Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спукано предно стъкло - какво и къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спукано предно стъкло - какво и къде?

    Здравейте ,спука ми се предното стъкло на колата (FIAT PUNTO 1997) и след консултация със стъкларите ми казаха ,че може да избирам между китайско за 90 лв и европейско 140 лв пак без монтажа.Въпроса ми е ,някой ако е наясно малко повече за китайските стъкла да сподели мнение.Само да уточня ,че съм говорила с Кобра и те ми дадоха тези цени.Мислих за вариант да се сложи стъкло втора употреба ,но не знам дали ще попадна на читаво и не искам после да има допълнителни проблеми. Ако случайно имате някой добър стъклар за смяна на преден прозорец ,няма да откажа мнения.За Кобра не прочетох много добри неща ,но нямам много голям избор за съжаление.Благодаря предварително.Преместена. Допълнено заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Е те Кобра от кога пък взеха да дават цена без монтаж? Няколко пъти съм сменял и цената винаги е с монтаж. Другото за разликата в цената е ако стъклото е триплекс или секурит,и дали евентуално е тонирано или бяло.Другите стъклари са "Мустанг" имат няколко адреса в София на сайта им има телефони.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Re: Спукано предно стъкло

      25 лв. и един час време ти е лепенето ( доста качествено) ако не е тръгнала паяжината по стъклото а е само малка люспа .
      Bravo 1.9 Mjet/120

      Коментар


        #4
        krasio_79bs написа:
        Е те Кобра от кога пък взеха да дават цена без монтаж? Няколко пъти съм сменял и цената винаги е с монтаж. Другото за разликата в цената е ако стъклото е триплекс или секурит,и дали евентуално е тонирано или бяло.Другите стъклари са "Мустанг" имат няколко адреса в София на сайта им има телефони.
        Истината е, че говори с тях по телефона и след като ми казаха 140 за европейското измърмори нещо за 15лв силикон и още нещо за монтаж и каза, че ако е и със сваляне на "лепенки" - м/винетки, ГТП-та и ГО ще дойде на около 190 лева...

        Коментар


          #5
          Re: Спукано предно стъкло

          xx_x написа:
          25 лв. и един час време ти е лепенето ( доста качествено) ако не е тръгнала паяжината по стъклото а е само малка люспа .
          Никаква люспа не е... от едно камъче по пътя от София за Плевен се цепна 10-тина сантиметра, а на връщане малко след Плевен само го гледах как направи още толкова в движение... Добре че за сега спря и че тръгна в дясна посока, не нагоре...

          Коментар


            #6
            Аз ако съм на теб ще се обадя и в друго представителство на Кобра. Сменял съм няколко пъти и винаги цената е с монтаж,сваляне на винетки и всякакви стикери и сваляне на огледалото и лепенето му на новото стъкло. Те по тая логика и за сваляне на старото стъкло ще ти поискат пари.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              Преди време и аз сменях стъкло, на мой приятел на колата. Условията му бяха да бъде най-евтиното. Ходих в базата им в кв. Левски и монтираха китайско за 90 лв. това беше най-евтиния варянт. В момента стъклото е на около 5 години и няма никакви ядове с него. Иначе оставих колата към 9 ч. и към обяд ми се обадиха да я взема, като ми бяха прелепили всичко, винетки граждански и преглед /незнам за прегледа как са успяли/.
              FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

              Коментар


                #8
                TAIF написа:
                Преди време и аз сменях стъкло, на мой приятел на колата. Условията му бяха да бъде най-евтиното. Ходих в базата им в кв. Левски и монтираха китайско за 90 лв. това беше най-евтиния варянт. В момента стъклото е на около 5 години и няма никакви ядове с него. Иначе оставих колата към 9 ч. и към обяд ми се обадиха да я взема, като ми бяха прелепили всичко, винетки граждански и преглед /незнам за прегледа как са успяли/.
                по принцип на мен ми се иска да е качествено, а в и-нет само лоши неща пише за китайските и най-вече, че си гледал като през лупа през тях и че много блестели насрещните фарове нощем... А и честно казано, това беше вторият ми вариант за сервиз след този на Т. Александров... @ krasio_79bs ще го направя понеделник сутрин точно това...

