Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златишки проход - състояние?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Златишки проход - състояние?

    Някой има ли информация за състоянието на Златишки проход?Събота трябва да пътувам от Перник към Тетевен и на отиване искам да мина през Златица и Етрополе.Питам за мотор но не ендуро или крос, така, че ми трябва пътна настилка все пак Или е за предпочитане да ползвам Баклемето ?
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    #2
    колега пътя е отврат-дълбоки дупки на места засипани с фракция(която се е разпиляла навсякъде и какъв пепеляк се вдига няма да ти казвам)общо взето ще минеш но много бавно и предпазливо,защото има камиони който хвърчат и почти не се съобразяват с нищо(защото пътят е официално затворен)
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      Окей, мерси.И от други места получих подобна информация.Ако минавам от там точно ще е с едндурото.П.С: Ето един полезен линк.Твърдят, че е актуална.И според нея от този проход кръв тече http://dev.ivanatora.info/roads/
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        ако все пак решиш да минаваш през прохода,минавай през върха не през тунела,защото ако вътре в тунела се разминеш с някакво МПС ще ти се хареса(не е асфалтиран и пепел колкото си искаш)
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          Така, информация от този уикенд.Златица - Етрополе официално е затворен.Прохода от южната страна е в брутално състояние, безброй дупки, на места асфалта липсва а горе на Кашана си е направо трошляк.На много места е невъзможно да се разминат 2 коли и въпреки състоянието ми хора го ползват.Разминах се с десетина автомобила...Пътят трябва да го заличат от картата - използваем е само с джипове и крос/ендуро мотори.Страхотна атракция е но ако на някой му хрумне да го минава с нормален автомобил да го забрави на момента.Пътят от Етрополе към Тетевен през Черни Вит е почти в същото състояние.Кратери, трошляк, прах... Все едни декор от филм за краят на човечеството.На връщане от Рибарица тръгнах към Троян и през Беклемето пак на подбалканската.Много съм доволен от трипчето, страхоно се получи но за бога не го правете с личният си автомобил
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            колега не така де че е лош пътя лош е,но го минавам с фиата и то без да закача никъде
            Bravo 1.9d 97г

            Коментар


              #7
              Като ти е за първи път е малко по-различно Аз само с джипове се разминах.При лошо време сигурно пък е съвсем по-различно...Между другото къде трябваше да е този тунел?Аз изобщо не го видях, явно съм минал от там, където ми каза но наистина не видях тунел.
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                тунела се вижда само от северната страна,от южната има отбивка но няма табелаединственото хубаво на прохода е че зимата се поддържа чист и преминаването му не е проблем
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар


                  #9
                  nsn написа:
                  тунела се вижда само от северната страна,от южната има отбивка но няма табелаединственото хубаво на прохода е че зимата се поддържа чист и преминаването му не е проблем
                  Ти сериозно ли?!? От северната страна е широко и е също като път но от юг това ми се иска да го видя как се случва Много е красиво но наистина с кола не се виждам да се качвам от към Златица, еле пък зимата.
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Преди години много обичах да минавам от там за преход Враца-Панагюрище/Пазарджик...Невероятна природа,заради която лошите участъци/тогава/ си струваше...Но когато на няколко пъти се наложи да вляза буквално в банкета за да се размина с някоя кола и усещайки как всичко се рони под гумите ми се зарекох повече да не си причинявам на мене и колата това!Същевременно прохода го затвориха и официално така че това реши всичко!Същото важи и за прохода Араба конак/или поне аз така си го знам/,свързващ подбалканската с Витиня...Така че си мисля че колегата nsn или се шегува за зимата,или никога не е минавал от там,или пък ползва високо проходима техника с вериги :D
                    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                    Grande Punto 1.2 LPG

                    Коментар


                      #11
                      Да, затворен е официално обаче както казах се ползва и в момента.Същото (предполагам) е и през Арабаконак - не съм имал път от там но не мисля, че е затворен като Кашана.Но наистина не мога да си представя как някой почиства Кашана зимата и то точно от към Златица.Къде по технически причини, къде от икономически.Ебаси, то има проблеми всяка година с почистването нормалната пътна мрежа та какво остава за проход, който официално е затворен.Обаче определено си струва човек да мине от там когато не бърза и има с какво да го направи.Ето тук съм качил малко снимки, първите са няколко километра през прохода над Златица.И определено са по-скоро красивата му част а не бруталната Всъщност хейта по отношение състоянието на проходите е малко пресилен от наша страна.Спомням си в какво състояние беше Хаинбоаз преди време и в какво състояние е в момента.През Беклемето не бях минавал от десетки години а сега е като кадър от швейцарска картичка.Същото се отнася и за Петрохан - тази година са сътворили чудеса по този проход.Та не е като да нямаме високопланински проходи в перфектно състояние.
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Аз от тези снимки не виждам нищо фрапиращо...някакви други има ли, защото и на мен ми стана интеесно? Ще взема да го мина за спорта
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #13
                          Еми от лошите участъци особено горе на Кашана няма за съжаление.Както казах снимките са от приятната му част.Далеч съм от мисълта, че с лек автомобил няма да се качи, просто човек трябва да тръгне с подходяща нагласа за много изровени и тесни участъци.Ако се минава за спорта, да не се бърза и да имаш време да поспираш и да се любуваш на балкана е супер.
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            mitaka_71 написа:
                            Преди години много обичах да минавам от там за преход Враца-Панагюрище/Пазарджик...Невероятна природа,заради която лошите участъци/тогава/ си струваше...Но когато на няколко пъти се наложи да вляза буквално в банкета за да се размина с някоя кола и усещайки как всичко се рони под гумите ми се зарекох повече да не си причинявам на мене и колата това!Същевременно прохода го затвориха и официално така че това реши всичко!Същото важи и за прохода Араба конак/или поне аз така си го знам/,свързващ подбалканската с Витиня...Така че си мисля че колегата nsn или се шегува за зимата,или никога не е минавал от там,или пък ползва високо проходима техника с вериги :D
                            колега няма шега няма измама прохода се почиства зимата единствено и заради работниците на открития рудник(които пътуват с рейс) и се почиства с машини и работници от същата фирма.Банкетите вече са насипани с фракция и няма какво да стърже под колата,единственото лошо е че има много дупки но при внимателно каране няма нищо страшно.А дали съм минавал зимата прохода си отговори сам,защото работа в същата фирма и понякога участвам в снегопочистването му със снегорин :D преминаването на прохода го извършвам с фиата(без вериги)
                            Bravo 1.9d 97г

                            Коментар


                              #15
                              nsn написа:
                              ...колега няма шега няма измама прохода се почиства зимата единствено и заради работниците на открития рудник(които пътуват с рейс) и се почиства с машини и работници от същата фирма.Банкетите вече са насипани с фракция и няма какво да стърже под колата,единственото лошо е че има много дупки но при внимателно каране няма нищо страшно.А дали съм минавал зимата прохода си отговори сам,защото работа в същата фирма и понякога участвам в снегопочистването му със снегорин :D преминаването на прохода го извършвам с фиата(без вериги)
                              Я малко да повдигна темата с информация от извора - колега, дали в момента има сняг по пътя горе?Върти ми се някаква нездрава идея да се качвам натам през уикенда та се чудя дали се минава на 2 колела?
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар

                              Working...
                              X