Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9ЖТД срещу Астара и Кадет ХЕ, БМВ 328 и фиеста

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.9ЖТД срещу Астара и Кадет ХЕ, БМВ 328 и фиеста

    Здравейте, гонките се проведоха в Неделя (няма клипове )Фиат Браво ЖТД105 - турбо от 2.4 и по-големи дюзи - 170++ коня (не е мерен на дино).Астра ХЕ - 150 коня + генерация + валове + други работи. Момчето каза че уж небила настроена.Кадет ХЕ - 150 коня + генерация + филтърна система и някой каза че имал чип, но за това не съм сигурен. БМВ E36 328 - 193 коня купе - мисля стокфиеста - двигател от пума 1.6 132 коня мисляСтартовете бяха от място, единствено старта с кадета беше летящ от 30 което ми беше адски неудобна скорост, но важното беше да си правим кефа.Пътя е баир нагоре, карахме около 450 метра
    FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

    #2
    бмв-то си го бил с 1-2 колифорда ти е било трудно да го видиш в огледалатакадета те е бил заради летящия с 1-2 колис астрата кантар или 1/2 кола разлика
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      nsn написа:
      бмв-то си го бил с 1-2 колифорда ти е било трудно да го видиш в огледалатакадета те е бил заради летящия с 1-2 колис астрата кантар или 1/2 кола разлика
      С БМВ-то се пуснахме 2 пъти, първия ме дръпна на старта с кола и така до края, после се пуснахме наобратно,но май неможа да тръгне хубаво, аз взех старта с една кола и така до 160, после взе да ме настига(карахме малко повече втория рън).Астрата ми направи кола на старта и до края бяха 3.Кадета ми взе кола още в началото после още една и докрая се запази разликата. 30-то от летящ му беше супер удобна скорост.Фиестата си я дръпнах, към края имаше 3 коли между нас, т.е. около 4 коли. Според момчето бяха 2 между нас, но мисля че имаше в предвид 400-ния метър, защото беше доста назад като погледнах в огледалото. Момчето ми е познат и просто искахме да видим каква ще е разликата, фиестата е доста лека и се набира доволно.Като цяло повечето хора бяха мишоци и ги беше страх да не паднат от някъв смешен фиат, предложих на някакво ауди А3 ТДИ с лепенка ТСТ рейсинг уж 180 коня било, но момчето отказа.Фиата си го надувам поетапно да не ми омръзне рано рано и до момента съм повече от доволен от вървежа му
      FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

      Коментар


        #4
        Вчера сложих летните гуми и днес направих няколко старта:Астра С20XE 150 коня + чип, генерация и филтър. От място - на старта дръпнах с кола, после взе да ме застига. На 400-ния метър бях един калник отпред и после ме задмина лекоЛетящ от 35(астрата на първа, аз на втора). На старта ми взе кола докато дойде бууста и после още половин ми сложиАлфа 147 1.9 ЖТД 115 с доста добър чип и поосвободена генерация. Тая алфа докато бях със зимните гуми ме кантареше, днес бях към 4 коли пред нея. Тези седмици ще сложа нови разпръсквачи на дюзите, че неработи много добре мотора и ще видя дали ще има подобрение.
        FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

        Коментар


          #5
          mitaka_neikov написа:
          Вчера сложих летните гуми и днес направих няколко старта:Астра С20XE 150 коня + чип, генерация и филтър. От място - на старта дръпнах с кола, после взе да ме застига. На 400-ния метър бях един калник отпред и после ме задмина лекоЛетящ от 35(астрата на първа, аз на втора). На старта ми взе кола докато дойде бууста и после още половин ми сложиАлфа 147 1.9 ЖТД 115 с доста добър чип и поосвободена генерация. Тая алфа докато бях със зимните гуми ме кантареше, днес бях към 4 коли пред нея. Тези седмици ще сложа нови разпръсквачи на дюзите, че неработи много добре мотора и ще видя дали ще има подобрение.
          Ех че нямаше как да дойда да гледам Митак на BOSCH ли са новите ти разпръсквачи ? Аз оправих мотора , крива биела на 1-ви цилиндър . Много добре заработи но и аз съм за смяна на разпръсквачи , че тягата е под стока
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

