Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

защо (кога ) светва лампичката "дюза" - 1.9ТD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    защо (кога ) светва лампичката "дюза" - 1.9ТD

    Oт известно време ми светва лампата дюза на арм. табло. Това става както при ниски, така и при по-високи обороти в движение. Какво означава това? Колата е Брава 100 ТД.

    #2
    Закачи я на диагностока,Обикновенно не си харесва показанията на ТПС-а,

    Коментар


      #3
      Това означава диагностика всичко друго е спорт тото.Можа да са поне 20 причини.

      Коментар


        #4
        Остава да ми подскажете къде в Пловдив да и направя диагностика.Сега забелязах, kогато ускорявам лампата гасне....

        Коментар


          #5
          Вече твърдо казвам че е заради показанията на ТПС-а.Това е един потенциометър монтиран върху лоста с който подаваш газ .Трябва да се видят показанията му на диагностика и да се коригира мястото му.:жокерче-някой на скоро да е пипал на това място? Ако да ,да знаеш че там обикновено има боя и си личи къде е било мястото му преди това.Успех!

          Коментар


            #6
            Пипаха помпата- лагер, семеринг, такива ми ти работи...

            Коментар


              #7
              А сега правилния ход е обратно при тоя които е пипал помпата да си досвърши работата "ако може" ако ли не да спира да ремонтира такива помпи....
              ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
              ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

              Коментар


                #8
                Много полезна информация..Тъкмо се чудех защо и моя датчик е завъртян в крайна позиция, сякаш нещо е коригирано, но пък и лампата за дюзата свети при ниски обороти..ще опитам да направя корекция, и ще видим какво ще се получи...А с каква програма се наблюдава работата на този двигател?
                renderbg

                Коментар


                  #9
                  И аз го имах този проблем миналата зима,ходих на диагнистика и се оказа ТПС-а взех си втора ръка уж да го сменя ама тя взе че угасна и повече не светна,до преди 1-2 дена.На пролет вече ще се сменя.

                  Коментар

                  Working...
                  X