Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Top Speed на Голф 4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Абе няма да те бие. Ако имаш турбодизел 1000 кг 100 кс и атм. бензин 1000кг 100кс, и правят примерно на пета 200 км/ч на обороти на макс. мощност, то турбодизела е по-добър единствено с това, че почва да тегли хубаво отрано примерно на 70км/ч а бензина ще почне примерно на 110-120, но на максималната скорост ще са еднакви. Но пък на бензина лесно ще му вкараш трета, дори втора, а на турбо дизела ще я вкараш трудно, щото се форсира бавно на междинна газ а и после докато включи турбото, има забавяне. Докато един опитен шофьор с бензина лесно и бързо ще нащрака скоростите
    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
    FIAT Punto sx 75 '94

    Коментар


      #32
      Колега, Оги, аз разбрах какво имаш предвид още от първия ти пост. Всичко, което си казал е вярно, но само на теория. Защото на практика нещата са по-различни.
      Нищо не можеш да разбереш от човек който обича да ползва интернет търсачки и да цитира формули..... защото не знае как да използва формулите А е ясно, че на практика нещата са различни, защото ако бяха същите като по формулите..... нямаше да ги има всичките тестове...

      Коментар


        #33
        Аз пак ще го кажа, че функцията от максимална скорост и мощност си е баш зависима.Демек без значение от двигателя, ако той е 150кс, слаган в един и същ автомобил, то максималната скорост ще бъде една и съща (относително +/- единични километри).
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #34
          Именно 150 кс са си 150 никъде във формулите няма дизелов коефициент.Разбира се, предавката на която развива макс. скорост трябва да е съобразена с оборотите при които двигателя развива макс мощност да се развива и макс. скорост.
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #35
            Нещо може да му има на тоя Голф, че да развива само толкова.Ето вижте друг Голф със същите характеристики колко вдига. Ако може да се вярва на описанието в клипчето, там пише, че колата е сток.http://www.youtube.com/watch?v=AC0Vj51RdTM
            Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

            FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

            Коментар


              #36
              slav4o_p написа:
              Нещо може да му има на тоя Голф, че да развива само толкова.Ето вижте друг Голф със същите характеристики колко вдига. Ако може да се вярва на описанието в клипчето, там пише, че колата е сток.http://www.youtube.com/watch?v=AC0Vj51RdTM
              По принцип на клип трудно се разпознава наклона, но в случая ако баира беше още малко по- стръмен можеше и да си напълни километража Да сравняваш коли по клипове е загуба на време като цяло. Трудно ще се намерят еднакви условия. А да не говорим за масата хора дето със сток коли свалят времената си до 100 с 2 секунди под каталожните данни по разни клипчета, пуснали се по някой баир и се мислят за много бързи :D смях голям.
              FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

              Коментар


                #37
                Ето ви малко примерче колеги.Дедра 2.0 16В,че и комби.139 к.с. при 6000об/мин и 180Нм/4250 об(или4500-не помня) Според скоростомера на 5 предавка прави 240км/ч при 6500об/мин на границата на прекъсвача е.По ГПС не е засичана,щото си нямам.Другите скорости при различните предавки да ги пиша ли?

                Коментар


                  #38
                  Колегата ivanko_rs Ви го каза:
                  А така,давайте,скоро не се бях смял така Тая тема заприлича на темата "бензин срещу дизел" и за да не съм капо, само ще спомена ,че някои колеги пишат откровени глупости П.П.Ще ви дам жокер - недейте да намесвате въртящия момент в оборотите където е максималната мощност
                  Най-просто казано:За максималната скорост по-голямо значение има максималната мощност(няма значение дизелова или бензинова :D ), а за доускорението особенно на по-високи предавки по-голямо значение има въртящия момент.Ако сравняваме две коли с еднаква мощност, то с по-висока максимална скорост ще е тази с по-добра аеродинамика и/или по-леката.
                  Lancia Kappa 2.0 20V & 20VT
                  Fiat Punto 2, 1.2 60 hp
                  Lada Samara 1.3, 65 hp parts&scrap

