Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

brava 1,4 12 v гасне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Нещо по токовете ти е проблема. На мен ми мина през ума за реле-регулатора който отговаря за зареждането. Пробвай да включиш фаровете или лампата в купето. За да видиш повишава ли се напрежението когато прави номера със стрелките.Но все пак това което е написал колегата spark също ми се вижда доста вероятно.
    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
    FIAT Punto sx 75 '94

    Коментар


      #17
      Ето на снимката номер 8 датчика на коляновия вал е и RPM, намира се отдолу под изпускателния колектор, но явно вече го знаеш щом си го сменял.
      Прикачени файлове
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #18
        неше покарах пак на 2000 оборота няма проблем но останя ли я под 1000 след малко почва да работи на 3 цилиндъра и като се опитам да натисна рязко газта не воже и припуква а ако подам плавно газ се изрязва нормално дали не е от някой повдигач или е от датчик или електроника

        Коментар


          #19
          Този датчик ако прави проблем може да накара само стрелката на оборотите да отиде докрай. Но и това е малко вероятно, по-скоро да падне. А тук става въпрос за всички стрелки.Припукването се дължи според мен на прекъсване в запалването. Поради слабо захранване. Когато цилиндъра се пълни малко, искрата може и слаба да е - но пали сместа, обаче при рязкото подаване на газ тя се губи. Затова виж това което ти написаха за масата. Премери и какво е напрежението на клемите на акумулатора докато работи двигателя.
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #20
            не съм експерт по токовете трябва да я закарам на жичкаджия да я разгледано при положение че е от кабела на тоя датчик дали ще има начин да се смени, защото той отива в буксата на кола а на май е капсулована все си мисля че е от кабела защото ми ги мериха с мултицет и двата датчика даже стария е с по добре показатели от новия , но това е друга тема за качеството на частите от axm-auto.comта и двата са ок а на диагностиката пише проблем, късо съединение

            Коментар


              #21
              не знам дали има връзка но вчера свалях километража и когато изкарвам или вкарвам едната от буксите, дясната стрелките на километража подскачат аз също и когато изключа двигателя и колата не е на контакт стрелките подскачат докрай сами

              Коментар

              Working...
              X