Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто 1.2 мк2 2001 сутрин на бензин пали трудно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пунто 1.2 мк2 2001 сутрин на бензин пали трудно

    здравейте от няколко месеца имам проблем с въпросната кола, има инсталирана газов инжекцион, но сутрин на бензин пали трудно,по скоро запали и след това изгасне.И след това пали от 2 3-тия път.Слагах добавка за почистване на дюзите,като е карам на бензин няма проблеми след това като е покарам 1,2 дена на газ пак става същия проблем.На газ си върви нормално Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да помага .Благодаря

    #2
    Времената на бензин и газ еднакви ли са ?, незнам при 1,2 дали се скапва компа, като при хгт, но ако не са ти еднакви времената бензиновото ЕКУ гледа да компенсира газовото и става боза на бензин и сутрин пада едно тресене и хълцане и е някакъв ужас.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      колега не ги разбирам много тези времена на газста и на бензина,ако може да обясниш малко повече,ако трябва да правя да правя нещо казвай да ида при газаджията да си оправи каквото трябва

      Коментар


        #4
        Газаджията трябва да ти закачи колата и да ти направи времената на бензина и газта 1:1, иначе стават мизерии, това той ако не го знае, значи може да смениш газаджията, ако това е ОК ще се търси другаде проблема, колегите ще помагат
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Значи днеска ходих на газаджията времената не бяха едни и същи, нагласи ги, но на обяд отново не можах да запаля:-/ каза ми да откача маркуча до малкия филтър по този начин се изолирала газовата и да карам така и ако всичко е наред да ходя да ми е прави...няма ли да изтича газ ако го откача този маркуч.давайте акъл какво да правя благодаря

          Коментар


            #6
            След като времената вече са 1:1 ще трябва да и дадеш малко време да може бензиновото ЕКУ да си влезе в ритъм и с всяко следващо палене трябва да е все по добре или направо откачи клемата на акумулатора да рестартираш нещата, ако след тия неща все още не е наред, тогава газаджията ще трябва да я погледне пак, защото може и да е от нещо друго.
            punto HGT

            Коментар


              #7
              Значи ще изчакам 1,2 да видя какво ще стане.Само да отбележа, че като е студена колата не може да се изреже падат и оборотите и качили се дави и се опитва да гасне, не знам това дали е свързано, о аз всичко да кажа...благодаря

              Коментар


                #8
                кола

                Може да пробваш сутрин да дадеш на контакт веднъж и после пак тогава да запалиш
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  emo_pz написа:
                  Значи ще изчакам 1,2 да видя какво ще стане.Само да отбележа, че като е студена колата не може да се изреже падат и оборотите и качили се дави и се опитва да гасне, не знам това дали е свързано, о аз всичко да кажа...благодаря
                  Не чакай направи си следния опит, верте преди да спреш колата обърни на бензин и спри крана на бутилката, после обърни на газ да изори газта. На следващата сутрин пробвай със стандартно палене. Много ме съмнява че постъпва газ в цилиндрите и при палене на бензин става РЪЦ.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Колеги благодаря за съвета, само ако ми обясните как да спра крана на газта.благодаря

                    Коментар


                      #11
                      След като ми нагласиха компютрите колата си пали сутрин без проблеми, обаче като е изфорцирам рязко пак има глъхнене, трябва да мине още време ли или е друг проблема

                      Коментар


                        #12
                        emo_pz написа:
                        Колеги благодаря за съвета, само ако ми обясните как да спра крана на газта.благодаря
                        от бутилката
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Да, лесно е да се каже, то е ясно, че е от бутилката, ама нз кой кран

                          Коментар


                            #14
                            emo_pz написа:
                            Да, лесно е да се каже, то е ясно, че е от бутилката, ама нз кой кран
                            Вариант 1 - Спираш ги и двата, ще свърши работа, нали няма за зареждаш нощеска докато спиш.Вариант 2 -навеждаш и поглеждаш стрелките на крановете.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Колеги след като нагласиха времената на компютрите определено има разлика, колата вече сутрин пали без проблеми, но като дам газ след като е запалена пак има леко глъхнене и се опитва да гасне, и не може да се изфорсира, дайде съвет как може да се оправи това нещо.Благодаря

                              Коментар

                              Working...
                              X