Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за Стило ГОРИ много масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за Стило ГОРИ много масло

    Здравейте, моля за съвет.Преди време писах за моята колица Стило 1.6, 2003, 103 кс., но никой не можа да ми помогне, моля пак за съвет.Колата я купих лятото от Германия на около 150хил км., на път към България не съм имал никакъв проблем много вървеше много добър разход и така. В БГ и смених ангренажа и като чели тръгна още по-добре, в сервиза казаха, че старият не бил зацепен добре. Факт е, че тръгна още по добре. И така почнаха проблемите. Сложих и газ при добър майстор знам дори няколко кайена на които е слагал. Та на път после обратно към Германия започна да свети лампата за грешна работа на мотора все на около 3500 оборота на около 130км/ч като задържам педала без да ускорявам, после като леко я кача обороти и спира. ПРАВИ ГО ОБАЧЕ НА И НА БЕНЗИН И НА ГАЗ. Четох за тази лампа пише или катализатор или липса на гориво. Сега нека да кажа какво съм сменил и в какво състояние е било. Ще уточна само смененото по мотора. За 6 месеца съм минал към 12хил.В началото ново масло някакво (не знам) за 5 хил изгори около 4л. съвсем нормално каране.(почти щях да блокирам мотора щото тоя калпав датчик за маслото не светва като на нормална кола, само на завой ми показва ниско налягане, а като вдигнах щеката вътре нищо). След това пак ново масло (пак някво измислено 10/40) още повече гори. Днес се прибрах от БГ там приятели ме посъветваха да не пипам мотора а да сложа Селениа. Ок 100лв за масло сега обаче лампата се счупва да свети и за 2хил км до тук изгори около 500 грама Селениа.Смених свещи бяха много стари и МНОГО нагорели но нямаха грам масло по тях, катализатор и двете гърнета нови,акумулатор, съеденител нов. Това само по мотора тъй. Купих гумички за клапани, но така и не ги смених да слушам хората кво приказват. Колата припушва при палене при тих режим и при потегляне (но пушека е бял като сякаш пара то и на газ е повече все пак е студено), на високи обороти не пуши. Гърнета вече са зацапани с но като си сложиш ръката и някой подаде газ по ръката остава само влага.На диагностиката преди смяна имаше 3 грешки записани Слаб акумулатор, Грешна работа 2 цилиндър, Грешна работа на катализатор (или високи газове не знам точно).Изчистихме грешките и след 300км показа пак Катализатора и 2ри и 3ти цилиндър. (е ама кат. е нов колкото и да е не е оригинален е нов мама му стара от германия го купих).Имам чувството, че няма много тяга по склоновете нагоре тая кола (за бензин говоря майната и на газта аз да я оправя на бензин да работи), инък на полегат път си набира стигал съм до 180 повече не исках от нея.Сега вече не знам какво да правя.През щеката не духа ама и тя е много дълга, но пък през отвора за доливане на масло малко духа не знам до колко е нормалното.Сега възможно ли е като съм сложил газта (или пък не от нея) да са се спекли гумичките и за това да гори масло от където пък да дава грешка ва работата на катализатора (все пак гори масло и качва стойности), на ниски обороти макар и с нови свещи леко трепти съвсем леко и като подадеш леко газ прави много малки детонаций и някой път макар и за малко като изключиш от скорост на големи обороти падат за момент по 800 и пак ги задържа (казвам го защото преди не правеше така) мисля, че може и да е от лулите така ми казаха поне (но има логика свещите са нови акумулатора също а леко се затормозява при палене).ТА СПОРЕД ВАС може ли да отчита грешна работа на 2 и 3 цилиндър заради лулите с бобините, а грешката в катализатора заради горене на масло от гумички.Извинявам се за дългата тема ама вече ми пуши главата от пишман майстори за колата платих 900е а за ремонти до тука над 1700е

    #2
    Човек ти си за основен ремонт... Ниско налягане на маслото е от това че са ти износени лагерите или помпата е заминала..
    Powered by Emzo

    Коментар


      #3
      как се разбира, че е ниско налягането на маслото? за това, че губи малко мощност по наклон или?как може да се измери това налягане?ако помпата е заминала не били трябвало датчика за налягане да го отчете?при мен отчиташе тоя датчик когато в мотора имаше 1л масло като има масло тоя датчик не свети. сиреч според компютърът ниско налягане на маслото не е на дневен ред.май е нещо друго

      Коментар


        #4
        Не карай така, защото ако гори масло, ще замине скоропостижно и катализатора. И не говоря за хиляди, а за стотин километра ще е аут.

