Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9ЖТД срещу Астара и Кадет ХЕ, БМВ 328 и фиеста

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    mitaka_neikov написа:
    Valiosport написа:
    mitaka_neikov написа:
    Колега, колко коня е тоя голф след като не е сток 180?Все си мисля че ще има интрига, дори и да биеш ще е минимално, срещу такъв кадет с такива модове говоря, а ако има валове нямаш абсолютно никакъв шанс!
    Колега ти беше писал по напред в темата, че искаш да си пред кадета и аз ти казвам, че няма как да стане, щом сте сменяли дюзи и турбо е друга работа...Какво значение има моята колко е, темата е за твоята кола и аз ти дадох пример с моята кола понеже е 150к.с и е малко по лека от Браво и не мога да бия такъв кадет...Пиши на Л.С. ако искаш за да не се отклоняваме от темата , Поздрави !
    Колега, колата е със сменени дюзи и турбо още от началото на темата, когато го писах това Примера който си дал не е меродавен, защото колата ти е по-тежка от Браво и е по- малко коне от моето
    Фиат Браво повече конски сили от ARL Няма физичен закон който да го позволи колкото и да ти се иска... И само не знам как ги преценяваш така нещата, че колата ти е по мощна, като не знаеш какво е правено по TDI-то Когато писах поста не видях че си с браво и бях писал Стило и после редактирах, за това така се получи, но ако мислиш че съм много тежък :D :D Разликата е максимум 50килограма в повече TDI-то само с ремап става 190-200к.с , а ако почнат да се сменят турбини, интеркулери, разпръсквачи нещата стават много сериозни в полза на TDI-то...Само не знам ЗАЩО се коментира моята кола... можеше да качиш един клип да видим как завършва гонката с Кадета
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      #47
      А 200, 200 са малко, поне 250 става.Или 300
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #48
        emzo написа:
        А 200, 200 са малко, поне 250 става.Или 300
        193 как ти звучат?Стилото да не е повече ?
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #49
          Valiosport написа:
          emzo написа:
          А 200, 200 са малко, поне 250 става.Или 300
          193 как ти звучат?Стилото да не е повече ?
          На дино ли го качва или го смяташ процентно?
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #50
            ARL в сеат леон мапван във Варна при Келеша един пич на Булгарплота каза, че е извадил 191к.с. и 407Nm, не съм го карал да ми показва графиката, но предполагам, че няма причина да лъже. Само от чип 35-40к.с. на тоя мотор ако мапера си разбира от работата според мен не са никакъв проблем, стига и мотора да е в кондикция.
            punto HGT

            Коментар


              #51
              Valiosport написа:
              Фиат Браво повече конски сили от ARL Няма физичен закон който да го позволи колкото и да ти се иска... И само не знам как ги преценяваш така нещата, че колата ти е по мощна, като не знаеш какво е правено по TDI-то Когато писах поста не видях че си с браво и бях писал Стило и после редактирах, за това така се получи, но ако мислиш че съм много тежък :D :D Разликата е максимум 50килограма в повече TDI-то само с ремап става 190-200к.с , а ако почнат да се сменят турбини, интеркулери, разпръсквачи нещата стават много сериозни в полза на TDI-то...Само не знам ЗАЩО се коментира моята кола... можеше да качиш един клип да видим как завършва гонката с Кадета
              Е колега, нали писа че си се гонил с такъв кадет като си бил сток? т.е. 150 коня Смея да твърдя, че колата ми е повече коне от 150 и че сток АРЛ ще ми гледа задния номер от разстояние.Ако е мапнат предполагам ще ме бие, но както и сам си бил свидетел от кола до кола има голяма разлика и мапната кола може да върви колкото такава сток. (случва се често)От един може да падна, а друг може и да го бия Нищо лично към теб и колата ти и без лоши чувства.
              FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

              Коментар


                #52
                докато чаках оня Русенски МЪЖ на ОМВ,имаше две гонки-ибиза купра/сток/-леон,които беше сериозно преработен/около 240кс според момчето/резултата-2 тира за леонакупрата и взех 2 коли,а с леона нямаше смисъл-черпих го кафенцелеона-1.9
                Не е важно какво говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!