                  Коментар


                    #39
                    Абе той тос голф на тоя другия клип и той не е нещо май манна небесна. Интересно къде обаче е сниман клипа, че кара отляво ? Даже се размина с един отдясно.
                    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                    FIAT Punto sx 75 '94

                    Коментар


                      #40
                      slav4o_vt написа:
                      Интересно къде обаче е сниман клипа, че кара отляво ? Даже се размина с един отдясно.
                      В Квазулу-Натал, Южна Африка, а иначе и самата кола си е с десен волан, затова се разминава така отдясно.
                      Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                      FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                      Коментар


                        #41
                        на мен ми е интересно за два фиата:пунто Mk1 176A9000 88к.ц/5750об/м 127н.м/2750об/м и пунто Mk2 1.9jtd 82к.с/4000об/м 195н.м/1500об/м. При положение, че комън рейла е с почти 70 н.м повече въртящ момент, коя кола ускорява по-бързо от място и на коя и е по-голяма макс скорост, че нали ги изчислявате тука и се състезавате на клавиатурите.

                        Коментар


                          #42
                          Всички си мерите пи*ките, ама, ако, обаче... на тея наще 20 годишни трошляци и по 123123 формули да им смятате въртящия моменти обороти и прочее, по-нови и по-здрави няма да станат.Сравняте коли с различна аеродинамика, с различна площ на съпротивление, с различни принципи на работа и гледате цифрите, ами амортизацията нея забравихте ли я? Човешкият фактор?Голфо от клипа може да си наред, може просто човека да е преценил че не си заслужава риска.Всички включително и аз сме се перели с тея кошници, въртежи, ръчни ала-бала, с мойте дръпнах еди кво си, пък ония еди кво си.Караме боклука на европата и се хвалим, кой колко дигнал и колко нютона имал... ай сиктир.

                          Коментар


                            #43
                            Bane написа:
                            Всички си мерите пи*ките, ама, ако, обаче... на тея наще 20 годишни трошляци и по 123123 формули да им смятате въртящия моменти обороти и прочее, по-нови и по-здрави няма да станат.Сравняте коли с различна аеродинамика, с различна площ на съпротивление, с различни принципи на работа и гледате цифрите, ами амортизацията нея забравихте ли я? Човешкият фактор?Голфо от клипа може да си наред, може просто човека да е преценил че не си заслужава риска.Всички включително и аз сме се перели с тея кошници, въртежи, ръчни ала-бала, с мойте дръпнах еди кво си, пък ония еди кво си.Караме боклука на европата и се хвалим, кой колко дигнал и колко нютона имал... ай сиктир.
                            Тва мнение го сложете в quote и го закачете някъде нависоко в раздела да се вижда от всички !
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #44
                              pesho_calibrata, по каталожни данни би следвало да бие бензиновото пунто.1,6 - 90к.с. - ускорение 0-100км/ч - 11,5сек., макс. скорост - 178км/ч1,9 - 80к.с. - ускорение 0-100км/ч - 12,2сек., макс. скорост - 170км/чвзел съм предвид моделите с 3 врати, отделно бензиновото пунто е с близо 100кг по леко от дизела
                              punto HGT

                              Коментар


                                #45
                                Ето, че има и свестни хора, които пишат по темата, а не обсъждат съфорумците. Мерси Дидич! Аз очаквах разбирачите да напишат че повече момент е повече вървеж, ама каталога явно друго казва. Двете коли са с 5 врати. Каталога малко лъже, щото на дизела му се случва случка както и да го хвана с бензиновата 1ка. Даже съм карал с 90, минава ме засиления дизел със 140 и му скачам на главата и го прая мармалад.

                                Коментар

                                Working...
                                X