Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9ЖТД срещу Астара и Кадет ХЕ, БМВ 328 и фиеста

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    mitaka_neikov написа:
    Тази вечер покарах отново с Астра ХЕ - чип, генерация, повер кап...Направихме 2 старта: - първия на 400 -ния метър бях кола напред, продължихме да караме и ме настигна. - втория се окопах леко на първа заради една смола на пътя и на 400-ния метър бях половин кола отзад и карахме докато нестана 1 в полза на астрата.
    Митак надявам се скоро да дойда и аз на чертата с 2256v и да ги накажа лошо теа астритчки дет ги имаме толкова за сила , че станаха банални вече . Аз си поръчах Гарет 2256 от продавалник от едно пишлеме от Шумен то ми испраща Гарет 2556 от БМВ и се налага да му я връщам . До седмица ако е рекъл господ ще съм на линията :D
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

    Коментар


      #17
      cveiba написа:
      Митак надявам се скоро да дойда и аз на чертата с 2256v и да ги накажа лошо теа астритчки дет ги имаме толкова за сила , че станаха банални вече . Аз си поръчах Гарет 2256 от продавалник от едно пишлеме от Шумен то ми испраща Гарет 2556 от БМВ и се налага да му я връщам . До седмица ако е рекъл господ ще съм на линията :D
      Желев спокойно ХЕ-тата ако не ти държат има и една Ф-ка с ЛЕТ мотор За тия подобрения с които съм аз с ХЕ-тата ми е най- интересно, въпреки че по- засилените ме бият.
      FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

      Коментар


        #18
        Много кефи темата !!! И искрено завиждам. Браво за старанието и модовете!
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #19
          Jimy написа:
          Много кефи темата !!! И искрено завиждам. Браво за старанието и модовете!
          Мерси колега, колата не е нищо особено, правена е с много малко финанси, но за парите които съм дал по нея за тунинг към 500-600 лв е перфектна просто Карам с оригиналните помпа и кулер!
          FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

          Коментар


            #20
            Турбо и дюзи ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              emzo написа:
              Турбо и дюзи ?
              Турбо Ихи от либра 2.4 - не е най- подходящото, но пък е най- евтиното, което може да свърши работа в случая, а и това ми е подарък от колегата Cveiba - за което съм му благодарен Дюзи от ЖТД100 - ама там филма е голям при мен. Така и не попаднах на хубави но пак добре върви колата. Исках уж да мина тънко но... Евтиното излиза скъпо доста често!!! Трябваше още в началото да дам повече пари за едни хубави от ЖТД115 Преправен изпускателен колектор за да пасне на фланеца на турбото, че е по- голям.Генерация - почва на Ф55 до картера и после Ф60 с един резонатор и едно крайно гърне.Няколко маслоустойчиви мъркуча от магазин за камиони Ремап след всичко.Краен резултат - около 170 коня според мен
              FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

              Коментар


                #22
                Скоро се пусках 328-ца купе - взема ми старта заради задното, прави 2 коли и после вървим успоредно до 160, като сложа V-та увяхвам. На летящ старт от ІІ-ра, тръгвам и му дърпам с половин кола до около 120, после ме изравнява и вървим така до 160, после пак същия филм - нагоре се отдалечава доста. Проблемът идва явно от по-дългата V-та, докато той получава в този момент максималната мощност на ІV-та, а при него V-та е директна. Освен това 328-цата е над 200 коня (!!!) само на документи е 193 (с 1 повече от 325, което е смешно), вероятно е към 210, но не съм сигурен.
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #23
                  mitaka_neikov с какъв съединител си? Защото преди да подменя стандартния с такъв от ХГТ, демпферният много здраво буксуваше ... дори на трета предавка! Сега нямам проблем, но и мощността ми е далеч от тая, която афишираш ти.
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #24
                    D. Stanev написа:
                    Скоро се пусках 328-ца купе - взема ми старта заради задното, прави 2 коли и после вървим успоредно до 160, като сложа V-та увяхвам. На летящ старт от ІІ-ра, тръгвам и му дърпам с половин кола до около 120, после ме изравнява и вървим така до 160, после пак същия филм - нагоре се отдалечава доста. Проблемът идва явно от по-дългата V-та, докато той получава в този момент максималната мощност на ІV-та, а при него V-та е директна. Освен това 328-цата е над 200 коня (!!!) само на документи е 193 (с 1 повече от 325, което е смешно), вероятно е към 210, но не съм сигурен.
                    Колега Stanev, това с либра 2.4 150 + чип ли е? Много е важно от колко км/ч е бил летящия, защото една скорост удобна за дизела не е удобна за бензина и обратно!!!Това купе Е36 328 с което се пусках в началото на темата, ако се пуснем сега мисля че ще го бия с малко до 150-160, но няма как да се знае в какво състояние му е колата. Тогава беше същата история, но на мен ми взе 1 кола на старта само, фиата е по-лек и прави страхотен старт, малко коли на предно успяват да ми вземат старта.
                    FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                    Коментар


