Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламя - Пунто 1.1 55

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ламя - Пунто 1.1 55

    Пунто 1.1 55к 95г.Днес засякох разхода градско - 15.3 . Никога досега не е засичана на бензин, но понеже почна да гори от една година много газ(18.8 ) реших да видя. Сменял съм свещи,кабели,филтри,масла,мембрани,клапани... Всеки ме съветва засечи я на бензин да видим Незнам какво да правя, да я продавам ли, да я подарявам ли :D

    #2
    За 1 година да си си купил 2 такива(спрямо разхода който си дал)
    Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

    Коментар


      #3
      За да гори толкова тази кола трябва или да лети като изтребител или да пуши като парен локомотив. Други варианти няма. Разхода по каталог е 8 градско.
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        sa6obravoto написа:
        За да гори толкова тази кола трябва или да лети като изтребител или да пуши като парен локомотив. Други варианти няма. Разхода по каталог е 8 градско.
        Понапушва си сиво и на газ и на бензин :D

        Коментар


          #5
          Явно проблема е в горивната смес. Как е с разхода на масло?
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            sa6obravoto написа:
            Явно проблема е в горивната смес. Как е с разхода на масло?
            Еми гори си масло..,но има и една гарнитура дето тече малко оттам..

            Коментар


              #7
              Колега коя е тази гарнитура? И още нещо - този разход на бензин ли е или на газ че прочетох първото мнение пак и се обърках. Ако е на газ засечи я на бензин и тогава ще се разбере на къде да се насочиш. Ако е на бензин ми се струва че си се запътил към основен ремонт или вторични.
              Fiat Bravo 1.9 TD100

              Коментар


                #8
                sa6obravoto написа:
                Колега коя е тази гарнитура? И още нещо - този разход на бензин ли е или на газ че прочетох първото мнение пак и се обърках. Ако е на газ засечи я на бензин и тогава ще се разбере на къде да се насочиш. Ако е на бензин ми се струва че си се запътил към основен ремонт или вторични.
                15.3 бензин, гарнитурата е долу в дясно(много кофти място,трябва доста неща да се махат да се стигне до нея). Иначе стабилно гори масло. Компресия да меря ли ?

                Коментар


                  #9
                  Колко струва основен ремонт на двигателя за Варнa? Или направо да купя втора употреба двигател,как вървят цените там?

                  Коментар


                    #10
                    Стабилно горене на масло означава БУТАЛА ,сегменти,глава(гумички шлайф) и най вероятно набиване на ризи и шлайф на блок.. зависи колко е това СТАБИЛНО горене
                    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                    Коментар


                      #11
                      fuel injekcion написа:
                      Стабилно горене на масло означава БУТАЛА ,сегменти,глава(гумички шлайф) и най вероятно набиване на ризи и шлайф на блок.. зависи колко е това СТАБИЛНО горене
                      От лятото до сега 2 пъти наливах по 1л някъде , а е карана доста малко.

                      Коментар


                        #12
                        Ако под доста малко означава 1000-2000км означава доста стабилно, ако е 10000км означава само стабилно. И в двата случая fuel injekcion ти е дал рецептата. Ти реши или в аптеката или в гробищата.
                        Fiat Bravo 1.9 TD100

                        Коментар


                          #13
                          sa6obravoto написа:
                          Ако под доста малко означава 1000-2000км означава доста стабилно, ако е 10000км означава само стабилно. И в двата случая fuel injekcion ти е дал рецептата. Ти реши или в аптеката или в гробищата.
                          1000-2000 Аптеката с втора употреба двигател На този мисля първо компресията да видя.

                          Коментар


                            #14
                            Да не са ти блокирали спирачки? Или да боксува съединителя?

                            Коментар


                              #15
                              Totko написа:
                              Да не са ти блокирали спирачки? Или да боксува съединителя?
                              Съмнява ме . Вчера вадих един маркуч(дебел) от кутията на филтъра към двигателя и имаше едно такова бяло като майонеза????

                              Коментар

                              Working...
                              X