Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат пунто 176 1.2 16в нестабилни обороти на празен ход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат пунто 176 1.2 16в нестабилни обороти на празен ход

    здравейте,имам един проблем по скоро ме дразни отколкото ми създава грижи...накратко когато загрее колата пада на 900 оборота и ги държи нестабилни съпроводено с леко потрепване на двигателя,мени ги горе долу с 50 оборота като стрелката ту отива леко нагоре ту се връща,като отвреме навреме мени диапазона за съвсем малко да речем с около 100 оборота нагоре 50 надолу,абе като цяло нестабилно и дразнещо. Като режим на работа на колата е без забележки,набира и се реже до 170 (повече не смея да натискам,чуват се плашещи шумове от влизащ излизащ въздух) разход в нормите дори по фабрични показатели,масло не пипа поне засега,но това с претрисането загряла дразни,затова моля за помощ по компетентните или монали през този проблем колеги. Благодаря предварително
    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

    #2
    Я пробвай да изключиш ламбда сондата от буксата. И виж как е без нея.
    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
    FIAT Punto sx 75 '94

    Коментар


      #3
      и по точно провери кабели ,свещи,бобина и стъпков мотор
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        ламбда сонда нова,кабели нови,свещи иридиеви на дензо нови,стъпков мотор нов (макар че бе вклинен в дросел клапата,но щом е вкаран някак си не е невъзможно да се смени) Колата няма никакви проблеми до момента в който загрее и оборотите паднат на нормалните за нея,след което почва едно мърдане с около 50 до 100 оборота последвано от леко вибриране или претрисане все едно нещо я дави,ама тя не се дава :D
        Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

        Коментар


          #5
          Огледай всички маркучи да не смуче въздух от някъде.Ако има такива с оплетка им обърни внимание по-внимателно,често отвън изглеждат добре а вътре са напукани.

          Коментар


            #6
            кои маркучи,тези преди филтъра и тези които влизат в дросел клапата ли?
            Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

            Коментар


              #7
              Нищо че е нова, пробвай да я разкачиш ламбдата и виж как е.
              FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
              FIAT Punto sx 75 '94

              Коментар


                #8
                утре или тези дни ще я пробвам,но мисля че е на твърда връзка. Скоро я закачахме на компютър и осцилоскоп,уж всичко е наред а това остава. Ще се пробвам да кача клип....проблема не е толкова проблем но е дразнещ,и мисля всеки който си е поставил за цел колата или по точно любимия му фиат да бъде в превъзходно здраве не би го оставило на мира докато не го отстрани. Да отбележа че и бобините са нови,катализатора е опериран,и е с ново средно и задно гърне ако има значение (според мен всеки нов детайл си оказва влияние към по добро,макар и минимално)
                Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                Коментар


                  #9
                  Тази игра на оборотите се получаваше и при мен. Само че беше доста дълъг периода 10тина сек. докато вдигне и после бързичко смъкваше. Оказа се че ламбда сондата работи със същата скорост. Но там беше много зле. А твоята е възможно е от калпав бензин да се е позацапала. Щот и на бравото съм го имал тоя проблем, иначе от как не зареждам на бензиностанцията го нямам. Иначе там вече щрака добре 2-3 пъти сек. Но на пунтото си е заминала.
                  FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                  FIAT Punto sx 75 '94

                  Коментар


                    #10
                    не става с клипа,а бензина А-98 го изключвам напълно понеже е от едно и също място вече от година,зареждат от там и други мои приятели но там няма подобен симптом
                    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                    Коментар


                      #11
                      А датчика за температурата на двигателя никой не го спомена,този който е за еку-то,вероятността той да обърква оборотите е доста голяма.При мен на бравото са 2 един за еку-то другия за таблото ,при пунто обаче не знам колко са.Но не го изключвай като вариант.
                      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                      .

                      Коментар


                        #12
                        има датчик температура за инжекциона и мап с температурен за входящия въздух.Незнам за този за температура на двигателя
                        Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                        Коментар


                          #13
                          Ivan Malchev написа:
                          има датчик температура за инжекциона и мап с температурен за входящия въздух.Незнам за този за температура на двигателя
                          Говорех за датчика за температурата на охладителната течност предполагам е около термостата.
                          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                          .

                          Коментар


                            #14
                            Датчика е в преливника който е моноблок с радиатора,незнаех да има друг и то на самия двигател
                            Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                            Коментар


                              #15
                              Ivan Malchev написа:
                              Датчика е в преливника който е моноблок с радиатора,незнаех да има друг и то на самия двигател
                              Този който е на радиатора трябва да е за включването на перката , този за температурата трябва да е на друго място.Някъде бях чел че е отзад между свещите. Има по запознати колеги нека те да кажат къде точно е.
                              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                              .

                              Коментар

                              Working...
                              X