        Коментар


          #5
          нямам голям избор така я карам вече около 10 хил км. дадох един куп пари и постояно наливам (до сега щях да внеса 1/3 от парите за същата нова кола)чакаме нов член на семейството. трябва ми тази кола щото е голяма (мултивагон). от приказки на приятели не смених гумичките на клапаните в БГ хем съм ги купил в жапката са. Казаха ми слагай Селения и ще се оправи (уя му) още повече взе да свети лампата. и да гори масло.последно за 2000км около 400гр. масло.Знам, че така ще запуши и тоя катализатор и тогава ще побеснея. Според вас може ли да е запекло гумичките заради газта и от там да ми дава грешка в катализатора и в работата на 2 и 3 цилиндър. работата на цилиндрите може и да е от лулите на свещите изглеждат добре но колата малко се мъчи при палене, на тихи обороти леко притеперва и като дадеш малко газ прави много лека детонация. Но знам, че това не е работата на този мотор, италянски е ако е наред трябва да пее.

          Коментар


            #6
            С две приказки - свещите нямат следи от изгаряне на масло в цилиндрите, а през ауспуха не излиза сиво - син дим. Обратното са основните признаци за горене на масло. Поглеждал ли си дали не тече от някъде, че не стана ясно от дългия пост. Припукването е признак за неизгоряло гориво. Компресията мерил ли си я? Тя ще ти даде отговор за това, дали двигателят е за някакъв ремонт.
            Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
            Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

            Коментар


              #7
              След като ти гори масло трябва да провериш следните неща:1. Има ли някакви течове, омазан ли ти е мотора външно с масло, като го качиш на канал огледай какво става отдолу.2. Интифриза чист ли е ?? погледни дали има някакви мазни примеси ??3. Ако горните са ОК отиваш на гумички на клапаните.4. Ако продължи харча отиваш на сегментиПровери си конмпресията на цилиндрите, тогава може да се каже, че си за основен ремонт или не.За ниското налягане на маслото и светещата лампа:1. Да ти закачат уред в някой сервиз и да ти замерят налягането на маслото, ако се окаже, че е прекалено ниско следва:- сваляне картер и чистене на цедката на маслената помпа, в много случаи се задръства с боклуци и може да стане голяма беля - основен ремонт- проверка на лагери
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Само дето човекът разправя, че колата ако има 1 литър масло, лампата на таблото не свети. Което ще рече, че с голяма доза увереност може да се твърди, че проблеми с помпата няма, а вероятно и с лагерите. Понеже ако има заминали лагери, няма да вдига налягане и лампата ще светне. А в неговия случай маслото изчезва някъде. Ако е вярно това, което казва за свещите и за дима от ауспуха, значи може да се приеме, че двигателят не гори масло нито заради гумички, нито заради сегменти. Но ще стане още по-ясно след проверка на компресията. Остава да провери за течове. Друго не виждам като вариант. И да се гледат не само гарнитурите, ами и около всички възможни семеринги на валовете.Бих препоръчал да смени вискозитета на маслото с нещо от рода на 5 W 50, примерно.
                Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                Коментар


                  #9
                  Re: Помощ за Стило ГОРИ много масло

                  бобо написа:
                  Здравейте, моля за съвет.........Сложих и газ при добър майстор знам дори няколко кайена на които е слагал. Та на път после обратно към Германия започна да свети лампата за грешна работа на мотора все на около 3500 оборота на около 130км/ч като задържам педала без да ускорявам, после като леко я кача обороти и спира. ПРАВИ ГО ОБАЧЕ НА И НА БЕНЗИН И НА ГАЗ. Четох за тази лампа пише или катализатор или липса на гориво. ................, само на завой ми показва ниско налягане, а като вдигнах щеката вътре нищо). .....Колата припушва при палене при тих режим и при потегляне (но пушека е бял като сякаш пара то и на газ е повече все пак е студено), на високи обороти не пуши. Гърнета вече са зацапани с но като си сложиш ръката и някой подаде газ по ръката остава само влага.На диагностиката преди смяна имаше 3 грешки записани Слаб акумулатор, Грешна работа 2 цилиндър, Грешна работа на катализатор (или високи газове не знам точно).
                  1. За лампата - не е катализатор а ламбда сонда която е забила, най вероятно заради монтажа на газта, много е вероятно да са прекъснали кабелите като вземали сигнала за ГИ. Колата влиза в авариен режим, и ограничава мощността за да те прибере до сервиз. 2. Оправи си датчика за маслото, най вероятно буксата му е откачена и само по завойте замасява като се долепи до нещо по колата. 3. ако гърнетата не са черни и не пуши търси теч на маслото, ако имаш кора е много възможно маслото да се е събрало в кората, от гумички толкова масло не може да изгори, то и от сегменти май няма да успее.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    от никъде не тече масло нито грам. колата е без коз кора от долу и лесно се вижда всичко. само около мисля, че е датчик именно за маслото има малко масълце (от предната страна на мотора но може и аз да съм го капнал. дори и да губи от там ще е най-много капка две щото толкоз масло ако капи всико ще е леш.не сме мерили налягането в цилиндрит, а щях пък и гумичките са още в жапката, ама то щото слушам приятели и пишман майстори (слагай Селения ще се оправи или КАРАЙ КАТО ЗА ФИАТ Е ДОБРЕ а те с пробитите голфове и опели пу)ниското налягане на маслото светеше само като я бях оставил с 1л масло. еми гледам ниско налягане, вадя щеката и нищо, няма грам масло по нея. помислих, че не е възможно ако е така ще свети постоянно лампичката за масло нали, ама не тя не светна. само ниско налягане. сложих и масло и край на проблема, но това беше преди около 3 месеца.антифриза е чист.знам, че е малко найвно, но все пак да питам възможно ли е да гори масло заради не правилна запалителна система т.е. свещи и/или бобини???ще ми пламне главата тази нощ се прибрахме от БГ толкова пари по тази кола, а не да не споменавам другите работи извън мотора които смених и колко пари дадох и само пишман майстори. само пример чисто нов преден капак боядисаха го целия в прашинки и капки 1 седмица съхна уж като го сложих ги накарах да го полират да си очистят буклуците и надраха боята, следва не хубаво шкурене кит и на ново. като го занесох казах да внимават, че много ми се набиват очите на лоша боя сякаш казах наакай се пу.толкова ме боли главата от тая кола, а как е харесахме с жената като я купувахме, тя е и много хубава, ама ако не прави проблеми.

