Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на таблет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на таблет

    Знам, че има няколко други теми, но те са въпроси относно конкретни модели и проблеми. Аз искам по обща консултация, защото общо взето не знам какво да търся. Имам телефон с android (SE Xperia Neo V), който всъщност използвам като таблет, защото в него ми е data картата на виваком. Досега съм го ползвал за разговори само чрез skype :D, иначе основно за браузване, GPS и MP3 плейър. Реших, че ще го заменя с таблет, който освен за изброените неща искам да ползвам и като електронен четец, тоест дисплей поне 7", но и не много повече, че като го сложа на предното стъкло трябва да виждам и пътя все пак :D (знам, че не е същото, но не си представям да дам 200+лв за устройство за разглеждане на pdf файлове и то само в черно-бяло). Задължително GPS, 3G и (поне) 1GB RAM. Един от въпросите ми е кой вид дисплей е най-подходящ за четене - IPS, TN, LED и т.н.? Засега съм си харесал следните: http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/...257ABD004A56B7 http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/...видният и най-скъп вариант е Asus Nexus 7, но ще ми трябва още време да свикна с цената :D Бих си купил и 7 инчовия вариант на Amazon Kindle Fire HD, но не го намирам да се продава в България във варианта с 3G. Не на последно място е и факторът надеждност, като засега не съм склонен да рискувам с noname таблети, но пък може и да ме убеди някой. Приемам предложения, както и ползване на темата като обща такава за таблети.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    #2
    Провери в продавалник. Има доста нови таблети на хубави цени.Китайчетата да не те притесняват. Вършат си отлична работа и смея да твърдя, че са доста надеждни.Все си мисля, че в един момент ще ти писне да прехвърляш/носиш и двете устройства и таблета ще остане на заден план. Поне вземи някой ефтин да не те е яд за парите, ако не го ползваш - Мое мнение
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Наистина ли държиш отпред да пише Леново/Асус или някоя друга марка? Ако този фактор изчезне - разгледай Акрон-ите на Ресет, иначе от китайците тайнидийл или фасттек, или някой подобен - за 300-350 лева ще си вземеш ултрасупер-дупер модел. За 200 $ имаше преди време 10" IPS с 2 гб памет и 4-ядрен процесор, GPS, дрън-дрън... А за 230$ беше и с вграден 3G модул. IPS екрана се вижда отвсякъде, но в крайна сметка таблетът го държиш пред теб, не е фатално и ако не е IPS, но за четене не мога да кажа, аз съм със "самолед" на телефона. По-важното, на което трябва да се обърне внимание (според мен) е това камерата да е с автофокус. Иначе трудно сканира баркодове и дори една елементарна снимка не може да направи като хората.

      Коментар


        #4
        Не бих казал, че държа на марка. Но предпочитам да не си го купувам онлайн, еле пък от чужбина, защото ако се наложи да ползвам гаранция, искам да мога да се разправям на място някъде :D . Ако е Асус вероятно ще го купя от Мост, откъдето ще получа добра цена и имам положителни впечатления от сервиза. Ако е друга марка ще видим.
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          Един бърз поглед в тайнидийл:http://www.tinydeal.com/ampe-7-ips-a...-p-103937.html

          Коментар


            #6
            Re: Избор на таблет

            dikanio написа:
            Един от въпросите ми е кой вид дисплей е най-подходящ за четене - IPS, TN, LED и т.н.?
            Най-подходящ за четене е E Ink

            Коментар


              #7
              Бе сигурен ли си, че искаш таблет? И аз като тебе си мислех, че ще се излъжа да чета на таблет, ама ще стане 2ри месец от както не съм го пускал.

