Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за Стило ГОРИ много масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    не съм мерил компресия. до 1л масло от гумичките казваш ама на колко км. щото айде старото то калпаво може и повече да гори, ама това уж Селения 5/40 пълна синтетика и пак 2 000км около 400 гр е много според мен. какво е АБ?

    Коментар


      #17
      Се повече се убеждавам че Fiat са се изложили с този двигател при Stilo. Моето харчи между 300-500 мл на 1000 км и четири години вече се мъча да разбера къде отива това масло. Сменил съм няколко вида и няколко производители на масло, същата работа, харчи си и това е. При мен също няма тъмен пушек отзад и свещите са чисти. Ходих в няколко сервиза, вдигат рамене и казват че двигателя работи нормално и няма видими признаци за харч на масло. Повечето ме съветваха да не я барам и да продължа да си доливам, поне докато разхода не се увеличи. За 4- години, разхода на масло е същия и проблеми с катализатора не съм имал до сега, така че бих съветвал колегата да не прибързва с ремонта.

      Коментар


        #18
        Сега 5/40 е полусинтетика а на пълна, друго което ми хрумва е че проблема с лампата на таблото и ограничената мощност е възможно де е породен от маслото което да е зацапало сондите и катализатора.За разхода на маслото говоря за 1л на 10х.км.АБ - Акумолаторна батерия.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          то хубаво ама при диагностика показва, че нещо не е наред при работата на първо 2ри а сега и 3ти цилиндъра и тази лампа дето пищи за авария в мотора ми изкарва душата. но колега това дето казват, че това е нормална работа за италиянски мотор са пишман майстори.този коли ако ги купиш нов и сменяш по книжка надживяват всяка пробита немска каруца. до сега съм сменил около 16 автомобила. най доброто беше БМВ 635 доволен бях щото беше от старата генерация автомобили.тай обаче сега от фиата съм много доволен. много съм се возил в италианки, но досега не бях купувал. за парите които струват тези коло като нови са непобидими.за тез пари у немския голф ще ти сложат само врати за прозорците ще платиш като екстра.ама инък немското може и с олио да го караш нищо му няма.

          Коментар


            #20
            Всъщност има едно нещо което съм забелязал че намалява разхода на масло, поне при мен. Тръбата в която се налива маслото е доста дълга и постоянно се задръства с някакви отлагания от маслото - така наречената майонеза. Раз ръчкай с щеката за масло през отвора, да провериш дали и при теб е подобно и дали ще полепнат отлагания по щеката. Ако е задръстена, маслените изпарения не може да се охлаждат и от там голям разход на масло. При повечето двигатели съм забелязал че маркуч за студен въздух влиза в капака на клапаните и по тоя начин се охлаждат маслените изпарения. На този обаче, маркуча влиза в тръбата за наливане на масло и то горе при капачката. Съответно когато в долната част се задръсти от кондез и отлагания, студен въздух не стига до маслените изпарения и те изгарят. Не знам дали има подобно нещо при теб, но е факт че когато почистя тази тръба, разхода на масло намалява осезаемо.Иначе за налягането на маслото, при мен го изписа само когато бяха останали по малко от 2л масло в картера. Тогава и разбрах че харчи масло двигателя и съответно вече не оставам да падне пот минимума. Не се е появил надписа на таблото 4 години.

            Коментар


              #21
              АБ е чисто нова. преди да я сменя макар, че и старата беше добра имаше записана грешка в паленето. сега такава грешка няма. мисля си обаче, че грешката в паленето беше от свещи и после от бобини, които май ще сменя.АБ смених поради друга причина като палех преди по някой път ми даваше веднага като запаля за 2-3 сек. висока температура на водата, което е невъзможно и знаейки, че някой път показват такива странни грешки заради АБ я смених, вече не светва тази лампа.в интерес на исината на тубата не пише дали е пълна синтетика, но го дават за 30хил км. 5/40 К (само К не 20К)точно това ме интересува. дали смята някой, че от горенето на масло може да отчете грешка в катализатора. губене на мощност след като светне лампата не бих казал, че има.защо обаче ако грешката е от кат. след като подам газ спира да пищи.МИСЛЯ да направя следното да сменя лулите и да я закарам да и измерят налягането и после гумичките. какво ще кажете. дали би имало някакъв ефект. не, че имам някакъв голям избор де. могат ли да се сменят гумичките без да се сваля главата не искам да я отварят, после няма да ми е на мен мирна главата. тези мотори не бива кой бъде да ги пипа.

