Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредното пунто 1.2 спортинг прекъсва, гуми мощност.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредното пунто 1.2 спортинг прекъсва, гуми мощност.

    Здравейте, пускам поредната тема за съвет. Колата я карам от почти 2 години и като я купих по магистралата си вдигаше спокойно 190. Като се ръчкаше си вдигаше 6000 и нещо оборота без прекъсвания и проблеми, до прекъсвач не я мъчех. Като цяло за 86 коня и 900 кила вървеше много прилично. Миналата година точно тръгнах да пътувам и останах на 3 цилиндъра и айде за всеки случай смених и кабелите заедно със свещите. От тогава колата каточели не е същата. Има едно замисляне на около 2000 оборота, ама не винаги. Тия дни взех иридиеви свещи денсо с идеята че може от тях да е и да работи по- чисто колата. Кабелите са някви сини уж силиконови и т.н. за 50 лева. Питането е дали е от тях проблема или има нещо друго което да се е появило по това време. Гледам кабели Beru за 110 лева?? Заслужава ли си покупката? Знам, че пунтото не е сила неземна, просто искам да работи добре двигателя, и като тръгна да изпредварвам нещо дето движи с 60-70 ( което ми е на 5 та с 2000 оборота) в момента в който се изравня с изпредварваната кола да почне да ми прекъсва и заглъхва. Мерси предварително на отговорилите и ако някой има идея от къде могат да се купят кабели Beru ( Поне съм чувал, че са най- хубавите уж) на малко по- тънка цена ще съм благодарен.

    #2
    Лятото правеше нещо подобно,като спра на светофар и понякога се тресе докато не я изфорсирам да се оправи,но имах и лека загуба на антифриз. Оказа се гарнитура и теч в 1ви цилиндър. Инак и аз сложих същото дензо но кой знае каква разлика от обикновеното нгк няма.
    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

    Коментар


      #3
      Цял ден звъня насам- натам, ако успея да намеря някъде с някоя отстъпка да взема кабели Беру. Май особенно голям избор нямам освен да взема читави кабели и сега с читавите свещи. Ако проблема не се оправи да се подготвям значи за по- сериозен ремонт...

      Коментар


        #4
        Аз преди няколко години си сменях свещите и кабелите, защото колата прекъсваше. Във ВИП сервиз в Младост 1 правих смяната и новите кабели, които сложиха са Беру. Колата ми придърпваше и не бях проверявал свещите и кабели. Кабелите бяха почнали да се скапват, имаше бели петна по тях. Смених всичко и нещата са оправиха. Виж във ВИП сервиз в Младост в магазинът им може да имат кабели Беру.
        Fiat Bravo 1.2 1999

        Коментар


          #5
          Диагностика !!!Имах подобен проблем и се оказа ламба слонда.

          Коментар


            #6
            v3l1n написа:
            Диагностика !!!Имах подобен проблем и се оказа ламба слонда.
            Аха, наистина и трябва диагностика. Иначе може да е всичко и да си сменяш наред, докато уцелиш проблема.
            Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
            Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

            Коментар


              #7
              Диагностика при "майстор" или пунто 1.2 спортинг може и на комп да се закачи ?? Че след последния ми опит с майстори, по- добре сам да си сменявам докато уцеля, поне не чупа други неща...Иначе ако може да се закачи на комп и да се види какво иска, къде предлагате да ползвам тая услуга в София?

              Коментар


                #8
                Диагностика явно в сервиз. не че и аз съм доволен от сервизите, но няма как да се мине без тях. Ходил съм в сервиз Друмник на бул. България и останах с добри впечатления - струват ми се честни хора. Сервизът не е скъп, но работят с по-евтини части. Има един друг на Симеоновско шосе - Технопарт сервиз, в който също могат да свършат работа. Според мен можеш да отидеш във всеки сервиз за компютърна диагностика.
                Fiat Bravo 1.2 1999

                Коментар


                  #9
                  Изрових няква фирма, която твърди че е вносител на Beru, Textar и още разни други марки Авто неща. Кабелите щели да излезнат 71 лева истинско оригинално Beru (Ще видим, надявам се) Единственното кофти е, че се чакат с поръчка 15 дни. Ще споделя мнение като ги получаМерси на отговорилите

                  Коментар


                    #10
                    За диагностика мога за препоръчам Сервиз "Авторай" в кв. Горубляне, ползвал съм ги няколко пъти. Намира се на ул. "Стадиона
                    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                    Търси се..

                    Коментар


                      #11
                      Колега това не е от кабелите според мен,отиди на диагностика за да установиш проблема със сигурност и чак след това сменяй.Аз лично бих се насочил към МАП сензора

                      Коментар


                        #12
                        аз подкрепям за мап сензора,но все пак ти трябва и диагностика

                        Коментар

                        Working...
                        X