                Коментар


                  #9
                  Re: Спукано предно стъкло

                  kmm88 написа:
                  Здравейте ,спука ми се предното стъкло на колата (FIAT PUNTO 1997) и след консултация със стъкларите ми казаха ,че може да избирам между китайско за 90 лв и европейско 140 лв пак без монтажа.Въпроса ми е ,някой ако е наясно малко повече за китайските стъкла да сподели мнение.Само да уточня ,че съм говорила с Кобра и те ми дадоха тези цени.Мислих за вариант да се сложи стъкло втора употреба ,но не знам дали ще попадна на читаво и не искам после да има допълнителни проблеми. Ако случайно имате някой добър стъклар за смяна на преден прозорец ,няма да откажа мнения.За Кобра не прочетох много добри неща ,но нямам много голям избор за съжаление.Благодаря предварително.
                  Аз съм с китайско от кобра, сменяно в Габрово. Проблеми с него нямам. В цената която ми определиха тогава мисля към 140 лв беше си влизаше и преместването на лепенките. Относно "европейското стъкло" нали се сещаш, че е правено в някой от заводите на "Шише-джам" на юг от Кърджали
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    kmm88 написа:
                    TAIF написа:
                    Преди време и аз сменях стъкло, на мой приятел на колата. Условията му бяха да бъде най-евтиното. Ходих в базата им в кв. Левски и монтираха китайско за 90 лв. това беше най-евтиния варянт. В момента стъклото е на около 5 години и няма никакви ядове с него. Иначе оставих колата към 9 ч. и към обяд ми се обадиха да я взема, като ми бяха прелепили всичко, винетки граждански и преглед /незнам за прегледа как са успяли/.
                    по принцип на мен ми се иска да е качествено, а в и-нет само лоши неща пише за китайските и най-вече, че си гледал като през лупа през тях и че много блестели насрещните фарове нощем... А и честно казано, това беше вторият ми вариант за сервиз след този на Т. Александров... @ krasio_79bs ще го направя понеделник сутрин точно това...
                    С това стъкло проблем няма. Вижда се абсолютно нормално, дори горния край е оцветен в лилаво, такъв цвят е и колата съвсем нормално си е. Не те агитирам, просто споделям опит
                    FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                    Коментар


                      #11
                      Брато, на бравата ми сменях преди месец ин дъ Кобра 109 кинта джам + стикери лепене-мепене... всичко... китайско
                      Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
                      Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
                      Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
                      Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
                      Убий скороста - Спаси дете!

                      Коментар


                        #12
                        kokss написа:
                        Брато, на бравата ми сменях преди месец ин дъ Кобра 109 кинта джам + стикери лепене-мепене... всичко... китайско
                        Доволен ли си от джама? Ефекта на лупата имаш ли го или това е само мит...В коя Кобра го смени?@TAIF Е разбира се, че не става реч за агитация, питам за мнение, че да знам какво да правя и благодаря за мненията! : )

                        Коментар


                          #13
                          kmm88 написа:
                          kokss написа:
                          Брато, на бравата ми сменях преди месец ин дъ Кобра 109 кинта джам + стикери лепене-мепене... всичко... китайско
                          Доволен ли си от джама? Ефекта на лупата имаш ли го или това е само мит...В коя Кобра го смени?@TAIF Е разбира се, че не става реч за агитация, питам за мнение, че да знам какво да правя и благодаря за мненията! : )
                          Кобрата с/у кино АРЕНА запад... доволен съм, няма никакви ядове.. има и тая синьо-зелената лента отгоре
                          Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
                          Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
                          Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
                          Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
                          Убий скороста - Спаси дете!

                          Коментар


                            #14
                            Click image for larger version

Name:	DSC_0197.JPG
Views:	1
Size:	107,1 KB
ID:	2094667Здравейте, аз съм с Фиат Стило... Забелязах тази пукнатина при мен, очевидно е било камъче, а цепнатината се е разпространила до краищата на стъклото. Смятате ли, че е спешно за смяна, защото е в тази зона, която не е централна, а освен това цепнатината е стигнала до краищата... Смятате ли, че в това положение може да провокирам КАТ, санкции и съответно да не мина преглед? Благодаря за мнението!

                            Коментар


                              #15
                              спрът ли те милите дами, спират те от движение, ва преглед може направо да забрйвиш
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X