              Коментар


                #22
                S_BANKOV написа:
                Все си мисля че повече от литър масло няма как да ти изгори от маслоотражателите, обаче от сегментите е въпроса дали може да го направи.
                Мойта преди ремонта гореше по 1л масло на 1000км и никога не е пушила, нито на студено нито като я вкарам в обороти, като се отвори се оказа, че маслените сегменти все едно ги е нямало
                punto HGT

                Коментар


                  #23
                  andrei_k написа:
                  Всъщност има едно нещо което съм забелязал че намалява разхода на масло, поне при мен. Тръбата в която се налива маслото е доста дълга и постоянно се задръства с някакви отлагания от маслото - така наречената майонеза. Раз ръчкай с щеката за масло през отвора, да провериш дали и при теб е подобно и дали ще полепнат отлагания по щеката. Ако е задръстена, маслените изпарения не може да се охлаждат и от там голям разход на масло. При повечето двигатели съм забелязал че маркуч за студен въздух влиза в капака на клапаните и по тоя начин се охлаждат маслените изпарения. На този обаче, маркуча влиза в тръбата за наливане на масло и то горе при капачката. Съответно когато в долната част се задръсти от кондез и отлагания, студен въздух не стига до маслените изпарения и те изгарят. Не знам дали има подобно нещо при теб, но е факт че когато почистя тази тръба, разхода на масло намалява осезаемо.
                  Точно така, това е така наречената картерна вентилация и проблема е възможно да е от нея, а маслото да си заминава през дросела.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #24
                    не знам колко е дълга при мен като махнеш капачката е дълбоко около 4-5см и като чашка има си дъно и от страни влиза тръбичка. реално като наливам масло то трябва да мине през тая тръбичка за да слезе надолу. така е при мен. от там духа малко въздух но не бих казал, че е много. при теб как еинък от щеката нищо не духа. а такава тръба за въздух не виждам

                    Коментар


                      #25
                      дайте съвет ако сте на мое място какво бихте направили. имайки впредвид, че тук сам на пътя нищо не мога да направя. живея на центъра и масло не мога да долея без да ме видят.моля кажете от просто към сложно.не мога да продам колата в никой случай дори и за парите за рез. части от лятото до сега, а съм минал 12хил км.

                      Коментар


                        #26
                        Е, в Германия няма ли надеждни майстори по сервизите?Меренето на компресията няма да ти реши проблема, но може да те насочи към него. Обръщал ли си внимание кожухът на съединителя дали има отвори, през които ако случайно протече масло от семеринга при първичния вал на скоростната кутия, да не се задържа в кожуха, а да се оттича надолу. Ако няма отвори (те обикновено са предвидени за охлаждане на съединителя), забелязвал ли си дали ти буксува съединителя. Има съвсем слаба вероятност да тече масло откъм скоростите и да се пълни там. Чак не мога да повярвам, че го казвам, ама явно трябва да се търсят нестандартни причини Има и по-тежък вариант - да се е спукала главата някъде около изходящите колектори на 2-ри и 3-ти цилиндър и маслото да се излива в колекторите, а не да изгаря в цилиндрите и поради тази причина да се мърлят гърнетата и ауспуха. Това последното, след всичко изприказвано до тук, ми се струва като най-вероятно.Я разгледай снимките в този линк http://www.autoreview.bg/advice/tech...lnite-sveshti/ и кажи твоите на коя от тях най-много приличат след демонтаж от местата им.П.П. Като казвам семеринга при скоростната кутия, имам предвид този на коляновия вал зад маховика.
                        Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                        Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                        Коментар


                          #27
                          Пот тръба имам предвид тази металната, за наливане на маслото. На нея от страни в дясно има закачено два гумени маркучи, един голям и един малак, пот него. Ако проследиш големия, ще видиш че идва от въздухопровода , преди дросела а малкия след него. Съответно, големия вкарва студен въздух а малкия отвежда картерите изпарения. Та, мисълта ми беше че се задръства тази метална тръба в дъното - не се вижда с око понеже е извита и трябва да бръкнеш и да раз ръчкаш с нещо дълго и да видиш какво ще изчоплиш. Обикновено излизат отлагания - сгъстено масло или онази майонеза която се получава от кондеза зимата.

                          Коментар


                            #28
                            Приготви пари и влез в сервиз - там ще проверят най-лесно. Сваля се главата, отваря се картера, избутват се буталата и се виждат сегментите и се преценя да се сменят ли. Гумички така или иначе ще смениш... А за да ги смениш, трябва да свалиш главата. Та, според мен си и за сегменти.

                            Коментар


                              #29
                              Да се ремонтира двигател в Германия е скъпо, много скъпо удоволствие - часовата ставка на сервизите започва от 60^/час и достига до 120^/час. Според мен тази кола е с двигател за голям/основен ремонт, който не си заслужава да се прави в Германия. Самият факт, че си я купил за само 900^ означава, че колата е имала проблеми.Ако си я купил от дилър и всички обслужвания са правени в Германия (и имаш касови бележки за тях), то е било възможно да я върнеш и да си получиш всички пари обратно, възползвайки се от немското законодателство. Не казваш с каква регистрация е, но ако е с немски табели и АГУ монтирано в България - така или иначе няма да получиш нова TÜV плакета, защото газовите уредби монтирани в България не изълняват изискванията на ЕС (в това число и Германия).Най-приемливото решение в случая е да звъннеш на арабите и те да те оттърват от колата.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                #30
                                При това техническо състояние на колата ще го отърват от нея за неприлично ниска сума и после какво следва - купуване на друга, която може да е същата като тази, която ще даде на арабите и пак отначало с тая ралика, че ще е много назад с парите.Колко пари ще му излезе да си направи нов мотора и след това да я кара спокойно поне 200К без да пипа нищо, само навременно сменяне на консумативите и толкоз.За мен по добрия вариант е да си ремонтира колата за да знае после какво кара, а не да се чуди кога може да изтропа и следващата, която ще си купи.
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X