                      #25
                      Jimy написа:
                      mitaka_neikov с какъв съединител си? Защото преди да подменя стандартния с такъв от ХГТ, демпферният много здраво буксуваше ... дори на трета предавка! Сега нямам проблем, но и мощността ми е далеч от тая, която афишираш ти.
                      Съединителят е от ХГТ, бях го сменил преди 2 години и половина някъде и държи още без проблеми, но си имам чаткане в кутията! По мои наблюдения си държи към 200 коня дизел без много грижи.
                      FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                      Коментар


                        #26
                        mitaka_neikov написа:
                        Колега Stanev, това с либра 2.4 150 + чип ли е?
                        Колата е 140 коня варианта с мод от Ники от Горна Оряховица от алфа форума (O.E.Motorsport), но не знам на какви коне е. Този сетъп е максимума за съединителя, с по-назобан вариант върви повече, но до ІІІ-та - нагоре почва да буксува още от 2500 оборота. Летящият старт беше от 40 и от 50 на втора, и в двата случая тръгвам преди него.
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          #27
                          D. Stanev написа:
                          Скоро се пусках 328-ца купе - взема ми старта заради задното, прави 2 коли и после вървим успоредно до 160, като сложа V-та увяхвам. На летящ старт от ІІ-ра, тръгвам и му дърпам с половин кола до около 120, после ме изравнява и вървим така до 160, после пак същия филм - нагоре се отдалечава доста. Проблемът идва явно от по-дългата V-та, докато той получава в този момент максималната мощност на ІV-та, а при него V-та е директна. Освен това 328-цата е над 200 коня (!!!) само на документи е 193 (с 1 повече от 325, което е смешно), вероятно е към 210, но не съм сигурен.
                          Е това е нормално.До около 160кс има голямо значение за тегло/мощност.От тази скорост нагоре си трябват основно коне. В случая просто се вижда, че другата кола вади кончета под капака.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #28
                            D. Stanev написа:
                            Колата е 140 коня варианта с мод от Ники от Горна Оряховица от алфа форума (O.E.Motorsport), но не знам на какви коне е. Този сетъп е максимума за съединителя, с по-назобан вариант върви повече, но до ІІІ-та - нагоре почва да буксува още от 2500 оборота. Летящият старт беше от 40 и от 50 на втора, и в двата случая тръгвам преди него.
                            40 и 50 е много удобна скорост за дизела, на мен все ми искат летящ от 30 и бензина на първа, а аз се чудя на коя да тръгна. Компромисен вариант е 35 км/ч, но най- добре старт от място Гадно е това със съединителя, чак се чудя че буксува, а не тресе от маховика. Заради него почваш да намаляш максималния въртящия момент и да го изтегляш във високите обороти При фиата с бензиновия съединител се решава този пролем.
                            FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                            Коментар


                              #29
                              трябват му още Nm,конете си ги бива.
                              Не е важно какво говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!

                              Коментар


                                #30
                                BUMAR написа:
                                трябват му още Nm,конете си ги бива.
                                Колега BUMAR ти некараше ли 3.0Д БМВ. Ако е така какви коне е и пускал ли си го срещу Е36 2.8? Интересно ми е колко ще ми дръпне 330Д 184 коня с ремап, но за сега никой не е застанал с такова. Не са фенове на правата повечето БМВ-сти. С малките двигатели са слаби, а тези с по- големите имат по- интересни занимания от това да карат направо :D
                                FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                                Коментар

                                Working...
                                X