предвид за спирта.
                    Fiat palio 1.7td

                    Коментар


                      #11
                      Аз ползвам зимна добавка за дизел Carlson 500мл на цена 7лв. за 500л гориво. Една 50 кубикова спринцовка преди всяко зареждане зимата. Какъв е смисъла от спирта(или други илачи), дори и да върши работа?
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        Спирт и нафта е = на боза.

                        Коментар


                          #13
                          chaveto написа:
                          Спирт и нафта е = на боза.
                          То4но така, една голяма БОЗА Аз , зимна добавка си правя сам,рецептата е: 880мл нафта+100мл бензин+20-25 мл двутактово масло,тази химия е видях в офроуд форума,и определено е наи-добрата от вси4ките буклуци ,дето се предлагат на нашия пазар(имам предвид добавките от сорта на подобрители на дизел) .Втора зима процедирам, и определено много добре и действа тази формула.
                          Fiat palio 1.7td

                          Коментар


                            #14
                            Аз пък просто слагам някое кило бензин в нафтата... Около 10% от наличното в резервоара.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              Смени филтъра и изчисти цедката на сондата в резервоара и няма да имаш проблеми.
                              Bravo 1.9d 97г

                              Коментар

                              Working...
                              X