Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обороти на празен ход Брава 1.6 16V 1999 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обороти на празен ход Брава 1.6 16V 1999 г.

    Здравеите колеги. От няколко години имам един проблем с Бравата. Състои се в следното: 1. Когато е студена пали и тръгва без проблем. 2. Когато е топла и паля, пали и не задържа празен ход и гасне.3. После като я форсирам 3 до 4 пъти и плавно пусна педала за малко прави 900 - 400 об. минт и стабилизира на 800 и няма проблем. 4. Напоследък обаче стана доста изнервящо особено при градско шофиране. И като ли зачести проблема. Ходил съм на диагностика поне 10 пъти и нищо. Като отида и всичко е нормално. Колата е с газов инжекцион от 1 г. Това става и на бензин и на газ. Няма голям разход, 10/100 градско и 7 до 8 / 100 извън градско. Моля за съвети и помощ.
    За подръжката на FIAT се полага медал.

    #2
    стъпковото моторче проверявал ли си как е
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Не знам, предполагам, че при пълна диагностика се проверява всичко. Предполагам, че ако се появи проблем машината ще го отчете а и нали разпечатва бележка с информация за работата на двигателя. Под стъпково моторче имаш предвид за движението на клапата на дифузора, надявам се. За сега смятам, че вероятно е един от трите датчика, за ъгала на клапата за количеството на въздуха и има още един на колекторите за който не ми е ясно какъв е. Предполагам, че е някой от тях. Първите два са на тялото на дифузора и мисля, че не са заменяеми а са капсоловани в тялото. Така, че най вероятно може да се наложи смяна на цялата тая джаджа. Надявам се да получа максимална информация. Като за начало ще сваля и почистя (отново) всички датчици де що зърна по двигателя.
      За подръжката на FIAT се полага медал.

      Коментар


        #4
        Dim.Dim написа:
        Не знам, предполагам, че при пълна диагностика се проверява всичко. Предполагам, че ако се появи проблем машината ще го отчете а и нали разпечатва бележка с информация за работата на двигателя. Под стъпково моторче имаш предвид за движението на клапата на дифузора, надявам се. За сега смятам, че вероятно е един от трите датчика, за ъгала на клапата за количеството на въздуха и има още един на колекторите за който не ми е ясно какъв е. Предполагам, че е някой от тях. Първите два са на тялото на дифузора и мисля, че не са заменяеми а са капсоловани в тялото. Така, че най вероятно може да се наложи смяна на цялата тая джаджа. Надявам се да получа максимална информация. Като за начало ще сваля и почистя (отново) всички датчици де що зърна по двигателя.
        Абе я първо почисти стъпковото моторче, преди да тръгнеш да бараш ТРС-а и МАП-а
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Сменяй стъпковия мотор. Ако гасне при навит докрай волан когато маневрираш с ниска скорост, ако угасва в движение, когато изключиш от скорост и натиснеш спирачка - почти сигурно е стъпковият мотор. Диагностиката не го хваща. Вчера го смених на Бравата на щерката и нещата заспаха.
          Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
          Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

          Коментар

          Working...
          X