Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto mk2 1.2 60 vs Peugeot 306 2.0 Cabrio 121

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А, бе при изправни и сток коли, Пунто-то трябва да падне, па ако ще и The Stig да го кара :D
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #17
      Нещо не ми се вярва да стане номера Най-много на старта да е имало пунтовска магария и това е.А отностно теглото в книжката на пунтото си пише 880 кг. там с резервна гума и крик. Без пасажер. А в талона 975 кг... Мерил съм го на джиесема мойто пунто 13 сек. едно към кесим, със старт пълна газ и въртене на гуми. Гуми - зимни 155 едната и 165 другата.
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #18
        Истината е такава - на старта Пунтото взима около 1м преднина и я държи до около 80. След това Пежото изпреварва и до 100 прави една кола разстояние Гумите и на двете коли са 195.

        Коментар


          #19
          явно състоянието на пежото е плачевно,но все пак всички познахме резултата :D
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #20
            Или това пежо е покойник или баба пена е тръгнала на 3та
            Powered by Emzo

            Коментар


              #21
              С тоз големия маховик дето има тоя двигател и тия дебели гуми, освен, че си му зел старта, несъмнено си изринал асфалта. :P
              FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
              FIAT Punto sx 75 '94

              Коментар


                #22
                Airfan написа:
                60 коньовото прави за 14-15 секунди до 100 колега, не за 12...
                С този двигател това пунто е мъртвец :D Аз карам такова пунто и ускорението до 100 е в рамките на 16,5 - 17,5 секунди.Това само с шофьор, ако има и друго тегло положението ще е още по-зле.А го знам, защото съм го мерил със следната "опитна постановка" : лаптоп - 5 Hz GPS - RaceChrono.Тия замервания по километраж и с телефони въобще не им вярвайте
                Lancia Kappa 2.0 20V & 20VT
                Fiat Punto 2, 1.2 60 hp
                Lada Samara 1.3, 65 hp parts&scrap

                Коментар


                  #23
                  С малко те е било това Пежо. Или Фиатката ти е доста запазена или по-скоро Пежото се е простило с поне 1/4 от конете си.
                  Renault Modus 1.2 16v 2006
                  Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                  Коментар


                    #24
                    chaveto написа:
                    С килограмите е така и така. Либрата ми тежеше на кантар с мен точно 1680кг. ако не се лъжа. Тогава бях 86кг. По някакви си данни я даваха много по лека. Може и така да е ама когато е излязла от завода. В момента всеки един автомобил носи със себе си поне 50кг кал.Еспаса с мен и пълен резервоар на кантара е точно 2020кг. Онзи ден Пасат 4 с две червени букви, бяхме точно на кантар до 130км. 150к.с срещу 131 или 134 не знам точно колко е. Пасата определено е много по лек а разликата в конете е минимална, но от мен се иска само да натисна педала на 100%. Докато от водача на пасата се иска да превключва скорости, натиска съединители....... една грешка и му взимам старта, на следваща грешка минавам пред него........Иначе пунтото пада според мен.
                    Колега, Пасата е 130 или 131 коня. Не знам и аз точно колко. При стокови автомобили този Пасат трябва да те бие поне с малко. Или му има нещо или ти не си сток или пък червените букви не му отговарят. Тия букви падат много често и после хората си лепят каквито им паднат.
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #25
                      Първо няма пасат 4 с две червени букви изобщо. Даже и 5 няма... Има само на B5.5, и те са помпа дюза, като са 101, 116, или 131 кс. . 150 кс. са със три.
                      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                      FIAT Punto sx 75 '94

                      Коментар


                        #26
                        slav4o_vt написа:
                        Първо няма пасат 4 с две червени букви изобщо. Даже и 5 няма... Има само на B5.5, и те са помпа дюза, като са 101, 116, или 131 кс. . 150 кс. са със три.
                        много хора си мислят че пасат 5 е пасат 4 и затова стават обърквания
                        Bravo 1.9d 97г

                        Коментар


                          #27
                          slav4o_vt написа:
                          Първо няма пасат 4 с две червени букви изобщо. Даже и 5 няма... Има само на B5.5, и те са помпа дюза, като са 101, 116, или 131 кс. . 150 кс. са със три.
                          Колега, има! Допускам, че под Пасат 4 се разбира B5, а такива има с 2 червени букви - от последните са - към 2000 година и са 116 и 131 коня. И по принцип доколкото знам, 2 червени букви е помпа дюза, независимо колко коня е.
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #28
                            Сичкото е помпа дюза

                            Коментар


                              #29
                              Dilyan-Z написа:
                              Сичкото е помпа дюза
                              Точно, че всичко е помпа-дюза и е с 2 червени букви, независимо дали е 101 или 131 коня.
                              Renault Modus 1.2 16v 2006
                              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                              Коментар


                                #30
                                А може да е с една, и да е пак 131 кс. без да е помпа-дюзаЗа B5 може и да си прав, просто нямам спомен да съм виждал.
                                FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                                FIAT Punto sx 75 '94

                                Коментар

                                Working...
                                X