Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.6 пали трудно с нови кабели, свещи и темп. датчик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.6 пали трудно с нови кабели, свещи и темп. датчик

    здравейте имам фиат брава 1.6 16в пластмасови колектори сутрин трудно пали даже много трудно пали от 7-8то въртене.Смених температурен датчик защото даваше отклонение около 30 грасуса.После смених кабели и свещи и нищо не се получи. Какво да сменя сега бубуна или стъпково моторче пари за мастори (майстори) няма да дам писнами от некадърници така ,че ви ми помогнете.благодаря предварително1.1. Постовете трябва да са в съответните теми и раздели. Потребителите трябва да прочетат описанието на темата или раздела, преди да постват.1.7. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно. Примери за лоши заглавия са: Помогнете ми, Заклещих се, Имам проблем, Въпрос за Браво, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н. Пример за добри заглавия са: Проблем: Не мога да си отключа Tipo-то, Въпрос: как да си рестартирам ECU-то на Stilo-то, Link: Tipo/Tempra Workshop manual, RQ: DVD ePER Tipo и т.н. Редактирано заглавие. Темата е преместена.
    FIAT BRAVA 1.6 16V 98

    #2
    Ресетване на ЕКУ . Ако не ти се дават пари за майстори си купуваш кабел VAG-KOM409(17 лв) Преход OBD-Fiaт(15Лв)И след това ползваш лаптоп или ПС и,софтуер който се намира лесно,и се бориш сам. Иначе маса пари по майстори и за довиждане казват"Ще се видим пак".Парите са примерни ,дадени от мен преди 2 години. Ако имаш въпроси пиши на лични ще те ориантирам по добре.

    Коментар


      #3
      Дай малко повече информация,колата има ли газ,ако има гърмяла ли е,как се появи проблема изведнъж или постепенно,при самото палене с пълна газ ли го правиш чува ли се леко припукване,сменян ли е бензиновия филтър? Може също да се провери налягането на бензина.
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #4
        да колата има газ ,гърмяла е и то много проблема стана от раз.Паленето става без газ ако и подам газ не вдига обороти и не пали бензинов филтър нямам имам само някаква кошничка а и помпата дава налягане.След диагностика показва че всичко е добре няма грешки но не пали.Като и подам рязко газ и превключа от малка на голяма скорост и колата забива и за 1-2 сек и се оправя
        FIAT BRAVA 1.6 16V 98

        Коментар


          #5
          tampico написа:
          да колата има газ ,гърмяла е и то много проблема стана от раз.Паленето става без газ ако и подам газ не вдига обороти и не пали бензинов филтър нямам имам само някаква кошничка а и помпата дава налягане.След диагностика показва че всичко е добре няма грешки но не пали.Като и подам рязко газ и превключа от малка на голяма скорост и колата забива и за 1-2 сек и се оправя
          и на бензин и на газ ли така прави ?
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            колата пали само на бензин
            FIAT BRAVA 1.6 16V 98

            Коментар


              #7
              A газовото обикновено ли е или е инжекцион, този мотор има самоадаптация която се изчиства с ресет на компютъра.Също така може да са ти запушени инжекторите дори и да пали на бензин само , и мойта пали на бензин първо но инжекторите са ми толко запушени че освен да запаля за друго не става.Но аз си мисля че компютъра ти се е самоадаптирал.
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                колата е с обикновенно метанова и пали на бензин но много трудно пали а като запали нямам проблеми после докато е топла няма проблеми.рестартирах компа на колата с програма и пак е така
                FIAT BRAVA 1.6 16V 98

                Коментар


                  #9
                  тази вечер като я карах колата неможе да се изреже неможе така да наеме има едно предърпване като и дам газ
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 98

                  Коментар


                    #10
                    tampico написа:
                    тази вечер като я карах колата неможе да се изреже неможе така да наеме има едно предърпване като и дам газ
                    Това на бензин ли го прави или и на двете горива. И "изрязването" на бензин ли го направи.
                    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                    .

                    Коментар


                      #11
                      на бензин го прави на газ е ок
                      FIAT BRAVA 1.6 16V 98

                      Коментар


                        #12
                        Значи имаш проблем с бензиновата система,като следва : Запушени инжектори или така наречените "пикаещи". Ниско налягане на бензина. Ламбда сонда. Но задължително отиди някъде да ти премерят налягането на бензина 5 лева е.
                        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                        .

                        Коментар


                          #13
                          колата влезе в гараж вентура стискайте палци да е лек ремонт
                          FIAT BRAVA 1.6 16V 98

                          Коментар


                            #14
                            tampico написа:
                            колата влезе в гараж вентура стискайте палци да е лек ремонт
                            Лек, лек колко да е лек ако ти сложат нова бензинова помпа и ламбда сонда, където си мисля че се крие проблема до към 300лв. ще стигнеш Шегувам се, не се плаши.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              вече се притесних 3 дена не са ми звънна ли
                              FIAT BRAVA 1.6 16V 98

                              Коментар

                              Working...
                              X