Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло във въздушния филтър?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло във въздушния филтър?

    Здравейте колеги, оставих колата при майстор и каза, че имам масло във въздушния филтър, на какво може да се дължи това? Колата е Пежо Боксер 2.5 (като Дукато) чист дизел, работи равномерно, като цяло много добре, този факт трябва ли да ме притеснява?

    #2
    Маслото във въздушния означава, че имаш силни картерни газове, това не е добър показател. НО зависи и колко е омазан въздушния. Като позагрее колата махни маслената щека и постави на отвора салфетка или пръст направо (но ще се изцапаш). И виж дали излиза дим от там, както и дали ще се омаже с масло пръста ти. Причината за това са поизносени сегменти, в следствие на което налягането отива под буталото и избутва маслото нагоре. Попринцип е нормално да има някакво картерно налягане но трябва да е малко.

    Коментар


      #3
      eacan написа:
      Маслото във въздушния означава, че имаш силни картерни газове, това не е добър показател. НО зависи и колко е омазан въздушния. Като позагрее колата махни маслената щека и постави на отвора салфетка или пръст направо (но ще се изцапаш). И виж дали излиза дим от там, както и дали ще се омаже с масло пръста ти. Причината за това са поизносени сегменти, в следствие на което налягането отива под буталото и избутва маслото нагоре. Попринцип е нормално да има някакво картерно налягане но трябва да е малко.
      Това съм го пробвал със щеката, не идва дим и не ми се изцапва ръката...

      Коментар


        #4
        пловери ли маркучите на картерната вентилация?!
        brava 1.6(avtomatik) R.I.P.\ АР 147 1.9JTD

        Коментар


          #5
          1 Van написа:
          пловери ли маркучите на картерната вентилация?!
          He

          Коментар


            #6
            Колега напиши как върви развитието на темата

            Коментар


              #7
              eacan написа:
              Колега напиши как върви развитието на темата
              Незнам не я дадох на майстор карам си я....

              Коментар


                #8
                Banicharka написа:
                eacan написа:
                Колега напиши как върви развитието на темата
                Незнам не я дадох на майстор карам си я....
                Колега ще те помоля ако решиш да я караш на майстор, да пишеш какво са ти казали, че и аз съм със същи случай и доста ме интересува

                Коментар


                  #9
                  eacan написа:
                  Banicharka написа:
                  eacan написа:
                  Колега напиши как върви развитието на темата
                  Незнам не я дадох на майстор карам си я....
                  Колега ще те помоля ако решиш да я караш на майстор, да пишеш какво са ти казали, че и аз съм със същи случай и доста ме интересува
                  Добре колега...

                  Коментар


                    #10
                    А случайно това Пежо да е с филтър гъба и да не е хартиен?

                    Коментар


                      #11
                      chaveto написа:
                      А случайно това Пежо да е с филтър гъба и да не е хартиен?
                      С гъба е мисля че... Колеги давайте идеи какво може да е но без да гадаете, а от опит?

                      Коментар


                        #12
                        Ако филтъра е дунапрен/гъба то той си се маже със специално масло преди да се монтира. Повечето обаче от икономия го мажат с горяло масло...... даже при някой изпълнения картерната вентилация си влиза при филтъра и затова се омаслява още повече.

                        Коментар


                          #13
                          chaveto написа:
                          Ако филтъра е дунапрен/гъба то той си се маже със специално масло преди да се монтира. Повечето обаче от икономия го мажат с горяло масло...... даже при някой изпълнения картерната вентилация си влиза при филтъра и затова се омаслява още повече.
                          Да го разбираме ли това с маслото във въздушния като нормално,щом е гъба?

                          Коментар


                            #14
                            Зависи. Принципно филтъра се маже целия, идеята е да се напои хубаво с маслото за въздушни филтри. Ако картерната вентилация е при филтъра е нормално да има масло в минимални количества. Ако някой е мазал филтъра с горяло масло или някакво друго е съвсем нормално всичко да е омазано.Филтърното масло е гъсто и лепкаво. Като намажеш филтъра и трябва да го миеш 4-5 пъти с обезмаслител за да го отстраниш. Докато обикновеното масло не се задържа по гъбата и е напълно възможно да се изцеди в кутията.

                            Коментар


                              #15
                              Колеги имам един проблем, жилото на съединителя се къса вече за 2-ри път, един колега ми каза че трябва да сменя целия комплект на съединителя, какво е вашото мнение?

                              Коментар

                              Working...
                              X