              Коментар


                #8
                У нас пък таблета измести компютъра...И сега вече таблетите са два, а компютъра се пуска веднъж, дваж на седмица. Всичко е въпрос на режим на ползване и нужди. А повярвай ми, за навигация ще го ползваш точно три пъти преди да си го оставиш в къщи, след като имаш нави на телефона. Аз имам и навигация, пет инчова, ползвах я много, преди да си взема тел с навигация. После приключих. Реално навито ти трябва само в градски условия. Извън града може и без, ако не ходиш по някакви тайни дебри. Иначе таблета е много готина вещ, даже в момента съм се излегнал на дивана и пиша от големия - 10 инчов. Малкия ми е осмица, жената основно него си ползва.Аз лично съм за качетсвените таблети, разликата е огромна. Нексуса е готино устройство, според мен си струва.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  Таблета е готина джиджавка,много е удобна особено в легнало положение. Няма ден в който да не съм го ползвал от както съм го купил!Така че давай смело,купи си нещо читаво/разбирай качествено, а не китайче/

                  Коментар


                    #10
                    Ми то всичко е китайско, въпросът е какво ще пише отгоре. Засега не виждам смисъл в нищо друго освен Нексус 7. p.s. Ако обаче Moto X се продава у нас, бих си го купил от чиста фенщина, нищо че е "малък" и "само" с двуядрен процесор. Просто Motorola ми е на сърце без да има логично обяснение, също като ФИАТ :D
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      #11
                      dikanio написа:
                      Ми то всичко е китайско, въпросът е какво ще пише отгоре. Засега не виждам смисъл в нищо друго освен Нексус 7. p.s. Ако обаче Moto X се продава у нас, бих си го купил от чиста фенщина, нищо че е "малък" и "само" с двуядрен процесор. Просто Motorola ми е на сърце без да има логично обяснение, също като ФИАТ :D
                      Вземи си Нексус 7, от нова година ползвам такъв в къщи, като се вредя от лапето де Като цяло съм супер доволен, малко му е малко рам-та, ама сега във втората версия са се поправили.

                      Коментар


                        #12
                        Виж, dikanio, аз от повече от три години нося Самсунг Галакси 7 инча. Сигурно си го виждал. Основен телефон ми е. по него говоря. Кога със слушалка, кога и на всеослушание. Много важно. Инак съм му накачил какво ли не. И го използвам нон стоп. Най-удобен ми е за комуникация през нета - с роднините в чужбина. Има и по-бързи програми от Скайп.Не мога да свикна само с тази ОС - Андройд. За това, за себе си съм го решил - следващият ще е под Уйндоус. Не съм разглеждал какво вече е излязло. Знам на Асус 10 инча, но сигурно има и по-малък - 7-8 инча. Според мен това е оптимално за носене. Нагоре си е голямо и сравнително по-неудобно.На мен ми допада средния от цитираните във водещия пост на темата.
                        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                        Коментар


                          #13
                          При всички положения за разговори ще продължа си ползвам "простия" телефон (Motorola E8 ), така че не ми трябва друг телефон с андроид. Започвам да се колебая за 3G, ако се откажа от него това доста би разширило избора. Всъщност единствената причина, поради която ми трябва е, защото ме притеснява, че навигацията не работи добре без интернет.
                          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                          Коментар


                            #14
                            Ако картата с 3G-то ти е в E8-цата, можеш да пускаш нет на таблета през Wi-Fi tethering-a.И все пак, скороста на 3G-то си е шит отвсякъде, така че може да се замислиш и за вариант сам ос Wi-Fi.
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              Аз имам Asus MeMO Pad HD 7. От 3G се отказах и реших проблема като си взех TP-LINK TL-MR3040. Работи идеално със 3G модемите на зелените и оранжевите. На сайта можеш да провериш дали 3G модема, който имаш е съвместим с рутера. Сваля се един bin файл и се качва в рутера, нещо като драйвер за съответният модем. Остава само да въведеш настройките за свързването. За оранжевите модема се свързва дори без въведени настройки за APN, user name, password. За зелените трябва да въведеш. На батерия работи 3-4 часа, може и без нея захранен направо от USB. Сега ще си правя адаптер в колата за 5V за всякакви такива джаджи.
                              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                              Коментар

                              Working...
                              X