Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпра гърми при отнемане на газта ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темпра гърми при отнемане на газта ?

    Та колеги след като при подаване на пълна газ в ниските обороти темпрата заглъхваше и не вървеше а в високите беще що годе добре, изгорих 20литра бензин след като ми казваха ,че е запушена и по добре почна да върви ,но пак не е както трябва ,още го има това заглъхване и другото което забелязах след първо палене колата работи 2-3 секунди и гасне ако не и даваш газ ,на второ палене си е добре и работи добре колата без да прекъсва ,само глъхне при рязко подаване на газ и при отнемане на газта от над 2500оборота гърми в ауспуха което според мен означава неизгорял бензин който се запалва в гърнетата и според вас какво да проверя най напред ,колата на газ е ОК
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    Ами виж в какво състояние е мембранката на регулатора на високото налягане на бензина. Намира се под едно капаче с 4 болта в моното до дюзата. Внимавай като сваляш капачето, че отдолу има пружинка и като изхвърчи нанякъде става интересно.
    Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
    Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

    Коментар


      #3
      Ще го погледна утре ,а има ли вероятност да е много богата сместа(може би от ламбда ) или пък да е запушена дюзата и така да гърми в гърнетата и да се дави в ниските при повече газ ? а също и при изключване от скорост или смяна от 3та на 4та много бързо удря 1000оборота и при пускане на съеденителя се получава едно неприятно забиване което на газ разбира се го няма ?
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        колеги колата взе още повечеда се базика в ниските обороти ,и махнах маркуча на бензин да видя дали качва достатъчно и доста бензин си хвърляше , и до колкото знам ламбдата не играе на студен двигател а колата и топла и студена да е все се базика , лошо е времето но скоро ще погледна тази мембранка дето се явява като регулатора на налягането и какво да я гледам ? само ако е скъсана ли е повредена ,но ме съмнява и тая дюза колко е здрава . . . вие как мислите ?
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар

        Working...
        X