Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с пръскалката на задната чистачка на Стило.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с пръскалката на задната чистачка на Стило.

    Здравейте,Пръскалката на задната чистачка на Стилото спря да пръска изведнъж.Като бутна лостчето на волана за пръскалката се чува,че върти помпичката,но ми се струва,че се чува по-слабо от колкото като дръпна за да пръскат предните.Може и да си внушавам.Ако може някой да ме насочи къде да търся проблема,че и представа си нямам .Гледах за течове ако е прекъснато маркучето на някое по видно място,но от никъде не сълзи даже(или не се вижда).Всякакви съвети са добре дошли.Поздрави!
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp

    #2
    Пробвай с карфица или телчица от пакетите за хляв.Преди два дни си отпуших моята прьскалка така.Успех и дано е само запушена
    Fiat Punto 1.1,55hp,1996г.
    Opel Meriva 1.6 i 16V (101 Hp) AT 2005г.
    ex.Fiat Stilo 1.6''16V''103hp,2003г.
    ex.Alfa Romeo 156,1.8"16V"144hp,2000г.
    ex.Fiat Brava 1.9,JTD,105hp,1999г.

    Коментар


      #3
      flogic написа:
      Пробвай с карфица или телчица от пакетите за хляв.Преди два дни си отпуших моята прьскалка така.Успех и дано е само запушена
      Лошото е,че дори и капка на капва,предишния ден си пръскаше нормално,а на следващия - нито капка.Не мисля,че е запушена и за това не съм пробвал да я отпуша Мерси за отговора,ще пробвам за всеки случай.
      Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp

      Коментар


        #4
        Задръж повече на пръскане и почакай така, възможно е клапана да е заминал.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа:
          Задръж повече на пръскане и почакай така, възможно е клапана да е заминал.
          Благодаря,ще опитам.Клапана на помпичката ли?
          Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp

          Коментар


            #6
            Има клапан който задълржа течността почти до чистачката зада не чакаш докато вдигне нивото и да напълни системата. възможон е да е зад левия ботуш или зад кората в ляво в багажника. Възможно е да се е извадил някой от маркучите отзад при пръскачката от стареене и налягане и сега да ти пълни някъде багажника.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              Задръж повече на пръскане и почакай така, възможно е клапана да е заминал.
              Прав си за клапанчето.Сменявал съм на Пунто,като го свалих беше блокирало.Струва към 4лв
              Прикачени файлове
              Fiat Punto 1.1,55hp,1996г.
              Opel Meriva 1.6 i 16V (101 Hp) AT 2005г.
              ex.Fiat Stilo 1.6''16V''103hp,2003г.
              ex.Alfa Romeo 156,1.8"16V"144hp,2000г.
              ex.Fiat Brava 1.9,JTD,105hp,1999г.

              Коментар


                #8
                Ремонтира се, разглобаваш и ползваш платно от хирургическа ръкавица и става като ново.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Много благодаря за отговорите,сега остава да го открия къде е това клапанче.При първа възможност ще поразглобя в ляво.Нали би трябвало да е близо до самата пръскалка?
                  Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp

                  Коментар


                    #10
                    На Стилото не знам къде е, признавам си. Но на типото беше близо до казанчето. То и логиката е такава, да не позволява течността да се връща обратно. За да са пълни тръбите.
                    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                    Коментар


                      #11
                      lhristov написа:
                      На Стилото не знам къде е, признавам си. Но на типото беше близо до казанчето. То и логиката е такава, да не позволява течността да се връща обратно. За да са пълни тръбите.
                      Мерси,тогава първо ще се поогледам около казанчето.Поздрави
                      Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp

                      Коментар


                        #12
                        а може и маркуча да се е пречупил някъде
                        BMW E46 coupe
                        Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                        Коментар


                          #13
                          xamctepa написа:
                          Много благодаря за отговорите,сега остава да го открия къде е това клапанче.При първа възможност ще поразглобя в ляво.Нали би трябвало да е близо до самата пръскалка?
                          От долу на казанчето колега,аз го сменявах миналата година.
                          FIAT STILO 1.2 16 V.

                          Коментар


                            #14
                            ekna написа:
                            xamctepa написа:
                            Много благодаря за отговорите,сега остава да го открия къде е това клапанче.При първа възможност ще поразглобя в ляво.Нали би трябвало да е близо до самата пръскалка?
                            От долу на казанчето колега,аз го сменявах миналата година.
                            Много благодаря!Само да се пооправи малко времето и ще го сменя.
                            Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте колеги,и аз имам проблем с пръскалката на задната чистачка. Става дума за Стило Комби.Преди пръскаше много слабо, но вече спря тотално. Самата пръскалка съм е сменял с нова, не е в нея проблема. Явно маркуча се е запушил някъде.Търсих го въпросният клапан около казанчето но уви нямам такъв. От казанчето излизат 2 маркучета и двете са по 30см, и с едни муфи са присъединени към маркучите, които тръгват към чистачките. Махах муфата (на това място вместо муфа, е логично да има клапан) и тествах до самата муфа пръска много силно. Надух в останалата част с компресор за гуми, нищо не става.Имате ли идея от къде минава този маркуч или дали е възможно да имам клапан на друго място.Поздрави.
                              FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
                              Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

                              Коментар

                              Working...
                              X