Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mислене на JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Mислене на JTD

    здравейте колеги колата е fiat stilo 1.9 jtd забелязвам че аколо 3000 об. спира да набира мисли и пак трагва незнам как да го обесня като турбо лаг един карам и на един приятел нищо. Мисля си че може да е от геометрията на турбината. Благодаря

    #2
    Събери си първо мислите и тогава обясни като хората.Не е турбината.Пиши какъв е мотора.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      с мислене не става, търси си човек, който разбира, да ти постави правилна диагноза.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Вярно с мислене не става,с налучкване може би.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #5
          ходих на диагностика при трима но всичките казват сичко е наред. двигатела е 115 hp

          Коментар


            #6
            Виж за пробив в турбопътищата и показанията на МАФ сензора.Моя съвет е да не я пипаш засега колата,ако има някакъв проблем тя ще си покаже сама.
            Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

            Коментар


              #7
              Направи лог по време на движение за да се види какво става при тези обороти. Някои пишман мапер да не е пипал нещо по софтуера.

              Коментар


                #8
                FGRC написа:
                Виж за пробив в турбопътищата и показанията на МАФ сензора.Моя съвет е да не я пипаш засега колата,ако има някакъв проблем тя ще си покаже сама.
                Че тя си го има пробема :D :D :D
                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                Kawasaki ER-6n'2012

                Коментар


                  #9
                  При мен на Бравото (JTD -105) го имаше това и се оказа дебитомера ... Моя съвет е откачи буксата на дебитомера и карай така стотина километра и виж дали проблема няма да изчезне. При мен изчезна и до ден днешен си карам с откачена букса (не е много добър вариант ама няма пари за нов) Идеята е че когато има грешно измерващ дебитомер колата не смесва гориво и въздух в правилните пропорции и затова на около 3000 оборота няма пауър, а когато махнеш буксата ЕКУ-то разбира, че няма дебитомер и си кара по некви фабрични настройки (които не са опрималните , но са по-добри отколкото когато си с грешно мерещ сензор)П.С. Надявам се да не съм се изложил Може да е от 1000 други неща ама това е лесно за пробване и ремонт .
                  '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



                  Коментар

                  Working...
                  X