                    Коментар


                      #11
                      мислех, че може да е от ламбда сонда, досвидяха ми пари и за тях, че са две. мислех да сложа катализатора и да видя дали тогава ще даде грешка. уви дава. не мисля обаче, че е от слагането на газта (повредата на ламбда) щото сега и двете ги развиваха и навиваха. плюс това диагностиката я прави добър уж майстор (поне до там 100% мисля, че разбира) питах изрично дали може да дава грешката заради сондата каза, че тогава грешката излиза директно на неговия комп. като грешка на сонда (има логика именно двете сонди подават инфо ако някоя не работи няма да отчете разликата в изг. газове мисля)!!!най ми е болно да разбера това масло къде отива!!!!!?????!?!?знам, че е найвно но пак да питам мислите ли, че може да гори масло заради неправилна работа на свещи и/или бобини?????

                      Коментар


                        #12
                        Вкарай колата на канал и я огледай отдолу внимателно, много е вероятно да тече само в движение и маслото да се маже отдолу по купето заради въздушната струя, възможно е да е гарнитура на картер или семеринг на коляновия вал.Ако гори маслото задължително ще пуши и ще ти омаже гърнета с черно и мазно. Провери и датчика задължително дори и го смени струва 10лв. Ако е необходимо свалете картера и проверете смукателя възможно е да е удряна отдолу и да се е деформирал. Аз лично от селенията не съм доволен, и карам с по прости масла примерно Аджип или Яко но и от Титан фюкс съм доволен/ но това е мое мнение/.А за ламбда сондата ти го казвам от опит, защото имах абсолютно същия проблем.Ако е заради свещите свещите ще са черни та катранени.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          не си ме рабрал. гърнетата СА вече омазани макар да са на около 10хил км. и то като ги пипнеш не са като сажди нагар а точно черно масло. (а реално от както съм ги сменил масло то не е стигало до черно) като ми изгори тубата и слагам ново. за 10хил км три вида масло с три нови филтъра. картера да чукван е отдолу но мисля, че няма проблеми с помпата инък постояно щеше да свети онази лампа за ниско наляганя или?хубаво съм я гледъл но не се вижда да има теч от никъде (това е много масло)а това дето свети за лампата и дето уж е май от катализатора не го вярвам колкото и калпав кат да са ми продали немците все пак е чисто нов. другото е, че уж от кат светва ама тогава като подам газ защо угасва не били трябвало точно тогава да свети. то така пише и в книгата като светне смъкни оборотите, щоти е от кат. и карай до сервиз.до колко масло може да изгори от тия гумички. и що излиза грешна работа в 2 и 3 цилиндър. може ли да е от тях или е от лулите.

                          Коментар


                            #14
                            благодаря ви, че ми отговаряте неудобно ми е да занимавам хората ама в момента съм пред дилема голяма.искам ако мога да разбера дали ще трябва да се разцепва мотора или ще мина с по-малко. карам много на дълъг път не искам да рискувам с правен мотор. не 1 и 2 пъти съм чувал за мотори, които се чупят веднага след ремонт. а тоя мотор и да го купиш 2 ръка е безмислено.

                            Коментар


                              #15
                              Все си мисля че повече от литър масло няма как да ти изгори от маслоотражателите, обаче от сегментите е въпроса дали може да го направи. Компресия не е мерена предполагам.Грешката на 2/3 цилиндър може да е от слаба АБ, а също така и от калпава маса на двигателя, поради същата причина може да е и грешката за слаба АБ.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X