Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.6 не работи на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Тоя вариант с обикновена газова на тоя компютър не е най-удачния. провери си налягането на бензина и системата като цяло на горивопровода, ако не е там проблема се насочи в друга посока да го търсиш.Моя съвет е да намериш някой в Ботевград, който да направи адаптация и ресет на екуто. Имах същите проблеми, колата ми не ускоряваш , гърмеше трещеше - на бензин. На газ проблеми не съм имал. Минах през смяна на свещи, кабели, пробвах с друга бобина- нищо. Накрая след ресет и адаптация се оправи, но не след дълго пак се омаза, най-вече заради газовата. Твоя регулатор на налягането е в резервоара.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #17
      Колеги а помпа само от 1.6 ли мога да сложа. Например ако имам от 1.8 или 2.0 дали ще стане?

      Коментар


        #18
        На 1,6- помпа само от 1,6, като има значение и коя година е колата.Пример, ако едната е 99 а другата 96 помпите не са взаимозаменяеми. След 98 г има разлика в работното налягане на помпите и конструкцията на кошницата .
        Play Golf ,but not drive golf!!!
        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

        Коментар


          #19
          Alex_RT написа:
          На 1,6- помпа само от 1,6, като има значение и коя година е колата.Пример, ако едната е 99 а другата 96 помпите не са взаимозаменяеми. След 98 г има разлика в работното налягане на помпите и конструкцията на кошницата .
          кошниците не са заменяеми самите помпи са заменяеми, разликато в налягането идва от бензиновия регулатор
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            Хм.... интересно. Благодаря за поправката. Значи ли това, че може да се извади помпа от брава 1,6 98 от кошницата и да се сложи на брава 1,6 99 в нейната кошница. Правено ли е това ?
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #21
              Alex_RT написа:
              Хм.... интересно. Благодаря за поправката. Значи ли това, че може да се извади помпа от брава 1,6 98 от кошницата и да се сложи на брава 1,6 99 в нейната кошница. Правено ли е това ?
              Абсолютно има разлика в дължината но не и проблем при монтажа.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #22
                Това вече съм го правил, но искам да знам какви ще са предимствата и съответно недостатъците, ако сложа от 1.8 или 2.0?

                Коментар


                  #23
                  Колеги, преди няколко дни колата спря да работи на газ и една сутрин реших да я пробвам на бензин дали ще запали. Определено бях изненадан от резултата... колата запали и работеше много добре на място, но само докато реших да тръгна Позакреяих я на газ и след няколко километра каране прехвърлих отново на бензин и колата пак тръгна, но за мое съжаление я карах около 100 метра и пак угасна все едно няма гориво. Още няколко пъти пробвах и все така се получаваше. Днес мисля да вадя за незнам си кой път помпата да я оглеждам за нещо нередно. Но ако вие можете да ме ориентирате къде е приблема ще съм ви много благодарен.

                  Коментар


                    #24
                    Виж маркуча на помпата да не се е сцепил някъде след като си го сменил и заради това да пада налягането.
                    Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                    Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                    Коментар


                      #25
                      Колеги искам да изкажа сърдечна благодарност на всеки от вас, който отдели време да ми напише някой друг ред с цел да помогне да оправя Бравата на бензин. Днес отделих няколко часа работа и вече колата е както преди :D Работи си перфектно на бензин. Просто си сложих старата помпа (която мислех за изгоряла), понатегнах всички маркучи на кошницата, изпрах и издухах със силен компресор цедката на дъното на помпата и колата заработи. Още веднъж благодаря.

                      Коментар

                      Working...
                      X