Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.6 гасне в студено време

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.6 гасне в студено време

    Здравеите колеги нов сум неможах да намера тема по моя проблем и затова пускам нова.Проблема ми е следния:колата е фиат стило 1.6 16в 2001 година сутрин когато температурите са под 5-6 градуса колата пали и след 3-4 секунди гасне този проблем го имам само в студено време има някакво зачудване при подаване на гас днес 2 пъти ми влиза в авариен режим.Някои имал ли е подобен проблем

    #2
    аз съм имал доста такива проблеми и след смяна на кабели и свещи нещата заспиват.ако обаче не се оправи,то тогава бобината ти е пътник

    Коментар


      #3
      Сфештите скоро ги сменях но кабели от както съм я купил не съм сменял от 2010 година.

      Коментар


        #4
        emil_vekov92 написа:
        Сфештите ...
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #5
          ами какво чакаш,обслужи си колата и ако не е добре тогава пускай теми и ще мислим

          Коментар


            #6
            Малко развитие на диагностика мап сензора ми показва,че темперарурата на постъпваштия въздух е 44 градуса при положение 4е навън температурата е 14-15 градуса.На какво може да се дължи това

            Коментар


              #7
              Колега ако проблема ти е в мап сензора или пък в бобината пиши на ЛС има много части за стило 1.6 и ги продавам на тънки цени

              Коментар


                #8
                emil_vekov92 написа:
                Малко развитие на диагностика мап сензора ми показва,че темперарурата на постъпваштия въздух е 44 градуса при положение 4е навън температурата е 14-15 градуса.На какво може да се дължи това
                Ми на това дето казва на компютъра каква е температурата примерно термодатчик.пп абе как мап сензора ти показа температура ? Я смени диагностика и опитай отново.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  При този двигател в Стило няма кабели за свещите - има четири бобини, по една за всеки цилиндър и са сложени направо върху свещите. Температурата, за която говори колегата /на постъпващият въздух/ най-вероятно се мери от датчик, който е в тялото на МАР сензора. Според мен трябва да проверите освен тази температура и другата, която е на антифриза какво "вижда" компютъра и каква е реалната температура. После първо почистваш буксите и после сменяш датчиците ако е необходимо. При Бравата едно време съм си правил опит на мястото на датчика на термостата да сложа резистор, който отговаря на 80 градуса и студена колата няма палене в това положение - горивото е много малко, та температурите са много важни.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #10
                    датчика на инжекциона го смених но никакфа разлика продължава да си гасне ако не поддържам гаста.А мап сензора при стилото измерва температурата на постъпваштия въздух и налягането в смукателния колектор.Но човека които ми прави диагностиката ми каза че мапа си е в ред.

                    Коментар


                      #11
                      Той МАР-а може да си наред, но датчика за температурата не е - като са в едно тяло няма как да смениш само датчика, сменяш всичко.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #12
                        Значи триабва да се сменя гледам в Ebey ги има по на приемливи цени че тук в бг са по 200лв

                        Коментар


                          #13
                          Какво стана колега оправи ли се колата че и аз имам същия проблем при студено време.
                          Fiat Tipo 1.4ie 1993 EX
                          Fiat Stilo 1.6 16V 2003

                          Коментар


                            #14
                            Не не се оправи ходих при един маистор и ми закачва колата и каза че мап сензора си е в ред на бензин е много зле колата предърпва няма тяга.На гас е малко по добре положението.Нямам идея вече какво да сменям.

                            Коментар


                              #15
                              Проверете налягането на бензина, възможно е при първото палене да не стига налягане.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X