Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка НА BOSH S5 Silver PLUS в ХАСКОВО !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка НА BOSH S5 Silver PLUS в ХАСКОВО !

    Колеги да споделя просто какво ми се случи . Карам от 2008-ма с BOSH S5 SILVER PLUS 55AH Нищо лошо не мога да кажа за бош-а само хубави неща. И така на другата ни кола (на баща ми колата ) Рено Канго 1.9D дизел 65 коня и замина акумулатора и решихме да го сменяме и него с БОШ S5 разпитах в Димитровград искаха ми 260 лева за 77 ампер часов бош С5. Видя ми се малко много разцъках в гугле излезе най-отгоре някав сайт акумулаторите.ком с бошове и каталог. Поръчах 84 амперачасов с мисълта да е по як. Обаче хората ми се обадиха и ми казват много добър избор ама прекалено голям и няма да влезе в стойката на колата.И се оточнихме за 77 амперчасовия които ми го дават на цена 221 лев. Евала на човека на другия ден акумулатора пристигна по спиди с безплатна доставка. До тук добре уточнихме се преди това че има сервиз в Хасково да ми завери гаранцията (не обвинявам за нищо продавача които е от София изцяло съм доволен от покупката ) И така в паспорта на акумулатора имаше 2 адреса в Хасково , на първия нямаше нищо, на втория имаше магазин за акумулатори. Влизам и им обеснявам да ми заверят гаранцията ,викат ше струва 10 лева . Викам бе няма проблем.Обаче направо си умираха от яд ,че не съм го купил от тях.И ме пита колко съм го взел щото и те щели да поръчат ... Шегаджия. Обаче ми вика ама ние не можем да ти заверим гаранцията ще идеш на бензиностанция ВЕГА там има сервиз. И отивам аз намирам ги. И нали отивам за гаранцията и там пак се почва що не съм го купил от тях ... И им казвам че не излиза нищо за Хасково като търся бош.И единия баш акумулаторжия на възраст 50-60 набор ми дава една брошура че се занимават с електрониката на колите , кар аудио и разни такива.И аз му казах че нямам нужда предимно от форума черпя инфо. ЗА КОЕТО СЪМ БЛАГОДАРЕН НА ВСИЧКИ ВАС. И той почна да плюе форума ,че само глупости се приказвало не знам си какво, едва ли не само те в тоя сервиз разбират от коли и кабели. Почнахме да попълваме гаранцията ... Почна са та обувка не е хубава оня кабел бил такъв бла бла . При запалено положение с фарове с даваше 13 волта и нещо а консумация в покои 0.06А което си е добре.И накрая са почна ма за какво са на такава кола такъв скъп акумулатор бла бла бла.Дай 17 лева за гаранция и една обувка. Идеше ми преди това да им тегля една майна и да им таковам гаранцията. На фиятака не съм заверявал гаранцията и славо богу кърти си още.ЕГАТИ ОТНОШЕНИЕТО ИМАТ а са подписали договор за подръжка с Бош.Умряха си от мъка ,че не се изкярили 30-40 лева от мен.
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    Че тя заверката май трябва да е безплатна...

    Коментар


      #3
      ThE_PuNiSHeR написа:
      Че тя заверката май трябва да е безплатна...
      Джъст кавали ... Не е щото акомулатора не бил купен от тях ми бил от дистрибутор в СОФИЯ. Бе дано гладни да ходят такива изедници умряли ! Аз му викам не съм свалял никога моя бош да го зареждам .Верно падал е изтощавал са е ама бутам паля и колата си го зарежда. То зе да ми води тема че 1 път в годината трябвало да се зарежда на зарядно за кола ... Тва може го разпрая на някъф индянец дето не е виждал кола.
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        Като изключим това колко неграмотно е написано всичко, какъв ти е конкретният въпрос/проблем, синтезирано кратко и ясно? Ако нямаш такъв - казвай, да пращам темата по предназначение. А ти не е лошо да попрегледаш правилата на форума и описанието на разделите.

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Като изключим това колко неграмотно е написано всичко, какъв ти е конкретният въпрос/проблем, синтезирано кратко и ясно? Ако нямаш такъв - казвай, да пращам темата по предназначение. А ти не е лошо да попрегледаш правилата на форума и описанието на разделите.
          Проблема ми е никой да не стъпва при тея рекетьори в конкретния сервиз.Първо заверката трябва да е безплатна.То си и пише в паспорта на акумулатора "Монтажа не е безплатен" За заверката на гаранция не е опоменато ,че трябва да се плаща каквото и да било.Другото което ме из дразни е че се почна , тая обувка не е хубава , ама и другата не е хубава. Дай тука 7 лева , дай там 7 лева.Аз им казвам добре ще си ги сменя обувките. Не трябвало те да ми ги сменят ... Съжалявам за правописа ,практиката и теорията са ми далеко от него ... Относно темата ако желаеш я трий.Просто споделих ...
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Такса 10лв. за заверка на гаранция на акумулатор във Варна откакто се помня си е било закон, когато купиш примерно от голяма верига магазини и след това я завериш в оторизиран сервиз.Безплатно заверяват специализирани магазини, когато купиш от тях.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Докато бях в София съм закупил повече от 10 акумулатора за служебни коли от Киров и заверките се правеха в Мотоексперт на Симеоновско шосе. Нито веднъж не са поискали 1 стотинка за заверка. Явно политиката на сервизите, които работят с Бош е индивидуална- зависи при кого ще отидеш. Ако клемата наистина е била за смяна радвай се дори,че са ти обърнали внимание на това, колега. Мисля,че така е редно: ако искаш да имаш валидна гаранция на акумулатора трябва всичко да е изправно по системата.
              ex. Fiat Marea 1.6 16V
              ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
              Lancia Kappa 2.0 VIS

              Коментар


                #8
                Въпросния сервиз се казва "Аутоелектрик" и аз тях отдавна съм ги закрил...Хем ги познавам по принцип и навремето бях много доволен - все там ходех.Само че нещо много вдигнаха главите и взеха да се подиграват с мене...Все пак знам и цените на частите какви са, и колко е труда за дадена дейност.Преди време бях отишъл за смяна на масло на Алфата та - не стига че ми хвана маслото по-скъпо отколкото аз си го намирам, ами се опита да ме накара да ми смени подгревните свещи за скромната сума от 200лв с отстъпката - това за части и труд... Уж свещите били супер-дупер-маниакално невероятни, аз после си ги взех по 12лв парчето и ми ги смениха за още 20...Да не говорим това, ами ми отказаха презаверка на гаранацията на акумулатор и то купен от тях. Просто го преместих на друга кола и падна такова мрънкане, че им казах в лицето че приключвам с тях.А най-голямо мрънкане пада като кажеш че си чел нещо във форума...Хем и двамата братя собственици карат италианки и са или поне бях регистрирани тука... Ако четат това, нека си направят изводите сами.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  По принцип от това мрънкане тук, ти файда няма да видиш. След като продавача ти е посочил този сервиз, те са длъжни да го заверяват. Ако не, звъниш на продавача, така и така.... той да се разправя. Аз за заверка аку пари не давам, преди време се снабдих с аку от Косер, отидох в най-близкия сервиз и без пари ми го завериха и това е. Не се разправяте намясто, не вземате документ от сервиза, че после да ги клецате и накрая пишете тема.... така няма смисъл, нито те ще се научат, нито ти ще постигнеш целта си
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар

                  Working...
                  X