          Коментар


            #6
            mitaka_neikov написа:
            Астра С20XE 150 коня + чип, генерация и филтър. От място - на старта дръпнах с кола, после взе да ме застига. На 400-ния метър бях един калник отпред и после ме задмина лекоЛетящ от 35(астрата на първа, аз на втора). На старта ми взе кола докато дойде бууста и после още половин ми сложи
            Вървят аз съм се отказал да се пускам с такива, все имат скрити козове.Един авер го тряснаха отзад и сега ксе-то е в моторна лодка
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              cveiba написа:
              mitaka_neikov написа:
              Вчера сложих летните гуми и днес направих няколко старта:Астра С20XE 150 коня + чип, генерация и филтър. От място - на старта дръпнах с кола, после взе да ме застига. На 400-ния метър бях един калник отпред и после ме задмина лекоЛетящ от 35(астрата на първа, аз на втора). На старта ми взе кола докато дойде бууста и после още половин ми сложиАлфа 147 1.9 ЖТД 115 с доста добър чип и поосвободена генерация. Тая алфа докато бях със зимните гуми ме кантареше, днес бях към 4 коли пред нея. Тези седмици ще сложа нови разпръсквачи на дюзите, че неработи много добре мотора и ще видя дали ще има подобрение.
              Ех че нямаше как да дойда да гледам Митак на BOSCH ли са новите ти разпръсквачи ? Аз оправих мотора , крива биела на 1-ви цилиндър . Много добре заработи но и аз съм за смяна на разпръсквачи , че тягата е под стока
              Разпръсквачите са италиански SEVEN май беше фирмата. Цената на Bosch-a беше почти двойна.
              FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

              Коментар


                #8
                mitaka_neikov написа:
                cveiba написа:
                mitaka_neikov написа:
                Вчера сложих летните гуми и днес направих няколко старта:Астра С20XE 150 коня + чип, генерация и филтър. От място - на старта дръпнах с кола, после взе да ме застига. На 400-ния метър бях един калник отпред и после ме задмина лекоЛетящ от 35(астрата на първа, аз на втора). На старта ми взе кола докато дойде бууста и после още половин ми сложиАлфа 147 1.9 ЖТД 115 с доста добър чип и поосвободена генерация. Тая алфа докато бях със зимните гуми ме кантареше, днес бях към 4 коли пред нея. Тези седмици ще сложа нови разпръсквачи на дюзите, че неработи много добре мотора и ще видя дали ще има подобрение.
                Ех че нямаше как да дойда да гледам Митак на BOSCH ли са новите ти разпръсквачи ? Аз оправих мотора , крива биела на 1-ви цилиндър . Много добре заработи но и аз съм за смяна на разпръсквачи , че тягата е под стока
                Разпръсквачите са италиански SEVEN май беше фирмата. Цената на Bosch-a беше почти двойна.
                И аз съм с италиански разпръсквачи(друга марка) и за 20000км дадоха фира,дано тия да са по-качествени.
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар


