Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

brava 1,4 12 v гасне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    brava 1,4 12 v гасне

    здравейтепроблема с бравата е следнияпаля, стрелките на табото отиват до край, припуква и гасне! Моля помагайте

    #2
    Колега как така стрелките отиват до край ,припуква и гасне ? обясни малко и кажи на какво се кара тая кола
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      кара се на метан но и на бензин е същото, ако а държа във високи обороти е добре, но атпусна ли леко припуква стрелките полудяват и гасне! Мисля да праверя TPS, как мислите ???

      Коментар


        #4
        Не знам до колко ще съм ти от полза....но при мен това го прави, когато е паднал акумулатора Стрелките го край, пукане и стартера не върти- няма ток
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          не е от акумуратора, колата си пали без проблем

          Коментар


            #6
            Тя пали, но дали алтернатора зарежда? Аз не съм от най-запознатите лица само налучквам понеже подобни симптоми и при мен са се появявали. И моята е 1,4 12В. Успех в разрешаването на проблема
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              Добре де това и на двете горива ли го прави или само на едното ? има вероятност и стъпковия мотор да е,щом казваш че като я държиш в обороти е ОК... припукването къде е в ауспуха или в колектора ? Кога се появи тоя проблем .... провери ли буксите на всякъде .... ??
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                и на двете горива го прави, пукането идва откъм двигателя и предполагам е защото гасне и като подам газ припалва пак но има насъбрано гориво в цилиндрите, ще сваля тпс да видя ще го настроя ли някак

                Коментар


                  #9
                  а някой проверил ли е свещите, кабелите, и бобината ?
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #10
                    свалих тпс- а най долната писа е по надрана от другите и ме смнява че е от него защото като е на високи обороти работи но като пусна газта работи на 3 цилиндъра стрелките пощуряват и гасне, това е мое мнение все пак, споделете някакъв съвет !

                    Коментар


                      #11
                      То че и ТПС-са е сдал багажа е едно на ръка , щом има гориво в цилиндрите значи няма хубава искра ако въобще я има , проверете свещите кабелите и бобината както каза колегата по нагоре.Но ако ще сменяш ТПС по добре си вземи направо моноинжекциона от друг фиат защото не е препоръчително потенциометъра да се отваря.
                      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                      .

                      Коментар


                        #12
                        даде грешка на датчик на колянов валсмених го смених и свещитеи пак не е в редстрелките на километража постоянно играят и се чудя дали компа не греши по някакъв начин заради километражаиначе не показва други грешки на компа

                        Коментар


                          #13
                          колеги помагайте на диагностика та пише сензор за температупата на охладителнага течност, смених гопише също някакъв сензор за олороти , но мисля че тоя сензор е датчика на хол който смених преди седмица и също е нов но колата пак пука и стрелките полудяват

                          Коментар


                            #14
                            Мисля, че компютъра ти няма хубава маса, щом ти полудяват стрелките. Пусни си един кабел от минусовата клема на акумулатора до един от болтовете, които държат компютъра за купето и кажи има ли промяна.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              на диагностиката пишеше сензор обороти търсих българските сайтове но не намерих никъде такъв сензор намерих го единствено в ebay wap.ebay.co.uk/Pages/ViewItem.aspx?nborh=&emvAD=420x521&nbpr=1&nbcol=1% 7Cunknown&ebayref=/itm/FIAT-DOBLO-STILO-BRAVO-BRAVA-SPEEDO-SPEEDOMETER-RPM-SENSOR-NEW-46817374-SS8-/150858846874този форум най отдолу на форума има една картинка там е отбелязано с номер 17 че е този сензор обороти, но на двигателя не го откривам axm-auto.com/pBB2/viewtopic.php?t=2277&postdays=0&postorder=asc&star t=100

                              Коментар

                              Working...
                              X