                Коментар


                  #53
                  BUMAR написа:
                  докато чаках оня Русенски МЪЖ на ОМВ,имаше две гонки-ибиза купра/сток/-леон,които беше сериозно преработен/около 240кс според момчето/резултата-2 тира за леонакупрата и взех 2 коли,а с леона нямаше смисъл-черпих го кафенцелеона-1.9
                  И за тебе това постижение ли е че си бил кола с двойно по малка кубатура ? Пуснете едно 320D със Леона да видиш колко е спряло... И спрете да сравнявате мапвани коли със стокови, а погледнете истината в очите...
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар


                    #54
                    Valiosport написа:
                    И за тебе това постижение ли е че си бил кола с двойно по малка кубатура ? Пуснете едно 320D със Леона да видиш колко е спряло... И спрете да сравнявате мапвани коли със стокови, а погледнете истината в очите...
                    Колега, наистина немога да разбера какво се опитваш да покажеш с постовете си.Какъв е проблема да се сравняват мапвани коли със стокови? :D Важното е да има спорт и интрига, когато 2 автомобила се съревновават? Дали са сток или моднати няма никакво значение, важното е да са долу горе на еднакви к.с. на тон.За каква истина говориш въобще? Че 320Д е спряло, факт, но нали се сещаш колко тежи въпросната кола в сравнение с тази Ибиза, че е и по-малко коне + задно предаване.Никой неспори, че вездесъщия АРЛ е по-бърз примерно от ЖТД105 Имал съм знания и възможност да си направя спрялото ЖТД105 по-бързо от сток АРЛ и това е. Ти като качиш 60+ коня на твоята кола сам, ми се обади да дойда и да ти стисна ръката Ако в АРЛ-а се вложат малко пари ще го гледам с бинокъл, безпорен факт.А на въпроса, защо обсъждаме твоята кола в тази тема, ами ти първи я намеси като сподели резултата от старта ти с подобен кадет Ти си този, който я намеси в темата, така че не се чуди, защо се говори за нея.Не се мъчи, моля те, да обръщаш темата в спор, кой модел коли е по- добър от друг и ала бала. Всеки кара това, което му харесва
                    FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                    Коментар


                      #55
                      Чети бе Валио,с леона не правихме старт,виждам кога една кола върви-щеше да ме отвее поне с 1 тир,затова си пихме по кафеа купрата върви добре,макар да е стокот 0-100 и дават 7.5с,аз съм около 7с и с 300кг по тежък,беше равностойно-взех старта и после още малко -2 коли
                      Не е важно какво говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!

                      Коментар


                        #56
                        mitaka_neikov написа:
                        Jimy написа:
                        mitaka_neikov с какъв съединител си? Защото преди да подменя стандартния с такъв от ХГТ, демпферният много здраво буксуваше ... дори на трета предавка! Сега нямам проблем, но и мощността ми е далеч от тая, която афишираш ти.
                        Съединителят е от ХГТ, бях го сменил преди 2 години и половина някъде и държи още без проблеми, но си имам чаткане в кутията! По мои наблюдения си държи към 200 коня дизел без много грижи.
                        другия път сложи феродов диск от алфа 156 2.0 и чаткането изчезва.два пъти свалям кутията заради това досадно чаткане
                        fiat bravo 1.6 16v gt
                        fiat marea 1.9 8v jtd
                        fiat punto 1.7 td
                        fiat marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #57
                          superfiata написа:
                          другия път сложи феродов диск от алфа 156 2.0 и чаткането изчезва.два пъти свалям кутията заради това досадно чаткане
                          За следващата скоростна кутия ще го пробвам :D Тая докато държи(вече 3-та година някъде с този комплект) не ми пречи, но при здраво каране, като се позагрее маслото, чаткането се усилва.
                          FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                          Коментар


                            #58
                            Днес записах победа срещу една доста бърза 328-ца Е36, седан с шпер и по- къс диференциал. На старта ми взе половин кола някъде, после го настигнах и го подминах леко, на 160 бронята му ми беше на вратата и след това почна да ме изравнява.Останах доста доволен, не ми се вярваше(е сутринта пуснах още малко гориво на колата )
                            FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                            Коментар


                              #59
                              имам олекотен маховик от ХГТ,мога да ти го подаря/за митака/
                              Не е важно какво говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!

                              Коментар


                                #60
                                BUMAR написа:
                                имам олекотен маховик от ХГТ,мога да ти го подаря/за митака/
                                Няма как да откажа такова предложение Но без да почерпя няма как да стане Ако имаш път към Варна ми пиши, ще се радвам да се запознаем.С удоволствие бих пробвал лекия маховик като счупя скоростите , че само за него не ми се валя кутия.
                                FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                                Коментар

                                Working...
                                X