Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат пунто мк1 1.2 16v спортинг стържещ звук откъм abs

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат пунто мк1 1.2 16v спортинг стържещ звук откъм abs

    колеги помагайте,чувам странен стържещ звук откъм абс-а. Паля колата сутрин и студена се чува най ясно,после съвсем малко силата на звука отслабва но остава,макар и да не е силен звука се чува. Може и да не му обърне внимание някой който не я е карал и сяда в нея за 1ви път да речем,но аз си я чувам и ме дразни. Дори когато подавам газ на място леко се засилват оборотите и на стържещия звук,но немога да преценя точно кое ги издава,звука идва като се наведа точно над абс-а дори имам чувство че е някъде зад него. Чесно казано незнам дали има връзка но помня като сменях радиатора на парното изпуснах климатика понеже няма как иначе да махна таблото,и все още не съм ходил да му наливат фреон и да му правя профилактика. Направих тази съпоставка понеже все едно оттам идва някъде. Все пак да кажа че го пуснах за секунди да видя дали ще има разлика в шума но нищо. Дали може да е скоростна кутия,все пак тя е под абс-а,но все едно звука не е оттам,незнам и аз,затова помагайте. Досега е съм усетил нередна работа като цяло по колата,дори вчера я опънах на влизане от мото пфое към варна и на 6200 177км колкото и дават заводско максимално,макар и да знаех че можеше и искаше на 7000 да удари 190ка Wink
    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

    #2
    преди малко запалих пак да пробвам,пак съвсем леко се чуваше стърженето,явно като е топла е по тих звука. Когато натисна педала на съединителя звука спира,когато го пусна след малко почва отново.
    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

    Коментар


      #3
      Аксиален лагер на съединителя според мен!! Съединителя нали е близо до абс-а т.е. може би оттам идва звука.

      Коментар


        #4
        Лесен ли е за смяна този лагер?
        Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

        Коментар


          #5
          Ivan Malchev написа:
          Лесен ли е за смяна този лагер?
          не ,а и с него ти трябва комплект съеденител все пак се сваля скоростната кутия и го направи като хората
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            Ясно. Значи сменям аксиалния лагер,купувам комплект съединител,сменят и него така и така ще отварят. Има ли и нещо друго което да се смени превантивно имайки предвид горе създалата се ситуация и предстоящия ремонт,да речем освен смяната на всичко гореспоменато и маслото на скоростната кутия?
            Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

            Коментар


              #7
              Есента и аз както си карах и от нищото, от време на време при рязко тръгване се чуваше някаквъ стържене. Реших да хода на ремонт... като и аз мислех съединител нещо... докато им показвах шума, колата излезна от движение. Мърдаше по нещо но постоянно стържеше и проблема беше, че бях счупил скоростите. Лошото е че от некадърни майстори първо ми смениха съединителя и проблема остана. После чак се разбра че са скоростите и ми излезна двоен ремонта. Намери си читав майстор и ако не си имал проблем със съединителя не бързай да го сменяш.Вярно, че така и така ще сваляш скорости, ама аз за да е хубав дадох 180 лева за LUK и после със скоростите и труда, който поради факта че имаше майсторска грешка мина само за едно разглобяване платих общо всичко 430 лева.... При мен най- ясно се чувстваше като се пробваш да превъртиш гуми на 1-ва. Вместо да буксуват гумите се чуваше стържене( много яко), или по стръмно изкачване на 1-ва дори без да се пробваш да боксуваш просто както си караш по- спокойно да дадеш малко повече газ като за ускорение, звука същия и липса на мощност... Колата е същата пунто мк1 1.2 16В спортинг. Не казвам, че си за кутия... споделям с мен как се получи. Успех и дано не си по моя път ...

              Коментар


                #8
                Тези дни ще я закарам за преглед при човек на когото мога да имам доверие. Преди малко слязах да я местя и звука си го има но не дава признак за проблем с карането като цяло. Ще видя какво ще каже механика. Имам и друг въпрос към колегите със същия модел-има ли отделен ремък за климатика и дали може да го клъцна до пролетта когато съм си насрочил профилактиката и пълненето му с фреон,и смяната на останалите ремъци.
                Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                Коментар

                Working...
                X