Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги кажете как да сваля картера на FIAT MAREA 1.8 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги кажете как да сваля картера на FIAT MAREA 1.8 16V

    Здравей те колеги, на връх коледа одарих картера и откършех , пробката с една малка част от картера.Картер намерих втора ръка, но не мога сваля спукания , по точно ме мъчи единият болт на лапата на полуоската , по точно горния няма развиване , и двата дребни болта до скоростната кутия .Дайте идея как да отвия тези три болта , или ще ми се наложи да свалям полуоска.
    Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
    Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

    #2
    Махаха ми картера, за да се залепи наново, за отстраняване на теч, не съм гледал точно как го направиха, но със сигурност не са махали полуоска.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      Двата болта които са дълбоко зад маховика се развиват с отвертка с подходящия край ,а не накрайник.За третия болт не мога да разбера къде е.Полуос не съм демонтирал.Мислех ,че имам тема със снимки ,но явно не съм правил такава.Демонтирал съм въпросния картер 4-5 пъти.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Инструменти за двата болта ще си взема в понеделник, а този болт се намира , точно на алуминиева-та планка която е хваната полуоската намира се на горе долу на три пръста от външното дясната каре, долният болт го свалих но горният се изял и няма сваляне .
        Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
        Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

        Коментар


          #5
          Този до полуоската с чупещо рамо се сваля най лесно. Внимавай за смукателя да не го изтървеш или изкривиш. Спукания картер направо на вторични ако се резнала пробката, няма правене казвам ти го от опит.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            Този до полуоската с чупещо рамо се сваля най лесно. Внимавай за смукателя да не го изтървеш или изкривиш. Спукания картер направо на вторични ако се резнала пробката, няма правене казвам ти го от опит.
            не може ли да се завари?
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              Картера е вече свален , голяма мъка беше ама го смъкнах, а колега и взех втора ръка картер но и той се оказа спукан, а друг не мога да намеря , звънях по всички морги които успях да намеря , но никъде няма та , ще се лепи старя няма начин.Не ми се дават 500 лв. за нов то цялата кола не струва толкова .Нямам каско и за това каквото стане .
              Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
              Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

              Коментар


                #8
                alvanovo написа:
                S_BANKOV написа:
                Този до полуоската с чупещо рамо се сваля най лесно. Внимавай за смукателя да не го изтървеш или изкривиш. Спукания картер направо на вторични ако се резнала пробката, няма правене казвам ти го от опит.
                не може ли да се завари?
                може но зависи от "ръцете" на майстора
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар


                  #9
                  Имам добър майстор ,които лепи на мои познат картера даже при него липсваше парче от картера но го направи като хората, и вече 2 години не мръднал .
                  Fiat Marea 1.8i 1998 г. Gazova uredba
                  Lancya Lybra 1.8i SW 1999 г. gazov injekcion

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    Спукания картер направо на вторични ако се резнала пробката, няма правене казвам ти го от опит.
                    Хаха няма такива филми.Точно последния ми удар ми резна пробката от картера.Направиха ми я да сочи назад и изглеждаше все едно не е заварявано.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Слави, почепи опит от колегите, че то при тебе е консуматив
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        S_BANKOV написа:
                        Спукания картер направо на вторични ако се резнала пробката, няма правене казвам ти го от опит.
                        Хаха няма такива филми.Точно последния ми удар ми резна пробката от картера.Направиха ми я да сочи назад и изглеждаше все едно не е заварявано.
                        Не казвам че не може да се завари, МОЖЕ, ама заварките се пукат от температурното изменение, а пък на пробката съвсем. Правил съм опит да заварим пробката и да я нарежем отстрани в най ниската точка. Не мога да кажа колко беше сполучливо защото на следващия ден следва ново сваляне на картера че протече от друга дупка
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар

                        Working...
                        X