Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Top Speed на Голф 4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Top Speed на Голф 4

    Колеги, пускам много странна тема с риск да бъда оплют и от много фенове на Голф, които карат Фиати, но са си Голфаджии undercover.Та, имам 1 приятел с Голф 4 1.8 Турбо 150 коня. Колата е много запазена и поддържана и никога не е имала газ. Ние с него сме изумени от максималната скорост, която постига този Голф. Максималната му скорост по километраж измерено е почти 210 км на 4-та. Като включи 5-та, оборотите падат, но колата не ускорява, т.е. явно 5-тата е само за икономия, както при Хондите. Той каза, че гледал теми във Фолксваген форума по тоя въпрос и това си било нормално за тия Голфчета.Не ме разбирайте погрешно, аз съм голям фен на Голф 4. Страшно много ми харесват (даже сега си продавам Фиатчето, но не ми е спешно да го продам и се замислям за Голф 4 TDI 110 или Пасат със същия двигател B5 или за Ланчиа Либра), ама обяснете ми как така 150 коня кола ще върви с максимална скорост от почти 210 км/ч ?Сега Голфаджиите под прикритие ще ме хейтнат и ще кажат, че това е великата инженерна мисъл на немците и километража показва без отклонения. Ама имам приятел с Голф 3 1.9 TDI 90 коня с плюсчета по него. Голфа сме го засичали по Г-Тек - 205 км/ч прави. А тоя Голф многократно съм го посочвал в мои постове като пример и мога да обобщя, че долу-горе върви на кантар с моето стоково Фиатче 1.6. Та мисълта ми е, че не е кой знае колко пипнат, а вади същата максимална скорост като Голф 150 коня. Друг е въпроса, че ги прави много по-бавно от 4-ката.Сега прикачам и снимка да погледнете. И отговорете ми на въпроса как тази немска сила, тази бегачка, прави толкова нисък top speed ? Като гледам как повечето съфорумци се изумяват на зверското доускорение на TDI 110, то оставам с впечатлението, че той ще прави максимална скорост поне 210 км/ч, а тогава остава този турбиниран боец да подмине 220, ама на практика друго май се оказва.
    Прикачени файлове
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    Верно е малко, ако трябваше да налучквам, щях да предположа поне 220 за тази кола. p.s. Във форума имаше някой, които твърдеше, че е вдигал толкова с Браво 1.6
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #3
      Ами толкова е. По каталог го дават 216км/ч
      00' Bravo 105 JTD

      Коментар


        #4
        Виждал съм на снимка като тая на Голфа как Брава 1.6 с пластмасовите колектори прави 210 при 5500 оборота някъде. А доказано лично от мен, че при 200 е с 5000 оборота (на баща ми Бравата), но за повече нямаше възможност. Виждал съм пак на снимка как Браво като моето прави 210, но при 6200, защото е с по-късите скорости. Даже 2 снимки съм виждал, като едната е случайна, но другата е на комшията от Бравото на връщане от морето. Аз с моето Браво съм стигал до 190 на 4-та при 6700 оборота и повече не иска, а нямаше време за 5-та. Иначе тука във форума има 1 колега с някаква чипосана Брава 1.6 и той твърди, че правел 220 с нея.
        Renault Modus 1.2 16v 2006
        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

        Коментар


          #5
          че долу-горе върви на кантар с моето стоково Фиатче 1.6
          Абсурд относно тва горното,1.8Т,където да те хване ше ти реди едни дъъъълги автовози ... Колко е велика немска сила не знам,една вечер едно А4 1.8,3 пъти яде саждите ... Ако тая кола върви на 1 с твоето браво 1.6 и не вдига повече от 200-210,то със сигурност има някакъв проблем.
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #6
            В TDI на Голф4 се монтират 3 вида ск. кутии.И с 3та вида ще вдигнеш точно 200км/ч.За повече ти трябват около 200лв, познания и добър майстор.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              dikanio написа:
              Верно е малко, ако трябваше да налучквам, щях да предположа поне 220 за тази кола. p.s. Във форума имаше някой, които твърдеше, че е вдигал толкова с Браво 1.6
              zelenkata е колегата с браво 1,6 с пластмасов колектор което прави 220, има и клип някъде качен.

