Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за Стило ГОРИ много масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Конкретно за колата на колегата, не мога да кажа нищо но понеже и моята е със същият двигател и си харчи масло, изхабих доста нерви и изчетох доста форуми по въпроса. Имаше няколко подобни теми в сръбския и хърватския форум. Забелязах че повечето хора с този двигател се оплакват от подобен разход на масло. Даже имаше тема с таксиметров шофьор, колата нова до 35 000 не е харчила грам масло, обаче след монтаж на ГИ, разхода на масло скочил на 1л на 1000 км. Лично аз си го обяснявам само със задръстването на картерната вентилация за която писах по горе, зимата конденза е доста по голям и в комбинация с ГИ има доста отлагания от маслото които я задръстват.

    Коментар


      #32
      didich написа:
      При това техническо състояние на колата ще го отърват от нея за неприлично ниска сума и после какво следва - купуване на друга, която може да е същата като тази, която ще даде на арабите и пак отначало с тая ралика, че ще е много назад с парите.Колко пари ще му излезе да си направи нов мотора и след това да я кара спокойно поне 200К без да пипа нищо, само навременно сменяне на консумативите и толкоз.За мен по добрия вариант е да си ремонтира колата за да знае после какво кара, а не да се чуди кога може да изтропа и следващата, която ще си купи.
      Ако мотора се ремонтира в Германия, според видяното и чутото от мен, ремонта ще струва между 2000^ и 6000^.В България за ремонта с цени на части и труд като за приятел, двигател 1,6 с пластмасовите колектори на Браво/a (много подобен като този на Стило), един познат заплати 980лв.Ако арабна не разбере, че колата гори масло е възможно да даде до 600^.Автомобили 2001-2003 с ГИ могат да се намирят за около 2500^-3000^ от дилъри с гаранция съгласно немското законодателство.Както казах, щом е бил купен за само 900^ е било ясно, че ще има проблеми. И никой не може да даде гаранция, че след ремонта на двигателя няма да изникнат още - напр. окачване, скоростна кутия, електроника и др., и тогава ще се продължи с голямо "наливане" на пари в купчината желязо.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #33
        Говоря за ремонт в БГ, мисля че ще излезе най ефтино, като каза че се наливат пари в купчина желязо, то това важи за всички коли и всичко го правим, няма вечни железа
        punto HGT

        Коментар


          #34
          didich написа:
          При това техническо състояние на колата ще го отърват от нея за неприлично ниска сума и после какво следва - купуване на друга, която може да е същата като тази, която ще даде на арабите и пак отначало с тая ралика, че ще е много назад с парите..
          Ми затова там се купуват нови на лизинг. Да не е като тук, компетентни майстори с ниски тарифи да съживяват покойници...
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #35
            Те новите коли пък изобщо не излизат с дефекти , няма смисъл да го бистрим, колегата нека да влезе в сервиз и да каже какво е положението, може да се окаже и нещо съвсем дребно, знае ли човек
            punto HGT

            Коментар

            Working...
            X