Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензинова помпа Браво 1.8 проблем- обърквация - пълна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензинова помпа Браво 1.8 проблем- обърквация - пълна

    Така младежи и девойки проблема е че вече съм пълен шах и мат с тая помпа. Преди 2 години смених помпата че предната беше на топка и леко овъглена - случва се обаче понеже стана вечерта преди да тръгна на оная прословута среща в бързината ръгнах първата помпа която пасна в резервоара и се почна едно предръпване та не е истина, обаче нали си карам на газ ми беше все тая. Но ми писна вече и я разглобих че нещо не ми излизаха сметките на бензин. Като я разглобих мислех че няма да има гориво в резервоара обаче изненада вътре поне 10л. а помпата не стига дъното. помпата от вътре е от 1.4 явно от снимките който разглеждах.Въпросите са има ли разлика в кошниците за 1.8 и 1.4 и каква ? Помпите като помпи съвмести ли са - само да ми допотвърдите че вече съвсем се ошашках? Къде стоя тая гума че нещо не мога да стопля?
    Прикачени файлове
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    #2
    кола

    Те са различни черната е на 1.4 и е 1,1 Bar - 85 L/h а железната е 1.6 1.8 3 bar - 110 l/h твоята Общо ще работи но понякога няма да стига гориво Обратното стана но от по малко на по голямо прави проблем
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Ми тая от 1.4 няма да дига 3 бара на колкото работи рейката с дюзите.
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #4
        На този модел кошници няма гадни ,черни, разлагащи се гуми за щастие.Иначе твоята помпа е втората, лъскавата.
        Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
        Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

        Коментар


          #5
          кола

          Да ти дам от Путото една за проба
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Каква е .разликата в кошницата и къде стои гумата от снимката
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Гумата се уплътнява между отвора на резервоара и кошницата- слага се кофти, вкарваш половината кошница в резервоара- да стигне до средата и тогава наместваш гумата на ръба на резервоара хубаво, после пускаш кошницата.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Той май пита за последната снимка.
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #9
                  pi4_s_bravo написа:
                  Гумата се уплътнява между отвора на резервоара и кошницата- слага се кофти, вкарваш половината кошница в резервоара- да стигне до средата и тогава наместваш гумата на ръба на резервоара хубаво, после пускаш кошницата.
                  Да гумата горе я знам но питам за тая малка глупост дето я дават за помпа 1.8.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Сигурно ли е, че баш тая гума е за баш тая помпа?А инак, помпата се муши в една гума и тогава чак влиза в кошницата. Как го написах само... Надявам се, да е ясно.
                    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                    Коментар


                      #11
                      Тая гума (от последната снимка) не е от браво а от темпра и сродните .
                      ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                      ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                      Коментар


                        #12
                        Така бензиново- помпената драма свърши Помпа втора злоупотреба от една прясна италянка не подушвала газ за 30лв., беше имплантирана на Фифи в събота и сега всичко е ОК.Та сега малко разяснения, помпите от 1.4, 1.6, 1.8 са абсолютно идентични като монтаж, захват, положение на малкучи и букси. Дължината и принципа на нивомера е абсолютно еднакъв, разликата е в самата помпа за 1.4 е бош и работи на 1.5 бара, а тази за 1.6 и 1.8 е валбро и работи на 6 бара и се регулира от вакумен регулатор който снижава налягането на 3 бара при 3500оборота. Това е при помпите до 99-та година. пп Помпите от ланча също са съвместими и няма проблем при монтажа, въпреки разликата на външен вид.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          S_BANKOV написа:
                          пп Помпите от ланча също са съвместими и няма проблем при монтажа, въпреки разликата на външен вид.
                          Разглобявал съм и Алфа 146 - Кошницата и помпата абе всичко е еднакво,за самото налягане обаче не съм сигурен,единственото което ми направи впечатление че буксата на помпата в кошницата е малко по различна от фиатската,отгоре обаче е еднакво.
                          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                          .

                          Коментар

                          Working...
                          X