Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Затяга ми барабана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Затяга ми барабана

    Колеги, днес сменях отзад летните гуми със зимните. Бях оставил колата на скорост без ръчна. Реших да завъртя барабаните и какво се получи.. Десният леко затегна на 1 място, но след като направи 1 оборот, се раздвижи и върви леко. Обаче левият ми барабан затяга много. Прави само полукръг. Като го завъртя по часовниковата стрелка се завърта малко и затяга. Като върна наобратно стига до първоначалното си положение и продължава още малко и пак затяга. Та барабана ми прави само полукръг и затяга. Защо така ? Последно ги проверявах края на лятото барабаните си и грееха еднакво. Отделно, че като опъна ръчната в някой завой сега на снега и се чува 1 дрънчене и задницата кляка доста. Също и като е студена колата, като натисна спирачки, задницата кляка много. Тия проблеми съм ги описвал в друга тема преди време. Регулирах си кантара, сменях спирачната течност и накрая карах колата в сервиз за пълен преглед на спирачната система - всичко беше наред. И така си я карам. Първите 5-6 пъти, в които натискам спирачки, задницата кляка много и колата спира много рязко. След това започва да спира нормално и като опъна ръчната в движение, винаги се чува дрънчене и задницата се набива надолу, но винаги са ми се движели барабаните свободно.
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    с реалната възможност пак да ме обвинят че пиша глупости ще ти кажа как реших проблема при менСмених барабани, накладки, течност, цилиндърчета, та проблема се реши едва след смяна на регулиращия механизъм с нов. При мен тресчотката изпускаше и колелата блокираха.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Re: Затяга ми барабана

      uBaHoBB написа:
      Колеги, днес сменях отзад летните гуми със зимните. Бях оставил колата на скорост без ръчна. Реших да завъртя барабаните и какво се получи.. Десният леко затегна на 1 място, но след като направи 1 оборот, се раздвижи и върви леко. Обаче левият ми барабан затяга много. Прави само полукръг. Като го завъртя по часовниковата стрелка се завърта малко и затяга. Като върна наобратно стига до първоначалното си положение и продължава още малко и пак затяга. Та барабана ми прави само полукръг и затяга. Защо така ? Последно ги проверявах края на лятото барабаните си и грееха еднакво. Отделно, че като опъна ръчната в някой завой сега на снега и се чува 1 дрънчене и задницата кляка доста. Също и като е студена колата, като натисна спирачки, задницата кляка много. Тия проблеми съм ги описвал в друга тема преди време. Регулирах си кантара, сменях спирачната течност и накрая карах колата в сервиз за пълен преглед на спирачната система - всичко беше наред. И така си я карам. Първите 5-6 пъти, в които натискам спирачки, задницата кляка много и колата спира много рязко. След това започва да спира нормално и като опъна ръчната в движение, винаги се чува дрънчене и задницата се набива надолу, но винаги са ми се движели барабаните свободно.
      Имах подобен проблем лятото, щеше да се запали задно ляво колело. Оказа се изгнил кожух на жилото на ръчната и съответно жилото не се връщаше и задържаше барабана. Огледай хубаво за дупки по жилата и т.н. При мен се получи от веднъж задържането без симптоми...

      Коментар


        #4
        Може барабана да се е изметнал , имам няколко такива криви барабана в мазето.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Значи пак ще правим пълен преглед на спирачната система
          Renault Modus 1.2 16v 2006
          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

          Коментар


            #6
            кола

            То освен накладки няма какво да задържа на задната страна има дупка подмести малко накрладките на вътре или отпред има дупки като е в горната страна пак може да ги събереш с една права отверка
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: кола

              kluchar написа:
              То освен накладки няма какво да задържа на задната страна има дупка подмести малко накрладките на вътре или отпред има дупки като е в горната страна пак може да ги събереш с една права отверка
              Да ама накладката не се движи, върти се барабана и ако ту затяга ту отпуска при едно и също положение на накладките то проблема е в кривини по барабана.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Тия дни имам много ангажименти, ама след това ще я видим тая работа. Но аз си мисля, че барабанът затяга, но после се раздвижва. Не вярвам да карам така.
                Renault Modus 1.2 16v 2006
                Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                Коментар


                  #9
                  Спирачки

                  Мисля че само сваляне на барабана Внимателно и ноставяне на накладките на ново ще се опарви Едвали да трябва нещо да сменяш
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Не знам, ама за мен не е нормално, когато колата е студена, като натисна спирачка, задницата да кляка толкова много. Майстора ми обяснява това явление с това, че накладките не спират добре, докато са студени и след като загреят започват да си спират нормално и затова е така. Но не съм виждал при друга кола да го има това. Дано като се реши проблемът с тоя барабан, да се оправи и това, че дразни.
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #11
                      uBaHoBB написа:
                      Не знам, ама за мен не е нормално, когато колата е студена, като натисна спирачка, задницата да кляка толкова много. Майстора ми обяснява това явление с това, че накладките не спират добре, докато са студени и след като загреят започват да си спират нормално и затова е така. Но не съм виждал при друга кола да го има това. Дано като се реши проблемът с тоя барабан, да се оправи и това, че дразни.
                      Ей голям майстор , как така хем не спират накладките, хем кляка задницата? След като кляка задницата значи накладките спират и още как. Още една причина да се замисля за ръчната. Само си помисли като спреш на голям баир и дръпнеш ръчната и тя хваща какво се получава? Ами задницата кляка. Ако майстор ти оправя колата гледай да го смениш, че тоя явно е голям разбирач...

                      Коментар


                        #12
                        uBaHoBB написа:
                        Не знам, ама за мен не е нормално, когато колата е студена, като натисна спирачка, задницата да кляка толкова много. Майстора ми обяснява това явление с това, че накладките не спират добре, докато са студени и след като загреят започват да си спират нормално и затова е така. ---.
                        Мда майстора ти е много прав ОБАЧЕ ако ТИ КАРАШ с рейсърски накладки.Сваляй барабана че при тия хлъзгави настилки не е най приятното изживяване да ти блокира колелото.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          То си блокира винаги, като се замисля. Неслучайно като натисна по-рязко спирачката и колата винаги поднася надясно. 1 приятел 1 път ми беше казал, че като съм спирал, бил видял, че задно ляво колело блокирало. Значи май тоя барабан си затяга отдавна и всичките проблеми идват от него.
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #14
                            E, колеги, днес има развитие по темата, че даже и решение на проблема. Барабанът е добре, но цилиндърчето на лявото колело не работи и го сменихме. Сега вече колата спира, както никога до сега! Като скоча рязко на спирачките, въпреки хлъзгавото време колата не тръгва настрани, а си спира нормално. Мисля, че проблемът е решен със смяна на спирачния цилиндър.
                            Renault Modus 1.2 16v 2006
                            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                            Коментар

                            Working...
                            X