Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto mk2 1.2 60 vs Peugeot 306 2.0 Cabrio 121

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto mk2 1.2 60 vs Peugeot 306 2.0 Cabrio 121

    Старт от място. И двете коли са сток - едната Punto mk2 1.2 60 2001г. Другата Peugeot 306 Cabriolet 2.0 121 1996г. И двете на газ. От 0 до 100. Предположения за старт и краен резултат?

    #2
    Re: Fiat Punto mk2 1.2 60 vs Peugeot 306 2.0 Cabrio 121

    Painfall написа:
    Старт от място. И двете коли са сток - едната Punto mk2 1.2 60 2001г. Другата Peugeot 306 Cabriolet 2.0 121 1996г. И двете на газ. От 0 до 100. Предположения за старт и краен резултат?
    Ще паднеш с ужасно ужасно много. По-добре си спести унижението.

    Коментар


      #3
      За това съм направил темата Гонката вече е реализирана, сега очаквам предположения Принципно не съм фен на тези дръпки, но Пежото е на приятел и решихме да ги пробваме.

      Коментар


        #4
        Ми я да помислим Пежото е по леко и то доста, два пъти по мощно, доста по ниско и с по широки гуми, Според мен имаш шанс само ако пежото го кара жена ми
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа:
          Ми я да помислим Пежото е по леко и то доста, два пъти по мощно, доста по ниско и с по широки гуми, Според мен имаш шанс само ако пежото го кара жена ми
          Човек... тия Пунта са пълни мъртъвци, баба ми, бог да я прости, трябва да кара Пежото, че Пунтото да бие...

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа:
            Ми я да помислим Пежото е по леко и то доста
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              dikanio написа:
              S_BANKOV написа:
              Ми я да помислим Пежото е по леко и то доста
              Ми то си пише - кабриолет
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Ами падаш. 60 коня кола, на няма и тон вдига 100км/ч за около 14-15 секунди. Пежото е сигурно тон и малко, 120 коня около 8-9 секунди до 100км/ч. Това показа боба .
                S_BANKOV написа:
                Ми то си пише - кабриолет
                Слави, не е задължително да е по-лека ако е кабриолет. За да е здрава конструкцията, праговете са доста по масивни. Няма да се учудя ако е по-тежка от стандартна 306-ца, със същият двигател.
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  струвами се че 1.2 ще замести легендарното 1.6 :D по темата-падаш
                  Bravo 1.9d 97г

                  Коментар


                    #10
                    При 99% от колите, откритата версия е по-тежка от купето/седана/хечбека.
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      #11
                      Не гледайте каталожните за теглото на автомобила, то е отразено в сервизната документация с пълен резервоар на автомобила, пълния брой на пасажерите със средно тегло 80кг. и 50кг. полезен товар.И аз бях много изненадан от този факт защото винаги съм гледал каталожните данни но кантарите не лъжат. Последно преди месец и нещо дадох стария ми ескорт на вторични, вярно нямаше резервоар но той така или иначе тежи 3-4 кг. празен, и я нямаше инсталацията, стартера и алтернатора но те са с общо тегло 18кг. кантара показа точто 690кг. а преди това бях го минал контролно и през още един кантар. Резултата се разминаваше с 4кг.Ако някой е любопитен може да провери колко е каталожното тегло на автомобила Ескорт 1.4 91год.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        С килограмите е така и така. Либрата ми тежеше на кантар с мен точно 1680кг. ако не се лъжа. Тогава бях 86кг. По някакви си данни я даваха много по лека. Може и така да е ама когато е излязла от завода. В момента всеки един автомобил носи със себе си поне 50кг кал.Еспаса с мен и пълен резервоар на кантара е точно 2020кг. Онзи ден Пасат 4 с две червени букви, бяхме точно на кантар до 130км. 150к.с срещу 131 или 134 не знам точно колко е. Пасата определено е много по лек а разликата в конете е минимална, но от мен се иска само да натисна педала на 100%. Докато от водача на пасата се иска да превключва скорости, натиска съединители....... една грешка и му взимам старта, на следваща грешка минавам пред него........Иначе пунтото пада според мен.

                        Коментар


                          #13
                          Ще изчакам още малко, докато кажа резултата. Иначе ще дам малко данни - по талон Пежото е 1300кг. От 0-100 е 11 сек...ако не беше 11 и нещо. Пунтото е малко над 12сек, под 1 тон е. Нови предположения?

                          Коментар


                            #14
                            Само една вметка, и двамата сме с еднакви по размер гуми вече :D Но моите бяха значително по-лоши, а гонката се проведе на мокро

                            Коментар


                              #15
                              60 коньовото прави за 14-15 секунди до 100 колега, не за 12...

                              Коментар

                              Working...
                              X