Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

bravo 1.8 16 Мнения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    bravo 1.8 16 Мнения

    Здравейте колеги, от днес съм собственик на горепосоченото браво. Въпроса ми е какви са слабостите на този мотор, и дали е проблемен.За сега работи много приятно и пъргаво Благодаря
    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

    #2
    С такъв мотор съм, за слабости не знам, не мога да ти кажа. Доста проблеми съм имал по колата, дано ги нямаш, но мисля, че е заради кофти поддръжка от предния собственик и некадърни майстори. За периода от 2месеца заминаха повече от 1000лева в нея. Взехме я и като видяхме, че няма масло по щеката познай... кой знае колко време е карана така... Друг майстор прецака едната свещ и колата взе да прекъсва от там сваляне глава и прочие -> кофти майстори целия двигател замина и айде цял нов двигател. От тогава само консумативи, може да ми видиш гаража да си направиш сметка просто я поддържай, ще има момент в, който ще си мислиш, че постоянно наливаш пари в колата, но ще има момент в, който няма да усетиш, че 2-3месеца и повече не си дал пари за друго освен за гориво.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    Коментар


      #3
      Аз съм с колата от подписа, но мотора е същия. Имаше първоначално наливане на доста пари за да стане кола, но последните 20 000 километра не съм пипнал нищо! Сега вие ролка на пистовия ремък и метана е за настройка , но като цяло доста добро моторче.
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        Колега според мен тоя двигател е добре , но много зависи от предния собственик ... аз моето за 3 години смених всички ролки , ремаци , масло и филтри , наскоро и съединител и нищо друго не съм пипнал вървеше на пушка ама ме блъснаха и вече е за части :D
        Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
        Ex.Bravo 1997 1.8 GT

        Коментар


          #5
          Re: bravo 1.8 16 Мнения

          AthlonXP написа:
          Здравейте колеги, от днес съм собственик на горепосоченото браво. Въпроса ми е какви са слабостите на този мотор, и дали е проблемен.За сега работи много приятно и пъргаво Благодаря
          Не си сбъркал с покупката, сега дай да видим снимки и да почнем да му търсим кусури
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Колега от 3 години карам колата от подписа и до сега освен консумативи по двигателя друго не съм барал
            преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

            Коментар


              #7
              Вземи си я провери от до... ще има едно даване на пари, но ще си спокоен. Днес отивам да видя маслото в скоростната кутия... е може би 2 години съм я карал с литър и половина масло от максималните 2литра и сега проблем...
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                #8
                две бравота съм имал с такъв мотор това е наи здравия мотор на фиат браво наи добър като саотношение разход на гориво и вървеж много добре набира след 3500 оборота наема от ниска скорост на пета предавка добър мотор е за колата като цяло е друг въпроса на мен си ми харесва

                Коментар


                  #9
                  Аз също съм с такъв мотор. Вече съм навъртял над 120 000 км. Много съм доволен от вървежа на колата, моторът е добър и се пасва на купето. По мотора съм сменял ролки, ремъци и водна помпа.На 100 000 км се наложи ремонт за смяна на основен лагер на 3-ти цилиндър Покрай това смених всички лагери, направих профилактика и на главата.Мисля, че моторът не е скъп за поддържане, има части.Не се е налагало нещо по електрониката да правя - само на бензин карам, нямам газова.
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    аз пък те съветвам да се огледаш за 1,6 16в,а после за 1,8.просто имат един проблем по-малко и той се нарича вариатор.иначе и двата мотора са 6

                    Коментар


                      #11
                      фиат браво 1.8 няма вариатор тои е на купетата а и не бих казал че е кои знае какъв проблем

                      Коментар


                        #12
                        Снимки, ще кача в понеделник при прехвърлянето, всичко да си дойде на място и да я измия преди фотосесията
                        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                        Коментар


                          #13
                          mehanoveca написа:
                          две бравота съм имал с такъв мотор това е наи здравия мотор на фиат браво наи добър като саотношение разход на гориво и вървеж много добре набира след 3500 оборота наема от ниска скорост на пета предавка добър мотор е за колата като цяло е друг въпроса на мен си ми харесва
                          Не е най-здравия,но другото е вярно
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            Ето снимки на бравото http://www.album.bg/ivaka8902/?upload_done=12Има забележки по предния ляв калник, и не ми работи задната чистачка и ел огледалата. Всичко друго е ок
                            мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                            Коментар

                            Working...
                            X