Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto mk2 1.2 8v придърпва на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto mk2 1.2 8v придърпва на бензин

    Проблема е следния.Когато карам на бензин например с 50 км на 3-та и си подържам скоростта и колата започва жестоко да придърпва.При натискане на газта спира.И при леко отпускане пак.С газ инжекцион си и на газ не го прави това.Преди 2 месеца смених ламбда сонда и мисля че от тогава се появи този проблем.Трябва ли да се правят някакви настройки на компа след сляма на ламбда сонда.От скоро го забелязах този проблем понеже времето се застуди и докато не вдигне 40 градуса на включва газта.

    #2
    Сутрин на бензин и трудно пали нали? първото въртене гасне веднага, на второто не задържа оборотите и пак гасне а на третото си пали вече ок и ако не натискаш газта държи стабилни обороти, при подаване на газ прехълцва нали?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Пали си без проблем , но след като запали оборотите играя малко сякаш.То падат с 50-100 то се дигат.

      Коментар


        #4
        Каза че си сменил ламбда сондата с каква - Хофер или ЕФС ? Имах същия проблем с ламбда сонда която не реагираше, твоята пробвахте ли как играе? Да не сте объркали квадрата при монтажа?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Преди да сменя ламбда сондата имах следния проблем.Колата При тръгване на първа и подаване на газ работеше все едно на 2-3 цилиндъра и така 1,2 секунди и изведнъж тръгва и на бензин и на газ.Това не го правеше всеки път но след смяна се оправи.Преди да я сменя ходих на диагностика и ми каза че проблема е там.Купих си ламбда сонда със същите цветове на кабелите като моите отидох при този човек който ми направи диагностика и той ми обесни как да я сменя по точно как да вържа кабелчетата.Мисля че имаше 2 бели;1 сив;1 черен.Отскоро го забелязах този проблем понеже преди не беше толкова студено и казах едва 500-1000 м на бензин докато включи газта.Може и да не е там проблема.

          Коментар


            #6
            А относно това с придърпването го прави само при леко отпускане на газта или задържане на едно положение.При ускорение го няма този проблем.

            Коментар


              #7
              Тогава може би проблема е в дюзите.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Едва ли е в дюзите защото колата си ускорява идеално.Свещи и кабели са сменяни преди около 3000 км

                Коментар


                  #9
                  Някакви предположения ?

                  Коментар

                  Working...
                  X