Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Живот на запалителни кабели за свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Живот на запалителни кабели за свещи

    Здравейте колеги,Вчера Бравото умря. Симптомите са на заминали си свещи / кабели. Тъй като преди 2.5 години сменях кабели и свещи, се усъмних сериозно, че са кабелите. За тези 2.5 години колата има 30 000 км и си викам, дошло е време за смяна на свещи. Бях с оригинални NGK/FIAT, сега купих Champion от T&N на Оборище, монтирам ги, никаква промяна. Колата работи като на 3 цилиндъра, от 800 до 2000 оборота тресе и е много нестабилна.Е добре, изчаках да се стъмни и преминах през реалните тестове. При запален двигател установих, че лулите на 1 и 3 цилиндър са ми пробили. Бие ток от лулата към корпуса някъде 3-4 см над свещта. При изваждане на лула 1 или 3 не се наблюдават промени, при 2 и 4 направо гасне.Сегашните кабели са JANMOR, купени от AXM за скромните 80лв. Тогава ми ги прехвалиха страшно много, ползвали хАмерикански материали (даже на самият проводник пише Made in USA), Били по хубави от MAGNETI MARELLI. Та питам се колеги, бихте ли споделили какъв е живота на едни такива кабели според Вас. 30 000 км ми се виждат страшно малко. И втори въпрос, тъй като не мисля да стъпвам отново в AXM, в момента избора за нови кабели е между Tesla и MAGNETI MARELLI. Имате ли препоръки какво да купя.Поздрави.
    FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
    Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

    #2
    Аз купих Беру.Изкараха по малко от година.Боклуци на скъпа цена
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      #3
      кола

      Може да карат и много може и малко въпрос на късмет но тези с USA не са добри и не гаранция че като са скъпи са много хубави
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Аз съм купувал Тесла доста отдавна и мога да кажа само положителни неща за тази марка.Кабелите вече са на 10-тина години и ги прехвърлих от едната на другата кола и си работят перфектно-лулите и камбанките не са мръднали грам.2 пъти съм ги бърсал с бензин,защото бяха доста мръсни и на вид са като нови.Сини силиконови са ако има значениеНа Фиата са ми МагнетиМарели.Мислех в началото при обслужването да ги сменя,но видимо нямат никакви забележки и си ги оставих.Според мен и двете марки са добри.
        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

        Коментар


          #5
          Благодаря колеги,утре ще проверя в T&N какви цени и марки ще обадят и ако не ми харесва отивам в ЕМ Комп. и купувам на място Тесла или ММ.Janmor-a ми влиза в черната листа.
          FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
          Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

          Коментар


            #6
            Jaminor изкараха 2000km и след силното ми разочорование и съвет от момчетата в един сервиз от който сум много доволен,взех tesla и нямам никакви оплаквания.Иначе за свещите препоръчват смяна на 10000км.

            Коментар


              #7
              Моите Тесла изкараха 2-3 години и единия се беше скъсал при лулата и още един беше тръгнал по тоя път. Оригиналните Бош бяха нацепени на 1-2 места.. изолирбанд и сега съм с тях.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                кола

                С това не мога да се съглася Иначе за свещите препоръчват смяна на 10000км Аз с Пунтото съм минал над 200000 трябва да има една кофа свещина поне 30или дори 50х или колкото издържат
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Аз със сините Janmor с надпис Made in USA карах към 100 хиляди км с отлична динамика на газ без нито веднъж да е гръмнала. Така и я продадах. Свещи сменях на около 15 хиляди км.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    вземай тесла,само добри неща мога да кажа за тях

                    Коментар


                      #11
                      Тесла

                      Колега вземи си кабели ТЕСЛА няма да згрешиш. От Косер за 51 лева. вече половин година колицата фърка.

                      Коментар


                        #12
                        Купих Тесла , точно от Косер, но за 43лв. Само такива ми предложиха. Проблемите са решени.Относно кабелите, не виждам някаква разлика от JANMOR-а. И на тези кабели проводника е Made in USA. На Janmor пише Super Silicone, a на тези Premium Cable.За справка ето и цени, които получих по други магазини:JANMOR - 77лв / AXMMagnet Marelli - 61лв / ЕМ КомплектBERU - 115лв / ТехКоEYQUEM - 75лв / Евро07.Аз избрах най-евтините, така и така ще се сменят най-вероятно пак след 20-30к км. Евтини кабели + 4 свещи Champion, като цена е почти колкото 4 свещи FIAT / NGK.Свещ Champion - 6лвПоздрави.
                        FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
                        Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

                        Коментар


                          #13
                          Кабелите се мерят с мултицет,като 1+4 трябва да е равно 2+3 приблизително.Това за 10000 за свещите го дават по документи,а те че могат да изкарат 5 повече е друг въпрос,само дето има една подробност,че като покараш със заминали свещи за30лв.,може да сменяш бобина за поне 4 пъти повече пари.Така че всеки сам с преценява

                          Коментар


                            #14
                            при Стило 1.6 няма запалителни кабели нали? бобини и свещи само?

                            Коментар


                              #15
                              milenskia написа:
                              при Стило 1.6 няма запалителни кабели нали? бобини и свещи само?
                              мда има 4 свещи и 4 бобини
                              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                              Коментар

                              Working...
                              X