                  #9
                  Фирадки ?
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    emzo написа:
                    Вървят аз съм се отказал да се пускам с такива, все имат скрити козове.Един авер го тряснаха отзад и сега ксе-то е в моторна лодка
                    Мерака ми е да вървя пред кадета от началото на темата оказа се че е с къси скорости, а зимата са му правили и основен ремонт и сега върви малко по- добре от преди.Астрата с която се пуснах вчера си пада от него.Фиата има още доста за засилване още съм с оригиналната помпа за високо налягане, карам го на 1.7бара и не пуши грам.За разпръсквачите ще видим колко ще изкарат. Колкото повече, толкова по добре Сменя ли ги ще вдигна горивото още докато нестигна лимита на помпата.
                    FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      Фирадки ?
                      Да.
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        #12
                        Днес отново реших да направя няколко старта с фиата:Опел Корса 1.6 ГСИ - общо взето карах сам, момчето настоя да се пуснем за спорта, невярваше колко върви фиата Голф 3 АБФ 150 коня -казаха че вървял повече от останалите такива - остана доста коли зад мен от място.После направихме и летящ от 40, аз качих един приятел и без да напъвам много бях най-малко 2 коли отпред.Ауди А3 пича каза че сам си го прави около 170 коня, каза че го кара на 1.5 и пушеше доста колата - направихме един летящ от 40 и бях една кола пред него.Алфа 156 2.4 ЖТД 136 коня, пича каза че е с ГТ2256, челен кулер и по-големи дюзи, но колата е със стандартен софт - старт от място и остана доста коли назад. Ако се натрои както трябва ще и гледам стоповете.Ауди А4, мисля че беше 2.0 ТДИ, от по-новите с доста вложени пари по него, каза че на дино бил над 200 коня, нещо от сорта на 220 - направихме само летящ от 40, човека неискаше от място, на старта бях един калник назад, на 3 и 4-та бях един калник напред и след като сложих 5-та към 160-170 почна да ме изравнява.За мое съжаление големите ГСИ-ки ги нямаше Имаше един пич със сивик 5-та генерация хеч, който искаше да се пуска с мен ама нещо не ме нави - поглеждам вътре всичко на ламарина, само една седалка, каза че е 170 коня с лънч контрол готвил да и слага клетка и да я прави за писта. Питах го дали тежи 900 кила в това си състояние, отговора беше че седалките тежали 5-10 кг и колата била към 1 тон :D
                        FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                        Коментар


                          #13
                          mitaka_neikov написа:
                          Днес отново реших да направя няколко старта с фиата:Опел Корса 1.6 ГСИ - общо взето карах сам, момчето настоя да се пуснем за спорта, невярваше колко върви фиата Голф 3 АБФ 150 коня -казаха че вървял повече от останалите такива - остана доста коли зад мен от място.После направихме и летящ от 40, аз качих един приятел и без да напъвам много бях най-малко 2 коли отпред.Ауди А3 пича каза че сам си го прави около 170 коня, каза че го кара на 1.5 и пушеше доста колата - направихме един летящ от 40 и бях една кола пред него.Алфа 156 2.4 ЖТД 136 коня, пича каза че е с ГТ2256, челен кулер и по-големи дюзи, но колата е със стандартен софт - старт от място и остана доста коли назад. Ако се натрои както трябва ще и гледам стоповете.Ауди А4, мисля че беше 2.0 ТДИ, от по-новите с доста вложени пари по него, каза че на дино бил над 200 коня, нещо от сорта на 220 - направихме само летящ от 40, човека неискаше от място, на старта бях един калник назад, на 3 и 4-та бях един калник напред и след като сложих 5-та към 160-170 почна да ме изравнява.За мое съжаление големите ГСИ-ки ги нямаше Имаше един пич със сивик 5-та генерация хеч, който искаше да се пуска с мен ама нещо не ме нави - поглеждам вътре всичко на ламарина, само една седалка, каза че е 170 коня с лънч контрол готвил да и слага клетка и да я прави за писта. Питах го дали тежи 900 кила в това си състояние, отговора беше че седалките тежали 5-10 кг и колата била към 1 тон :D
                          Митак преди не ти се ходеше на гонки а сега ходиш да се гавриш с хората :D
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

                          Коментар


                            #14
                            cveiba написа:
                            Митак преди не ти се ходеше на гонки а сега ходиш да се гавриш с хората :D
                            :D така се получи днес, просто ги нямаше ГСИ-ките да ме свалят бързо на земята
                            FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                            Коментар


                              #15
                              Тази вечер покарах отново с Астра ХЕ - чип, генерация, повер кап...Направихме 2 старта: - първия на 400 -ния метър бях кола напред, продължихме да караме и ме настигна. - втория се окопах леко на първа заради една смола на пътя и на 400-ния метър бях половин кола отзад и карахме докато нестана 1 в полза на астрата.
                              FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                              Коментар

                              Working...
                              X