Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламя - Пунто 1.1 55

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Компресията колко трябва да е, горна граница - долна граница ?

    Коментар


      #32
      Благодарности на CarTest(TM) от форума дето не тачат асфалта
      Прикачени файлове
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #33
        Днес моя майстор замери компресия на студен двигател - 1 и 4 цилиндър - 12, 2 и 3 цилиндър - 8. Каза, че колата работи на 2 цилиндъра и горивото не се гори(15 - бензин,18 - газ), а се изливало в цилиндрите(нещо такова, там какво ставало)Решението - 200лв(труд+шлайф,гумички,гарнитури и пренареждане на клапаните) без сегметни и бутала. Какво мислите? Тази процедура дали ще доведе до човещки разход или? Цената как ви се струва?

        Коментар


          #34
          civnaov1918 написа:
          Днес моя майстор замери компресия на студен двигател - 1 и 4 цилиндър - 12, 2 и 4 цилиндър - 8. Каза, че колата работи на 2 цилиндъра и горивото не се гори(15 - бензин,18 - газ), а се изливало в цилиндрите(нещо такова, там какво ставало)Решението - 200лв(труд+шлайф,гумички,гарнитури и пренареждане на клапаните) без сегметни и бутала. Какво мислите? Тази процедура дали ще доведе до човещки разход или? Цената как ви се струва?
          цената е нормална според мен ,обаче не се надявай на хубава компресия ,защото с това харчене на масло едва ли е само от гумички на клапани а от сегменти
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #35
            fuel injekcion написа:
            civnaov1918 написа:
            Днес моя майстор замери компресия на студен двигател - 1 и 4 цилиндър - 12, 2 и 4 цилиндър - 8. Каза, че колата работи на 2 цилиндъра и горивото не се гори(15 - бензин,18 - газ), а се изливало в цилиндрите(нещо такова, там какво ставало)Решението - 200лв(труд+шлайф,гумички,гарнитури и пренареждане на клапаните) без сегметни и бутала. Какво мислите? Тази процедура дали ще доведе до човещки разход или? Цената как ви се струва?
            цената е нормална според мен ,обаче не се надявай на хубава компресия ,защото с това харчене на масло едва ли е само от гумички на клапани а от сегменти
            еми човека каза, че ще спре да харчи масло.. явно сегментите не са за пипане... разхода на гориво дали ще спадне?

            Коментар


              #36
              без смяна на сегменти е загубена клауза при тази компресия

              Коментар


                #37
                civnaov1918 написа:
                Днес моя майстор замери компресия на студен двигател - 1 и 4 цилиндър - 12, 2 и 4 цилиндър - 8. Каза, че колата работи на 2 цилиндъра и горивото не се гори(15 - бензин,18 - газ), а се изливало в цилиндрите(нещо такова, там какво ставало)Решението - 200лв(труд+шлайф,гумички,гарнитури и пренареждане на клапаните) без сегметни и бутала. Какво мислите? Тази процедура дали ще доведе до човещки разход или? Цената как ви се струва?
                Само на мен ли ми се губи трети цилиндър...
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #38
                  muns61 написа:
                  civnaov1918 написа:
                  Днес моя майстор замери компресия на студен двигател - 1 и 4 цилиндър - 12, 2 и 4 цилиндър - 8. Каза, че колата работи на 2 цилиндъра и горивото не се гори(15 - бензин,18 - газ), а се изливало в цилиндрите(нещо такова, там какво ставало)Решението - 200лв(труд+шлайф,гумички,гарнитури и пренареждане на клапаните) без сегметни и бутала. Какво мислите? Тази процедура дали ще доведе до човещки разход или? Цената как ви се струва?
                  Само на мен ли ми се губи трети цилиндър...
                  Моя грешка 1,4 -12 , 2,3-8

                  Коментар


                    #39
                    Ами заради горенето на масло около клапаните и главата се трупа нагар,клапана не затваря добре и компресията бяга през него.Обаче дори и след напасването пак не е гаранция че ще достигне 12 компресия.Но това е евтиния вариант,може и да сполучиш
                    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                    .

                    Коментар


                      #40
                      Четвъртък влиза в операционна :D. Сегментите ще ги погледне и ако има нужда ще ги смени. Понеделник или вторник е готова, дано всичко е наред, че ми писна вече. Благодаря на всички. След ремонта ще пиша.

                      Коментар


                        #41
                        Като мерихте, сипахте ли масло в цилиндрите?
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #42
                          muns61 написа:
                          Като мерихте, сипахте ли масло в цилиндрите?
                          следя темета заради старото ми пунто, я кажи по-подробно за това? че в момента съм свалил главата и питам има ли начина да провера сегменти без да разглабям повече?
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #43
                            Като мериш компресия и имаш по-ниска от нормалното, сипваш със спринцовка по десетина грама във всеки цилиндър и пак мериш. Ако се вдигне рязко - от 8 на 12-14, значи проблемът е в сегментите. Ако е с 1-2 - клапани. Ако този, дето е мерил не е направил тази проста операция, значи е некомпетентен, или мързелив. За мен не е никакъв майстор.При духнат клапан по-често се наблюдава повишен разход, но е свързан и с други симптоми, като пукане в ауспуха при отнемане на газ. В повечето случаи проблема е комплексен, а понижена компресия в съседни цилиндри може да е от духната гарнитура.
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #44
                              Днес взех синия звяр:D Майстора каза, че забравям за компресия(12 на всички цилиндри). Колата е била много зле, липсвали са гумички на клапании и още разни работи, главата е имала доста нагар и е била крива,Сега ще я засека и ще видим. Досега е работила на 2 цилиндъра. Погледнал е буталата и сегментите, всичко било ок. Много съм доволен от човека...двигателя и картера са измити . Всички гарнитури и т.н са били на Victor Reinz. Сменено е и маслото(Mobil 10w40) + силоконово уплтнение за картера. Може само да се наложи да регулирам газовото, но първо ще я засека както е сега

                              Коментар


                                #45
                                civnaov1918 написа:
                                Днес взех синия звяр:D Майстора каза, че забравям за компресия(12 на всички цилиндри). Колата е била много зле, липсвали са гумички на клапании и още разни работи, главата е имала доста нагар и е била крива,Сега ще я засека и ще видим. Досега е работила на 2 цилиндъра. Погледнал е буталата и сегментите, всичко било ок. Много съм доволен от човека...двигателя и картера са измити . Всички гарнитури и т.н са били на Victor Reinz. Сменено е и маслото(Mobil 10w40) + силоконово уплтнение за картера.
                                Щом сегментите са ок няма да имаш проблеми.Главата е шлайфана с нови гумички на клапаните,хубаво масло....Леко и безаварийно каране.Пиши как е вървежа :D
                                Fiat Punto 1.1,55hp,1996г.
                                Opel Meriva 1.6 i 16V (101 Hp) AT 2005г.
                                ex.Fiat Stilo 1.6''16V''103hp,2003г.
                                ex.Alfa Romeo 156,1.8"16V"144hp,2000г.
                                ex.Fiat Brava 1.9,JTD,105hp,1999г.

                                Коментар

                                Working...
                                X