Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламя - Пунто 1.1 55

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    civnaov1918 написа:
    Totko написа:
    Да не са ти блокирали спирачки? Или да боксува съединителя?
    Съмнява ме . Вчера вадих един маркуч(дебел) от кутията на филтъра към двигателя и имаше едно такова бяло като майонеза????
    Това е маркуча за картерни газове или нещо такова и само не разбрах колегата как колата ще му гори 18газ и то от блокирали спирачки и боксуващ съеденител :D
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #17
      Горенето на масло и повишеният разход на гориво не е задължително да са свързани. Даже доста издухани бензинови мотори вдигат минимално разхода на гориво. Ти имаш друга причина за повишена консумация на гориво, а маслото ще се оправи със смяна на гумички на клапаните. Започни от тях, евтини са и лесно се сменят.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #18
        muns61 написа:
        Горенето на масло и повишеният разход на гориво не е задължително да са свързани. Даже доста издухани бензинови мотори вдигат минимално разхода на гориво. Ти имаш друга причина за повишена консумация на гориво, а маслото ще се оправи със смяна на гумички на клапаните. Започни от тях, евтини са и лесно се сменят.
        Незнам къде да я търся вече.........

        Коментар


          #19
          Диагностика по нета не става...
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #20
            civnaov1918 написа:
            muns61 написа:
            Горенето на масло и повишеният разход на гориво не е задължително да са свързани. Даже доста издухани бензинови мотори вдигат минимално разхода на гориво. Ти имаш друга причина за повишена консумация на гориво, а маслото ще се оправи със смяна на гумички на клапаните. Започни от тях, евтини са и лесно се сменят.
            Незнам къде да я търся вече.........
            и аз му казах на човека разхода на масло и на гориво не са свързани ,ама не знам какво да го посъветвам като я е настройвал на газаджия и свещи е сменявал и филтри
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #21
              Възможно ли е да е от TPS(Throttle Position Sensor)? Доколкото знам, това е контролирането на подаване на гориво от ECU? И на газ играе ли? На диагностика на тази кола ще излязат ли тези работи все пак е старичка?

              Коментар


                #22
                Колегата е написал "15.3 бензин". При това положение 18 газ си е нормално. Явно не газовата е причината. А от спирачки и съединител може да гори яко като стой та гледай - ясно е защо, а и на живо съм го виждал. И не казвам, че това е причината - ма няма лошо да се има впредвид...

                Коментар


                  #23
                  Да от спирачки може но в един момент щяха да се изядат и проблема да изчезне. От съединител - предполагам че искаш да кажеш да пребоксува, но колегата щеше да забележи че оборотите са прекалено високи за дадена скорост, и най-малкото щеше или да мирише или съвсем да изпусне и до там. Ако проблема беше само в горивото да се търси на друго място. Обаче след като разбрах колко масло е сипал за 2000км, следователно двигателя е издухан, и за да върви колата нормално колегата дава повече газ, което увеличава и разхода на гориво. Аз имам браво по каталог го дават че харчи 8,5/100 градско, правил съм тест при агресивно каране успях да достигна до малко под 15/100. При положение че разхода на това пунто по каталог е 8/100 градско, не виждам нищо странно да удари 15 ако колегата го настъпва, дали поради стила му на каране или поради проблема в самия двигател.
                  Fiat Bravo 1.9 TD100

                  Коментар


                    #24
                    Колега един двигател от този модел върви по 150-200лв. Ако намериш читав ще ти спести главоболия едно по едно да ремонтираш и да не става. Ламбда сонда ?
                    BMW E46 coupe
                    Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                    Коментар


                      #25
                      sa6obravoto написа:
                      Да от спирачки може но в един момент щяха да се изядат и проблема да изчезне. От съединител - предполагам че искаш да кажеш да пребоксува, но колегата щеше да забележи че оборотите са прекалено високи за дадена скорост, и най-малкото щеше или да мирише или съвсем да изпусне и до там. Ако проблема беше само в горивото да се търси на друго място. Обаче след като разбрах колко масло е сипал за 2000км, следователно двигателя е издухан, и за да върви колата нормално колегата дава повече газ, което увеличава и разхода на гориво. Аз имам браво по каталог го дават че харчи 8,5/100 градско, правил съм тест при агресивно каране успях да достигна до малко под 15/100. При положение че разхода на това пунто по каталог е 8/100 градско, не виждам нищо странно да удари 15 ако колегата го настъпва, дали поради стила му на каране или поради проблема в самия двигател.
                      Както и да го карам всеки път едно и съшо гори. Настъпвам гори,пенсионерско каране гори....

                      Коментар


                        #26
                        За течове по горивопроводите проверявал ли си?
                        Fiat Bravo 1.9 TD100

                        Коментар


                          #27
                          sa6obravoto написа:
                          За течове по горивопроводите проверявал ли си?
                          Да.. нито газ нито бензин...Лятото сменях дюзата, и мрежичката отдолу беше малко изядена,сложих и допълнително уплътнение,и съвсем леко капва като карам на бензин. Като е на газ,дюзата не капи. Незнам дали е нормално, то е съвсем малка капка(сълзичка) и като капне къде отива в излишно гориво или?За тази мрежичка говоря, само че долната,която е малко по-малка? Къде продават такива по принцип?[/url]

                          Коментар


                            #28
                            Emo91 написа:
                            Колега един двигател от този модел върви по 150-200лв. Ако намериш читав ще ти спести главоболия едно по едно да ремонтираш и да не става. Ламбда сонда ?
                            Сега след празниците ще ходя да мерим компресия и да правя диагностика....Ламбда сонда на газ винаги е светила,явно е откачена...иначе незнам дали работи нормално

                            Коментар


                              #29
                              след 3-ти ще съм се върнал и мога да я погледна.ако искаш пиши на лични ,ще се разберем

                              Коментар


                                #30
                                ivel написа:
                                след 3-ти ще съм се върнал и мога да я погледна.ако искаш пиши на лични ,ще се разберем
                                Драснах ти

                                Коментар

                                Working...
                                X