Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем ТД100

    Здравейте колеги. Преди 2 месеца купих на сватовете един фиат мареа тд100. Аз лично имам 2 алфи 156 и 1 стило, всичките са JTD и никога не съм имал проблеми с двигателите и си мислих, че и TD-то ще е също толкова кораво. Колата пали на четвърт и двигателя работи много добре без прекъсвания, набира стабилно и нямам проблеми с ускорение и разход на нафта. Антифриз също не губи. В началото нямаше никакви проблеми, след смяна на масло започна полека да го харчи и сега си го губи стабилно. Нещо от рода на 1,5л на 1000км. Разлика във вървежа, работата на мотора и ускорението няма. Днес реших да си поиграя малко и да дам насока на дядото, че в понеделник ще я кара на сервиз и искали да отварят главата а мен нещо ми се струва, че може и без тази операция. Симптомите са:Пали и когато работи на празен ход не пуши нищо, при плавно подаване на газ има лек синкав пушек но почти не се вижда, а при рязко смачкване на газта прави синкаво-бял облак от дим. Бръкнах в ауспуха и останах втрешен - всички сте виждали трабант или ватрбург. Е същата работа, дебел слой масло. Турбината работи тихо без виене или стържене, успях да развия маркуча от студената част, не беше омаслен, при подаване на газ турбината надуваше стабилно и нямаше капка масло. Усетих лек радиален луфт в рамките на нормалното, аксиален нямаше и ме наведе на мисълта, че не е от нея. Може ли да ми дадете съвет какви са евентуалните причини за разхода на масло и защо при плавно подаване на газ не пуши, а при рязко изпушва доста сериозно синкаво бял пушек. Забравих да кажа, че при работещ двигател ако извадя щеката на маслото почти няма картерни газове та мисля, че и сегментите са наред.Благодаря предварително!

    #2
    присадка в маслото е отговора и сега като е източена .....дано се разминеш с маслообирачи само, че е най-евтино

    Коментар


      #3
      iwo19 написа:
      присадка в маслото е отговора и сега като е източена .....дано се разминеш с маслообирачи само, че е най-евтино
      съгласен съм с мнението ти колега но същото се получава и при прескочил зъб на ремъка на помпата става въпрос , тогава пушека е същият но маслото няма да го пипа така че ,може би свалянето на главата е предстоящо.Успех и пиши когатато разбереш какъв е проблема

      Коментар


        #4
        Със сигурност не си прескочил зъб
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          Здравейте колеги, всичко е наред, оказа се запушена картерна вентилация, оттам белия пушек и големия разход на масло...

          Коментар

          Working...
          X