              Коментар


                #8
                kiriluz1 написа:
                dikanio написа:
                Верно е малко, ако трябваше да налучквам, щях да предположа поне 220 за тази кола. p.s. Във форума имаше някой, които твърдеше, че е вдигал толкова с Браво 1.6
                zelenkata е колегата с браво 1,6 с пластмасов колектор което прави 220, има и клип някъде качен.
                Те там проблема е не само че колата е 1.6, ами и че Кирчо главата хич не го слуша зад волана.Неговото браво е едно от най хубавите във форума и е перфектно така че за него съм сигурен че може да ги вдигне.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Какво го мислите? Нали знаете каква е зависимостта между обороти, момент и мощност? Смятате и откривате, че при тези обороти моментът е толкова малко, че е направо смешна работа. Това, че е 150 коня не значи, че ще направи и 250 км/ч без проблеми. Важно е какъв момент има на колелата при такава скорост. Ако ще и до 8000 оборота да вдигне при което мощността би била 180 коня, пак няма да отлепи повече от 210-215. Тва конските сили са за кръчмата в квартала Моментът е важен. А за повече момент трябва и още нещо. Със 110-120 нютонметра, 1.3-1.4 тона кола и да се насере - няма да вдигне повече от 210-215, ако ще и мощността да и е над 200 к.с. (10’000 об.). Е, сигурно ще вдигне, ама то ще е заради скоростната кутия която ще е с различни предавки. Така че това е положението. С тоя двигател - толкова. А това, че на дръпки може да ускорява по-бързо от други е съвсем различно нещо. Има коли, които са тромави, ускоряват бавно, но могат да ускорят без проблеми и до 240.

                  Коментар


                    #10
                    Ебати глупостите за макс. скорост на 150к.с. Бравата ти като има момент от 300 или там не знам колко е да не е да вдига 250?

                    Коментар


                      #11
                      Елементарно.Почти всички коли около 150кс могат да вдигнат 210-215км/ч.За по-висока скорост, повече мощност, образно казано.Само знам, че 1.6 двигател преборва законите на физиката. Как? Това само конструкторите могат да подскажат.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Princo написа:
                        че долу-горе върви на кантар с моето стоково Фиатче 1.6
                        Абсурд относно тва горното,1.8Т,където да те хване ше ти реди едни дъъъълги автовози ... Колко е велика немска сила не знам,една вечер едно А4 1.8,3 пъти яде саждите ... Ако тая кола върви на 1 с твоето браво 1.6 и не вдига повече от 200-210,то със сигурност има някакъв проблем.
                        Колега, не! Не си ме разбрал правилно или по-точно аз малко се омотах в обясненията.Казвам че Голф 3-ката 1.9 90 коня с плюсове по нея върви на кантар с моето Браво. А пък 4-ката ги прави тия 205 км за норматив спрямо 3-ката или моята.
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          #13
                          chaveto написа:
                          Ебати глупостите за макс. скорост на 150к.с. Бравата ти като има момент от 300 или там не знам колко е да не е да вдига 250?
                          Колега, каква Брава и какъв момент ?Не виждам тука глупости. Показвам реална снимка. Бях в колата.И коя Брава има момент 300 ? Я вземи малко прочети и тогава ми коментирай. Като начало научи мерната единица на "момента".И Бравата, която и да е там, ако има "момент" 300, то тя трябва да е 300 коня сигурно. Ти тия числа за нищо ги нямаш. Турбинираният Голф не вади "момент" 300, ти за Бравата ми говориш.
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #14
                            Не играе ли голяма роля скоростната кутия, бр. на зъби на зъбни колела и т.н.
                            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                            Коментар


                              #15
                              uBaHoBB написа:
                              chaveto написа:
                              Ебати глупостите за макс. скорост на 150к.с. Бравата ти като има момент от 300 или там не знам колко е да не е да вдига 250?
                              Колега, каква Брава и какъв момент ?Не виждам тука глупости. Показвам реална снимка. Бях в колата.И коя Брава има момент 300 ? Я вземи малко прочети и тогава ми коментирай. Като начало научи мерната единица на "момента".И Бравата, която и да е там, ако има "момент" 300, то тя трябва да е 300 коня сигурно. Ти тия числа за нищо ги нямаш. Турбинираният Голф не вади "момент" 300, ти за Бравата ми говориш.
                              Колега, мнението на chaveto мисля че беше отправено към поста на оги28, който според мен също се е пообъркал малко.Иначе не е проблем за дизелова брава да има 300н.м. въртящ момент и без да има 300 коня
                              FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                              Коментар

                              Working...
                              X