Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.4 12V не пали с нов акумулатор, стартерът върти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.4 12V не пали с нов акумулатор, стартерът върти

    Здравейте,имам проблем с ФИАТ Браво 1.4 12V, 1996 г., бензин. Не бях я карал близо два месеца. Днес й купих нов акумулатор, заредих го за 6 часа, но изненада...Не пали. В купето има ток, таблото ми светва нормално, стартерът върти, но дотам. Няма имобилайзер. Живея в Австрия. Бихте ли ме посъветвали какво да направя? Благодаря предварително.

    #2
    Първо, стига ли гориво до двигателя, второ, стига ли ток до свещите и правят ли искра. Това първо ми идва на акъла.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Явно не може да качи гориво до моното.Аз съм така откакто не поддържам бензин в резервоара в достатъчно количество.Вече 6 години се мъча да повредя помпата ,но не успявам обаче оставя ли я да засмуче въздух откачам горивопроводи за да докарам гориво до моното.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        Вече 6 години се мъча да повредя помпата ,но не успявам обаче оставя ли я да засмуче въздух откачам горивопроводи за да докарам гориво до моното.
        Би ли ми обяснил откъде да откача горивопроводите?

        Коментар


          #5
          На моното влизат двата горипровода входящ и изходящ.Първо откачам входящия и качвам гориво после го присъединявам и отново няколко цикъла.Качването го правя като оставя колата на контакт и отида пред нея и с минусовата клема подавам ток защото иначе помпата спира за време.Налей му една две капачки бензин от пвц бутилка директно в моното да видим дали ще припали или ако имаш спрей за лесно стартиране опитай с него.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Отстрани на моноинжекцията трябва да има два маркуча, които влизат в нея. По единия идва бензинът от резервоара (респективно помпата), а по другия би трябвало да се връща неизползвания обратно към резервоара. Мисля, че имаше обозначения със стрелки. Откачаш този, който идва от резервоара и като дадеш на контакт, през него трябва да пръсне бензин на стабилна струя. Прави ли го, значи от резервоара до моното проблеми нямаш. Остава да видиш дали не се е задръстила дюзата или проблемът не е в регулатора за високо налягане. Регулаторът е мембранка, която се намира до дюзата под месингово капаче с четири болтчета. Като се маха капачето трябва да се внимава, че отдолу има и пружинка, която обикновено подскача на някъде и пада голямо търсене след това :D Понякога се намъкват боклучета и там, а и мембранката е възможно да изсъхне и престава да действа като хората. Дюзата би следвало да пръска като завъртиш за запалване. Ама в този случай ще ти е нужен помощник.
            Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
            Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

            Коментар


              #7
              Да освен недостиг на гориво, е възможно е масата на мотора да проблемна.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                Да освен недостиг на гориво, е възможно е масата на мотора да проблемна.
                Ако няма маса, май няма да върти и стартерът
                Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                Коментар


                  #9
                  Ако няма маса на купето няма да върти стартера, но ако е халтава тая на мотора стартера ще върти, но няма да запали.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте.Нов сам във форума.Моя проблем е същия при паленето не иска да запали.колата е Фиат мареа 1.6 16v на метан,но пали само на бензин.Не знам каква е причината затова моля за помощ.Подава искра от свещите,стига бензин до инжекторите зацепването си е както трябва и не иска да запали

                    Коментар

                    Working...
                    X