Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

разхлабват ми се сами болтовете на предна лява джанта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    разхлабват ми се сами болтовете на предна лява джанта

    колеги от какво може да се развиват сами болтовете на предна лява джанта фиат браво джантите и гумите са прави на конец

    #2
    Re: разхлабват ми се сами болтовете на предна лява джанта

    mehanoveca написа:
    колеги от какво може да се развиват сами болтовете на предна лява джанта фиат браво джантите и гумите са прави на конец
    От "неправилно" паркиране и кореняци комшии

    Коментар


      #3
      Re: разхлабват ми се сами болтовете на предна лява джанта

      todorakiggg написа:
      mehanoveca написа:
      колеги от какво може да се развиват сами болтовете на предна лява джанта фиат браво джантите и гумите са прави на конец
      От "неправилно" паркиране и кореняци комшии
      това го изключваме като вариант с джанти от стило абарт съм на които капачката се маха с ужулване на джантата щях да забележа

      Коментар


        #4
        Конуса на болтовете може да е различен от този на джантата.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Разбита резба в главината.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            За да се сморазвие имаш износване на резбата или са ти много много къси болтовете - държат на 1-2 витки.

            Коментар


              #7
              Също и ако са 4х100 джантите и са разпробивани за да могат да се сложат на фиат, от опит го казвам
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                #8
                джантите са 4х98 от фиат стило абарт болтовете са си оригиналните около 1 сантиметър хващат в главината

                Коментар


                  #9
                  mehanoveca написа:
                  джантите са 4х98 от фиат стило абарт болтовете са си оригиналните около 1 сантиметър хващат в главината
                  Размени болтовете с такива от друга джанта, които до сега не са се разхлабвали и виж какво ще се получи.

                  Коментар


                    #10
                    Пробвай, както каза Колегата над мене, ако пак на същите болтове го прави тоя номер,огледай гездата на отвора на джантата,и съответно и главата на болта.ако едно двете нямат ,имат нарушение на конусната равнина между гнездото на джантата,и главата на болта,възможно оттам да прави тоя проблем,при условие че няма износване на резбата на главината.....
                    Fiat palio 1.7td

                    Коментар


                      #11
                      mehanoveca написа:
                      джантите са 4х98 от фиат стило абарт болтовете са си оригиналните около 1 сантиметър хващат в главината
                      Все ми се струва ,че 1 см не е кой знае колко. Мойте летите с дългите болтове мисля повече хващат. Като го навиеш болта леко стърчи от другата страна.
                      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                      182A4.000 IAW49F
                      LPG - Lovato EasyFast
                      ----------------------------
                      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                      Коментар


                        #12
                        Ewing написа:
                        mehanoveca написа:
                        джантите са 4х98 от фиат стило абарт болтовете са си оригиналните около 1 сантиметър хващат в главината
                        Все ми се струва ,че 1 см не е кой знае колко. Мойте летите с дългите болтове мисля повече хващат. Като го навиеш болта леко стърчи от другата страна.
                        Това са около 8 витки от резбата и е напълно достатъчно.

                        Коментар


                          #13
                          Airfan написа:
                          Ewing написа:
                          mehanoveca написа:
                          джантите са 4х98 от фиат стило абарт болтовете са си оригиналните около 1 сантиметър хващат в главината
                          Все ми се струва ,че 1 см не е кой знае колко. Мойте летите с дългите болтове мисля повече хващат. Като го навиеш болта леко стърчи от другата страна.
                          Това са около 8 витки от резбата и е напълно достатъчно.
                          Съгласи ме
                          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                          182A4.000 IAW49F
                          LPG - Lovato EasyFast
                          ----------------------------
                          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                          Коментар


                            #14
                            Не съм вярвал, че това може да се случи без външна намеса. Обаче ми се случи и на мен. Сутринта на отиване към работа, след изминати около 50км, се появи леко потропване, но го отдадох на биалетки. На прибиране тропането стана ужасно, в завой имах чувството, че колата ще се разпадне. Да не казвам каква борба беше с волана. През главата ми минават мисли за счупени карета, полуоски, скоростна кутия, но не и за охлабени болтове на предно ляво колело. Стегнах ги, ама следващите дни ще съм с едно на ум.
                            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                            Chevrolet Aveo

                            Коментар


                              #15
                              И аз си мисля че е възможно да има външна намеса, карах се с един комшия и след 2 седмици ми се бяха отхлабило предно дясно точило, а пък на него след това някой му беше полял спирачките с масло. Гледай че има много малоумници
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар

                              Working...
                              X